Zobacz wątek - Enduro(50cm)na co dzień do 4000zł
NAS Analytics TAG

Enduro(50cm)na co dzień do 4000zł

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Enduro(50cm)na co dzień do 4000zł

Postprzez Karczewiak » 11/7/2012, 07:08

Witam wszystkich,jestem nowy na tym forum ale myślę że pozostanę z wami na dłużej... :D
A więc tak mam Mini Crossa,jeździłem na skuterach kumpli,ale wreszcie przyszedł czas na coś mocniejszego więc mam do was kilka pytań :wink:
Wpierw jednak opowiem trochę o sobie mam na imię Tomek,14lat mieszkam w małej wsi niedaleko Siedlec(woj.Mazowieckie) :o obok mnie mieszka rodzina i po prawej stronie mam brata ciotecznego który ujeżdża motocykl Honda CBR 900RR Fireblade a znów po lewej wujka który jeździ jakimś Crossem/Enduro i ma ogólnie cały strój off-road i muszę powiedzieć że mnie zainspirowali do kupienia czegoś naprawdę fajnego :wink:
Dobra a teraz do rzeczy :D :
1.14lat(rocznikowo 15),70kg,ok.180cm
2.Przeważnie Enduro bym używał do jeżdżenia na co dzień do szkoły/kumpli/na ryby itp.ale czasami chciałbym zjechać na jakieś wykopy tak żeby piachu nie było więcej niż 5cm :o
3.Hmm w sezonie chciałbym przejechać z 5000km :wink:
4.Moje zasoby pieniężne są do 4000zł,ale chcę dokupić jakiś kask off-road O'neal lub Fox+jakieś dobre google :P
5.Motocykle które mi się podobają to typ Enduro gdyż mogę nim jeździć po normalnych drogach a wyglądają podobnie do Crossa :wink:
6.Kilka modelów przyciągnęło moją uwagę:
Derbi Senda SM
Yamaha DT
CPI SM
Rieju Spike
Rieju RRX
Malaguti XSM
Chciałbym się dowiedzieć jaki będzie najlepszy z tych co podałem lub może macie na oku inne modele?Interesują mnie Enduro od 2004,przebieg do 12.000km o pojemności do 50cm i oczywiście z możliwością rejestracji :P
Prosiłbym o dokładne opisy typu v-max,spalanie itp.i najlepiej żebyście mi polecili jakiś duży motor :wink:
A na koniec mam kilka pytań :wink: :
a)Gdzie mogę zrobić kartę motorowerową?(oprócz szkoły)
b)Przyznam szczerze że nie potrafię zmieniać biegów,ale trochę o tym czytałem i aby zmienić bieg puszczam manetkę gazu(no właśnie puszczam czy trzymam ale ani nie dodaję gazu ani nie popuszczam?)naciskam sprzęgło i jeśli to jest jedynka to wciskam wajchę w dół a jak na dwójkę to muszę szarpnąć mocno do góry bo jest luz a potem już normalnie a jak redukuje bieg to wciskam wajchę w dół a jak z 2 na 1 to muszę mocno wcisnąć,dobrze to zrozumiałem? :o
c)Kiedy najlepiej zmieniać bieg kiedy wskazówka jest tuż przed czerwonym czy kiedy już jest na czerwonym a może dużo wcześniej? :oops:
d)Czy warto kupować strój typu zbroja,blazer na Enduro 50cm?
e)Jakiej firmy polecacie kaski off-road i google?
f)Jakie oleje polecacie do mieszanki np. w Derbi Senda? :wink:
Przepraszam jeśli pomyliłem działy i że tak dużo w jednym temacie ale chciałem to mieć w jednym miejscu i poradzić się ekspertów :wink:
PS:Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI
Karczewiak
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2012, 05:20


Postprzez henio12323 » 11/7/2012, 20:09

bbyło 100X o tym...
obojetne co z tych moto kupic. liczy sie stan. tam siedzą 2 mozliwe silniki, kilka mozliwych zawieszeni i hamulców. to praktycznie jedna półka moto. jedynie malaga tansza nieco tansza bo mniej popularna i gorzej z częsciami. CPi odpusc bo to podróbka. yamaha DT i derbi senda to najlepsze moto. najpopularniejsze modele, klasyki :P

1) w WORDzie o ile sie orientuje :)
2) nic mocno nie wciskasz. jak chcesz ruszyc, naciskac sprzegło w dół dzwignia i masz zapiety 1 bieg. puszczasz sprzegło i ruszasz. jak chcesz wbic 2 to wciskasz sprzegło wajha w góre (delikatnie tu nic sie na siłe nie wrzuca) i masz 2...dalejk 3 4 5 6. o schodzeniu z biegów mozesz sobie poczytac w necie.
3) kiedy chcesz, zalezy od warunków. tego czy chcesz jechac na czas czy turystycznie. mozesz zmieniac na niskich obrotach a mozesz na czerwonym polu :P obojetne
4) zawsze warto miec ciuchy
5) zalezy ile masz kasy, moge ci znalesc kask z googlami za 2-3 tys zł.. a moge za 40 zł znalesc zestaw.
6) sredniej klasy byle co za około 20-30 zł. nie podaje konkretnych olejów bo kazde z tego przedziału cenowego sa podobne, wazne aby był półsyntetyk
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Karczewiak » 12/7/2012, 07:59

Dobra czyli raczej CPI i Malaguti sobie odpuścić a szukać DT,Derbi,dziękować! :D
Karczewiak
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/7/2012, 05:20



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości




na górê