Zobacz wątek - szr 660- gaśnie, nierówna praca silnika, regulacja, diagnoza

szr 660- gaśnie, nierówna praca silnika, regulacja, diagnoza

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

szr 660- gaśnie, nierówna praca silnika, regulacja, diagnoza

Postprzez sedzia77 » 3/9/2012, 21:52

Witam,

Wpadła mi w ręce Yamaha SZR 660. Motocykl nie chce odpalić, jak mu się już uda to nie można dodać gazu, bo od razu gaśnie. Na ssaniu czasami chodzi, a czasami nie. Przy tym wszystkim strzela w gaźnik i w wydech.

Wymieniłem świece NGKDPR8EA9 (stara koloru czarnego/ przydymiona), wymontowałem gaźnik Y26PV-3J, wyciągnąłem 2 iglice i dostałem się do pływaka wszystko przeczyściłem sprężarką. Po złożeniu te same objawy.

Próbowałem różnych regulacji. Iglice zmieniłem 1 rowek w górę i 1 w dół - jeszcze gorzej. Dysze pilot screw ta od spodu gaźnika z 3 obrotów wykręciłem do 6 - może trochę lepiej chodzi na ssaniu, ale bez ssania nie chce chodzić wcale.

Jutro mam zamiar sprawdzić luz zaworowy i zapłon. Do wymiany jeszcze filtr pow. Bez filtra też nie chce chodzić.

Panowie macie jeszcze jakieś pomysły??

Na jakiej zasadzie działa kranik? dawkuje pod wpływem podciśnienia? Bo paliwo leci z wężyka cały czas. Ma to jakieś znaczenie?

Z góry dziękuję za każda odpowiedź.

Pozdrawiam!
sedzia77
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa