Zobacz wÄ…tek - Problem z elektrykÄ…
Advertisement
NAS Analytics TAG

Problem z elektrykÄ…

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z elektrykÄ…

Postprzez Arturo925 » 21/10/2012, 16:53

Siemson. Ostatnio przez idiotyczne ślizganie sie na heblu przydzwoniłem w betonowy płot przy prędkości spacerowej. Po tym mi troche elektryka ześwirowała bo jak moto jest zapalone to nie świeci przednia lampa (tu podejrzewam żarówkę która od wstrząsu sie posypała) i ciągle świeci mi prawy przedni i tylni kierunek. Jak moto jest zgaszone, tylko z dopływem prądu to wszystko jest ok (światła sprawdzic nie mogę bo świecą tylko na zapalonym). Sprawdzałem na oko okablowanie i raczej wszystko jest ok. Jak na zapalonym moto wrzucę prawy kierunkowskaz to jest reakcja świeci/świeci intensywniej. Co się mogło stać? Prędkość była tak mała że w ogóle nie poczułem oporu płotu, totez tym bardziej dziwie sie ze cos sie stało.
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna


Postprzez Glenroy » 21/10/2012, 17:20

Sprawdź czy przy którejś lampie nie odpadła "masa" ewentualnie szukaj gdzieś jakiegoś poluzowanego ewentualnie urwanego przewodu :) Jeśli dysponujesz miernikiem i potrafisz się nim umiejętnie obchodzić, mając chwilę czasu możesz posprawdzać ciągłość obwodów :). Ja stawiam na urwany gdzieś przewód masowy, piszesz o usterce przedniej lampy, osobiście tam bym zaczynał całą diagnostykę :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Vergon » 21/10/2012, 18:01

Brzmi jakbyś uszkodził przekaźnik kierunków, ale przy takiej prędkości? Tak czy inaczej sprawdź to, przekaźnik działa na zasadzie mechanicznej, więc jest taka możliwość.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Arturo925 » 21/10/2012, 18:58

Jutro przejrze cala instalacje przy lampie (pod zadupkiem juz sprawdzilem wiec jezeli juz to zostanie wiazka przy ramie ale ja bym raczej wykluczyl). A gdzie orientacyjnie znajduje sie przekaznik? Bo pewnie wiem co to, ale nie wiem ze to sie tak nazywa :) Chodzi Ci o ten panel na kierownicy?
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez Vergon » 21/10/2012, 20:04

Coś w ten deseń. Inaczej mówiąc przerywacz kierunkowskazów.
http://allegro.pl/yamaha-tzr-50-03-prze ... 13140.html
Jest gdzieś w wiązce, czasami są pod zadupkiem, czasami pod czachą. Różnie, sprawdź w manualu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez mirekm71 » 21/10/2012, 21:43

Arturo925 napisał(a):Sprawdzałem na oko okablowanie i raczej wszystko jest ok.
:shock:
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Re: Problem z elektrykÄ…

Postprzez Glenroy » 21/10/2012, 21:57

Arturo925 napisał(a):ciągle świeci mi prawy przedni i tylni kierunek

Czytanie na szybkości szkodzi, źle to trochę przeczytałem wcześniej, tutaj fakt, pasuje problem z przerywaczem...

Arturo925 napisał(a):Jak na zapalonym moto wrzucę prawy kierunkowskaz to jest reakcja świeci/świeci intensywniej.

...ale tutaj już przerywacz mi nie pasuje, zamiast tego brak masy, ew. zwarcie "+" do masy.

Musisz poszukać, gdybyś mieszkał trochę bliżej z wielką przyjemnością bym Ci sprawdził całą elektrykę :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Arturo925 » 27/10/2012, 13:52

Z braku czasu troche to trwalo, ale zajrzalem tam dzisiaj. Po ogoloceniu wszystkich kabli z izolacj okazalo sie ze kabel od masy sie przerwal i to bylo wina calego zajscia :) Dzieki za nakierowanie ;)


Mirku, pod pojeciem sprawdzania na oko mialem na mysli m.in. sprawdzenie czy kable sa polaczone i czy ktorys sie nie przetarl ;)
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê