Zobacz wÄ…tek - kultura
NAS Analytics TAG

kultura

O wszystkim
_________

Postprzez motoluka » 26/7/2012, 08:54

Racja, ale BMW u nas zdobyło taką a nie inną sławę. Z jakiego powodu? Nie wiem, może filmy, mafia w latach 90-tych. No i teraz każdy jełop myśli, że jak kupi sobie BMW 3 i złoty łańcuch to jest fajny. BMW 3 i VW Golf jest bardzo popularny wśród młodych, początkujących kierowców, no a oni jak wszyscy wiemy często lubią się popisać a już w szczególności jak na fotelu obok siedzi ładna blondynka. Lepiej odpuścić bo jednemu z drugim hormony uderzają w dekiel a umiejętności wielkich nie posiada. Najwięcej na co mógłbym sobie pozwolić to wiązanka + fak.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez maciejka69 » 26/7/2012, 10:07

Najlepsze jest to, że to nie tylko u nas tak jest. BMW to po prostu dres-marka i już. Jest tak w kilku krajach Europy, które dobrze znam. Nie wiem dlaczego tak to jest. Może ci w Bawarii dodają jakiegoś feromonu do tapicerki albo wstrzykują w karoserie ;)
A tak serio. Design BMW zawsze był surowy, ale też agresywny. Może wszyscy młodzi gniewni tuż po zrobieniu prawka szukając czegoś, co podkreśli ich (wątpliwy) status i charakter, wpadają właśnie w ten surowo agresywny styl. Ubieram się krzykliwie, jestem agresywny, jeżdżę BMW, świat leży mi u stóp.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa


Postprzez Sykopson » 26/7/2012, 17:54

k9aro3l napisał(a):Jedni podjeżdżają łamią lusterka i szybko zmykają między samochodami, inni po prostu biorą głęboki oddech i sobie odpuszczają. Wybór należy do Ciebie.

Dokładnie, zgadzam się. To nie jest wina samochodu, że kupują je buraki i dresłysole. BMW choćby najbardziej zwieśniaczona e36, to porządne i ładne samochody, tylko nie mogą się dostać w ręce decholca. Ja bardzo lubię autka BMW, właścicieli już nie zawsze, ale znam kilku naprawdę porządnych i do tego zapalonych motocyklistów.

A tak btw. zauważyłem pewną tendencję, karkom powoli brakuje na benzyne do ich bawarek i przesiadają się do diesli, głównie Audi (które też uważam za porządne i ładne auta).
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Walenty » 26/7/2012, 18:31

Sykopson napisał(a):A tak btw. zauważyłem pewną tendencję, karkom powoli brakuje na benzyne do ich bawarek i przesiadają się do diesli, głównie Audi (które też uważam za porządne i ładne auta).


Tej tendencji nie zauważyłem, bo raczej zakładają podtlenek i latają. O ile wszystkie nie mają lpg? :P

Co do E36, to istotnie, ładny to wóz.
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez zadzior » 29/7/2012, 19:32

Zauważcie co napisał motoluka. Moda na BMW wzięła się z początku lat 90-tych, kiedy w naszym kraju zaczynały działać na szeroką skalę zorganizowane grupy przestępcze czyt. mafie. Od tamtej pory wśród wielu urosło przekonanie, iż mając auto "mafii" jest się gangsterem. Ta opinia przetrwała w społeczeństwie niczym ludowe legendy i przekazywana młodszym dała prawdopodobnie efekt taki jaki widzimy teraz. Ja tak naprawdę rzadko widzę prawdziwego karka w BMW. E36 czy tam e46 najczęściej kupują ludzie, którzy chcą podbudować swoje ego na tle środowiska w którym żyją. Ci chudzi małolaci w koszulkach MANTO nie są 130 kilogramowymi karkami, lecz ludźmi pozbawionymi perspektyw i inteligencji. Wystarczy z kimś takim porozmawiać, aby się przekonać o braku wyobraźni i całkowitym oderwaniu od realnego istnienia. Mimo wszystko tak jak piszecie - nie można generalizować i wszystkich topić w jednym worku.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Sumomoto » 29/7/2012, 20:00

Popatrzcie, co za magiczna marka :). troszkę obrosła w złą sławę (głównie we wsch. europie), ale teraz, gdy w/w przesiadali się do innej niemieckiej marki najlepiej czarnej i równie wściekłej) najlepiej sprzedającym się combi w Niemczech była ..dacia Logan:).

Przecież większość tych Bmek jest po :"starszych lekarzach z Niemiec":). czy się pomyliłem?
Większość dorosłych jeździ normalnie, ale trzeba wiedzieć dla własnego dobra, ze drogi maja koleiny, tam gdzie nie powinny ich mieć i użytkowników których nie powinno na drodze być. ja znam ludzi jeżdżących tą marką i sa normalni (?)
Daj chłopu szansę. Wyprzedził "pędzący" skuterek , zaimponował dziewczynie i tyle.

A ja na Twoim miejscu prowadziłbym dalej "jazdy godowe" z tą panią z tego drugiego auta.
...albo z ta z BMW w odwecie:))?
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości




na górê