Zobacz wÄ…tek - Yamaha yzf 600 r - nie czysty dzwiek z silnika?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Yamaha yzf 600 r - nie czysty dzwiek z silnika?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha yzf 600 r - nie czysty dzwiek z silnika?

Postprzez All_Bundy » 9/7/2012, 00:37

Witam, mam dziwny problem z silniczkiem w mojej Yamaszce. Dzwiek silnika nie wydaje sie byc czysty tak jak powinien. Od poczatku sezonu zrobilem nim ok. 4k km, jest to moj pierwszy powazniejszy motocykl i nie powiem ale dbam o niego bardziej niz o co kolwiek, nie wyagam od 13 letniej maszyny idelanego stanu, ale nie chce zrobic czegos po czym odmówila by mi posłuszenstwa. A wiec przejde do samego problemu. Przed sezonem wymianilem wszystkie płyny - zgodnie z serwisowka i art'ami znalezionymi na roznych forach ( do kota bylo wlane oleju ponad 4,5litra prawie pod korek - dziwne ). Ostatnio po postoju ok. 2 godziny od jazdy, temperatura na dworze ok. 30 stopni, odpalam zalaczam na ssanie zeby silnik lekko temperatury załapał i pochodzil tak z 3 minuty ( odeszlem na bok porozmawiac z kolega ) i podchodze a z dzwiek z silnika brzmiał 'metalicznie" ssanie wylaczylem i lekko przegazowalem tak do ok. 8k obrotow chcac zobaczyc czy nadal bedzie tak brzmial, o dziwo bylo juz ok. Dzisiaj zauwazylem po przejechaniu ok 120km, ze tez pracuje inaczej - dzwiek podobny do klekotania kosza sprzeglowego w xj 600, jednak zdecydowanie ciszej, troszeczke inaczej. Znajomy cos mi wspominal ze byc moze cos ze sprzęgłem bo jemu wydawało sie ze dzwiek wychodzil z prawej strony i moze byc to cos z lancuszkiem sprzeglowym/jakims napinaczem - nie wiem czy dobrze mowie, dlatego zwracam sie tutaj. Jezeli chodzi o osiągi to nic sie nie zmieniło, przyspiesza nadal dobrze - nie zauwazylem zadnych przerw w przyspieszaniu, zadnego zamulania. Podczas jazdy tez nie zauwazylem zadnych dziwnych dzwiekow, chociaz pod kaskiem trudno by bylo cos moze takeigo uslyszec. Dodam ze przy przegazowce na postoju gdy schodzi z obrotow tak pomiedzy 7k a 3k(mniej, wiecej) slysze dziwny 'szelest". Moze problem zbyt wyolbrzymiam ale nie zaszkodzi spytac na forum. Pozdrawiam
All_Bundy
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18/9/2011, 16:23


Postprzez RUTRA.RD » 12/7/2012, 07:46

wyluzuj
jedyne co mozesz zrobic to pelny serwis ( zawory, filtr pow, swiece, reg i czyszczenie gaznika) i skonsultowac sie z powaznym mechanikiem co do dzwiekow.
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê