Zobacz wÄ…tek - Akumulator.
NAS Analytics TAG

Akumulator.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Akumulator.

Postprzez mentorsct » 19/10/2012, 18:58

Witam, stoję przed faktem zakupu nowego akumulatora (motocykl Suzuki GSR 600 2007) gdyż obecny już się nie nadaje do użytku. Obecny akumulator to JMT YTX9-BS akumulator kwasowy. Chciałem się was zapytać czy lepiej kupować żelowy czy kwasowy? Oraz czy wśród producentów aku są jacy renomowani, których warto kupić za nieco większą kwotę? Jaka jest różnica między żelowym a kwasowym jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość?
Dzięki za odpowiedź.
KTM SX 520
Suzuki GSR 600 K7
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada


Postprzez henio12323 » 20/10/2012, 09:46

najlepsze są żelówki - nie wywala elektrolitu w razie np gleby czy cos. (mi w skuterku prawie przerdzewiało mocowanie amorka który był akurat pod aku ) i lepiej trzymają.

najlepsze firma to YUASA. warto dodac troche grosza bo to aku na lata.

podsumowując najgorsze ( choc nie że są złe ) to są zwykłe elektrolitowe, potem masz bezobsługowe to są elektrolitowe ale elektrolitu sie praktycznie nie dolewa bo nie pływa sobie luźno tylko są tam włokna szklane nasączone elekrolitem, dzieki temu mniej elektrolit paruje i moze aku działac nawet do góry nogami. no i najlepsze żeliowe czyli elektrolit jest w postaci żelu. i wszystkie parametry są na plus dla żelówki, najdłuzsza zywotnosc, najlepsze parametry z małego aku, no i bezpieczenstwo ;d
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez mentorsct » 20/10/2012, 10:38

Ok a jak się będzie miał taki akumulator żelowy do tego że mi na wyświetlaczu miga kontrolka immobilizera? Czy ona dużo pobiera prądu? Czy bardzo to wpływa negatywnie a akumulator?
Dzięki za odpowiedź.
KTM SX 520
Suzuki GSR 600 K7
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada

Postprzez henio12323 » 20/10/2012, 12:22

nie tylko ona zżera prąd :P mozesz sobie odpiąć aku i specjalnym miernikiem ( tzn takim do którego mozna wsadzic baterię wtedy wiekszosc ma tą opcje ) zmierzyc pobór prądu na zgaszonym silniku. ale czy to żelówka czy inny to i tak zzera i tak. im wiekszą pojemnosc aku kupisz tym bedzie dłuzej trzymał. im wiecej Ah tym dłuższe kręcenieu rozrusznika, dłuzszy czas swiecenia swiateł na zgaszonym, czy dłuzszy czas mrygania immo wytrzyma :D

jak smigasz w sezonie to takie mryganie praktycznie w ogóle nie wpływa. bo po odpaleniu masz ładowanie aku, i sie zaraz doładuje. gorzej jak np moto stoi kilka miesięcy wtedy to moze rozładowac sprzęt ( dlatego miedzy innymi na zime zaleca sie odpiąc aku )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Vergon » 20/10/2012, 15:52

henio12323 napisał(a):im wiekszą pojemnosc aku kupisz tym bedzie dłuzej trzymał. im wiecej Ah tym dłuższe kręcenieu rozrusznika, dłuzszy czas swiecenia swiateł na zgaszonym


i...tym krótsza żywotność aku. Za duże aku będzie ciągle niedoładowane, za małe przeładowane.
Kup o takich parametrach jakie zaleca producent, co do rodzaju i firmy to już wyżej masz odp.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mentorsct » 20/10/2012, 21:45

Tak wiem 8Ah mi wystarczy bo taki jest zalecany przez producenta. Tylko że szukałem na allegro to tego producenta do mojego moto są tylko elektrolitowe aku a żelowego nie znalazłem.
KTM SX 520
Suzuki GSR 600 K7
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê