Zobacz wÄ…tek - Moto 125 na A1
NAS Analytics TAG

Moto 125 na A1

i inne małe pojemności
_________

Moto 125 na A1

Postprzez kilanek11 » 19/9/2012, 18:34

Witam :) Niedawno zdałem na A1 i w przyszłym roku chcę sprawić sobie jakąś 125 prawdopodobnie w 2T choć tego jeszcze nie jestem pewny. Myślałem o DT, RX, XT, WR i jeszcze moją uwagę przykuła Honda Varadero 125 v2. Otóż pytania są następujące:
-jeśli zdecyduję się na DT albo RX to one maja więcej niż 15KM, czyli jak złapie mnie policja będzie to brane jak jazda bez kategorii ??
-XT i WR sa w 4T i majÄ… po 15KM, jak wyglÄ…da jazda na nich w terenie?
-Jakie jeszcze ew. motocykle [o ile 125 można tak nazwać:)] mi polecacie ?
Mam 185cm wzrostu i ważę 73kg, wcześniej latałem na Sachs ZX 50 zrobiłem na nim 2kkm, więc tak na prawdę dopiero będę się uczył jeździć, celuje w turystyki albo enduro, ale na inne propozycje też jestem otwarty :)
Szukam czegoÅ› do 5k.

Z góry dzięki za pomoc :)

ten temat ma być tu i dlatego go przeniosłem

senekkorzenna
kilanek11
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/8/2012, 18:53


Postprzez Lestek9 » 19/9/2012, 19:57

Co do pierwszej pauzy to zależy jaką moc masz wbitą w dowód, jeśli przekraczającą 15KM to oczywiście wezmą to za brak kategorii czyli ogólnie brak prawa jazdy. Ja np mam KMX 125 który ma 26KM więc też się nie łapie ale wbite mam w dowód że 15KM bo był zarejestrowany jeszcze jak był zablokowany :P Tak w ogóle to polecam Ci KMX, chociaż w teren dużo lepszy dzięki większej mocy jest RX. No ale musisz patrzeć co jest wbite w dowód :)
A co do drugiej pauzy to w jakimś tam terenie pojeździsz i wygrzebiesz się praktycznie z każdego błota, ale już jakieś strome podjazdy czy bardziej hardcorowy teren to 4T raczej wymięknie :)
Lestek9
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10/10/2009, 10:43
Lokalizacja: Rymanów


Postprzez Frankk » 20/9/2012, 21:03

Jeśli planujesz długie trasy to małe varadero jest bezkonkurencyjne. Małe spalanie, jeszcze mniejsza awaryjność, wygodne siedzisko i pozycja.
Jeśli szukasz motocykla (tak, 125 to już motocykl) do jazdy po okolicach i traski +/- 300-400km to w polecał bym tak jak wspomniałeś Yamaszke WR lub XT. Ale jak się uprzesz to polecisz także w długą trase. Jazda w terenie? Co do wiadra to wiedziesz tylko w lekki teren, polne drogi itp. W końcu to turystyk. WR i XT wiedziesz w teren lecz to nie są hard enduraki co by je katować w terenie. Ale na lekki i troszkę cięższy teren dają rade. Jak szukasz moto po to żeby jeździć w jakimś cięższym terenie celuj w jakąś husqvarne lub coś w tym rodzaju. Problem zaczyna się z kosztami, o ile wiadro i xt powinieneś dostać w jakimś miernym stanie to z WR'ką się pożegnaj. To dość nowy motocykl, koszt rzędu 8-9k.
Przedstawiłem swoje zdanie tylko co do 4t.
Jeśli czegoś dostatecznie nie wyjaśniłem to pytaj :)
Avatar użytkownika
Frankk
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 18/3/2011, 19:39
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê