Zobacz wątek - Buty
NAS Analytics TAG

Buty

O wszystkim
_________

Postprzez mlody636 » 8/7/2012, 15:22

Czlowiek najlepiej uczy sie na wlasnych bledach :)
Simson SR 50, Simson S 53, Honda Nsr 80, Suzuki Bandit 250, Honda CBR 600 F2, 3x Honda Cbr 600 F3, 2x Yamaha Fazer 600, 2x Suzuki GSXR 600 SRAD, 2x Suzuki SV 650, Kawasaki Zx6r 636 C6F
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteś??


Postprzez Sykopson » 8/7/2012, 15:33

Cerebro napisał(a):400 km do domu konsumując po drodze 15 Ibupromów.


I przeżyłeś taką dawkę??? :shock:





:)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)


Postprzez Cerebro » 8/7/2012, 16:33

@Sykopson: trochę offtop, ale odpowiem- TAK, przeżyłem, choć pod koniec trasy miałem już "autopilota" - nie wiem z bólu, czy od tego ibupromu. Koszmar! Pierwsze co zrobiłem po ściągnięciu gipsu to zakup porządnych motocyklowych buciorów. Dopiero w nich wsiadłem na sprzęta. Do dziś nie wsiądę na motocykl w innym obuwiu. Trauma.
Cerebro
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2012, 14:39

Postprzez zxer » 8/7/2012, 16:44

A jakie buty kupiles ?
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez kravec » 8/7/2012, 17:01

Hyde wiec offtop tolerowalny..

Cerebro- Pabianice pod Łodzią? I tutaj wychodzi jeszcze jedna rzecz- tshule i inne tego typu firmy nie daja takiego zabezpieczenia jak produkty z gornej polki. Niestety płaci się za znaczek i za to co pod tym znaczkiem jest.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez ASR1927 » 8/7/2012, 21:29

kravec napisał(a):I tutaj wychodzi jeszcze jedna rzecz- tshule i inne tego typu firmy nie daja takiego zabezpieczenia jak produkty z gornej polki. Niestety płaci się za znaczek i za to co pod tym znaczkiem jest.


Nie do końca. Kombi Tschula po dwóch ślizgach jest dalej "nowe" (w sensie, że nie ma śladu). Za to rękawiczki Alpinestars - temat rzeka... Po ok. 10 założeniu, pękł pasek od zapięcia. Po ślizgu się rozsypały (jedna). Cena ceną, marka marką ale jakość może być ta sama. Nie jestem szczególnym znawcą ale przykładowo (podkreślam, to TYLKO przykład) jeżeli do kupienia jest kombi Arlena czy innego Dainesa za 5000zł które ma 10 protektorów CE, zapięcia velcro, regulowanie w pasie, garb, bydlęcą skórę 1,2-1,3 mm, a jest do kupienia Tschul czy inny Wolf za 1000zł z dokładnie takimi samymi cechami, to po co przepłacać?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez dominik528 » 8/7/2012, 21:52

ASR1927 napisał(a):
kravec napisał(a):I tutaj wychodzi jeszcze jedna rzecz- tshule i inne tego typu firmy nie daja takiego zabezpieczenia jak produkty z gornej polki. Niestety płaci się za znaczek i za to co pod tym znaczkiem jest.


Nie do końca. Kombi Tschula po dwóch ślizgach jest dalej "nowe" (w sensie, że nie ma śladu). Za to rękawiczki Alpinestars - temat rzeka... Po ok. 10 założeniu, pękł pasek od zapięcia. Po ślizgu się rozsypały (jedna). Cena ceną, marka marką ale jakość może być ta sama. Nie jestem szczególnym znawcą ale przykładowo (podkreślam, to TYLKO przykład) jeżeli do kupienia jest kombi Arlena czy innego Dainesa za 5000zł które ma 10 protektorów CE, zapięcia velcro, regulowanie w pasie, garb, bydlęcą skórę 1,2-1,3 mm, a jest do kupienia Tschul czy inny Wolf za 1000zł z dokładnie takimi samymi cechami, to po co przepłacać?


Kolejny przykład: kask LS2 poza tym że 4 razy tańszy od mojego drugiego kasku HJS jest wygodniejszy i co ciekawe cichszy(obydwa integrale). W kwestii bezpieczeństwa się nie wypowiem bo nigdzie nie porównywałem wyników, ale z tego co wiem jak na ten przedział cenowy LS2 stoi dość wysoko. Jedyna jego spora wada to w zimne dni potrafi czasem zaparować. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez dominik528 » 8/7/2012, 23:00

provit napisał(a):Swoją droga powinienem na początku złożyć sobie komplet złożony z ubrań pokroju A* czy vanucci itp. Czy może kupić rzeczy firm jak tschul, seca czy rebelhorn i dopiero po jakiś 2-3 latach jak się zużyją zakupić odzież lepszej firmy?
Nie chcę kupić np. kombiaka skórzanego za 2 tysiące, aby się przekonać, że to jednak nie to...


Na początek przygody spokojnie możesz sobie skompletować rzeczy z tych tańszych, w zupełności wystarczą. A z czasem wyrobi ci się z zdanie czego oczekujesz, jakich szukasz zalet a jakich wad chcesz uniknąć. Będziesz po prostu wiedział (bez pytania na forum) jaki kaski ci pasuje czy jakie chcesz kombi(skóra, tekstylia, jedno czy dwuczęściowe).
Ja w ten sposób właśnie zaczynałem.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez motoluka » 8/7/2012, 23:46

Rozpoczynanie od średniej, ale solidnej, nie schodzącej poniżej pewnego poziomu półki to rozsądna opcja.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Cerebro » 10/7/2012, 07:40

Witam po małej przerwie. Zxer - kupiłem buty RST (wiem, żadne tam zawodowe kapcie,ale wystarczają), modelu nie pamiętam, w każdym razie zależało mi na stalowej wkładce w podeszwie. Rzecz w tym, że przy uderzeniu z boku w but z miękką podeszwą "składa się" i ciężar motocykla miażdży Ci stopę. W butach z wkładką jest w takim przypadku o wiele bezpieczniej. Ślizgacze też pomagają, usztywniając całą konstrukcję buta, podobnie jak plastykowe elementy na kostce, piszczeli i pięcie. Wierzcie mi - NIGDY nie oszczędzajcie na stroju, a szczególnie butach! Urazy stopy to paskudna sprawa, i mogą Wam towarzyszyć przez resztę życiorysu. Wiem, że trochę ględzę, ale warto chyba posłuchać "praktyka", a nie przerabiać temat (nomen omen) na własnej skórze...
Cerebro
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2012, 14:39

Postprzez Cezarjusz » 11/7/2012, 08:44

Podziwiam Was że chce wam się zakładać całe umundurowanie np na wyjazd do sklepu 4km dalej. Mieszkam pod Warszawą i nigdy nie zakładam kombinezonu butów i tego wszystkiego kiedy jadę do sklepu. Jak jest powyżej 25 stopni to wystarczy 5 minut w sklepie a już jesteś zlany jak świnia, a co jak kolejka jest duża :wink:
Ja lubie czuć przyjemność z jazdy, z wiatru który przy takim wypadzie po bułki przyjemnie nas chłodzi, a nie pocić się jak świniak. Ryzyko ryzykiem, miałem kilka wywrotek i jeden wypadek zarówno bez stroju jak z i nadal żyje. Wiadomo że jak jedzie się dalej i mamy zamiar jechać z wiekszymi prędkościami :lol: to kombinezon musi być nawet przy 25 stopniach wzwyż

Zdrówka
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Vergon » 11/7/2012, 17:02

Wczoraj kumpel się wysypał, leży na OIOMie, jechał w Alpinach Supertech R i między innymi ma ostro połamaną kostkę :?
To chyba wyczerpuje temat butów na moto...
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zxer » 11/7/2012, 17:08

Nie rozumiem Vregon....Chcesz powiedziec ze jakby lecial w sandalach to by mu stope ucielo ? Szkoda chlopaka :(
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Vergon » 11/7/2012, 17:28

Chcę powiedzieć, że jak widać nawet najwyższy model Alpiny nie daje żadnej gwarancji, ale być może w tym przypadku uratował mu stopę i Go poskładają, więc jeżeli w takim bucie można sobie zrobić kuku to zastanawianie się nad zasadnością zakładania porządnych butów jest debilne krótko mówiąc.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cerebro » 12/7/2012, 15:30

@Cezarjusz, Twoje nogi, Twoje zdrowie. Możesz "latać" nawet w klapkach Kubota. Co to za argument - "sklep 4 km dalej"? Wyciąć łazana można kilkadziesiąt metrów od punktu startu. Nie przewidzisz wszystkiego - ostatnio wybiegł mi zajączek, ledwo opanowałem maszynerię. Zajączek w Krainie Wiecznego Kicania.
@Vergon - właśnie, bardzo możliwe, że dzięki buciorom Alpiny jest jeszcze co składać... Szkoda człowieka.
Cerebro
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2012, 14:39

Postprzez k9aro3l » 12/7/2012, 19:26

Uwaga drastyczne !!!!
www.stuntbums.com/articles/1153/crashin ... r-motokawi
Wie ktoś gdzie można znaleźć filmik z tej gleby ?
A swoją drogą to w PL to już pewnie dawno by amputowali.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Domocoon » 13/7/2012, 09:13

Witam, jestem zagranicznym inwestorem w jednej z wschodnioeurpoejskich korporacji zajmujących się inwestycjami na płaszczyznach outsourceingu i cateringu oraz managmentu headmasterów tychże firm.

W moim pełnym zawodowego stresu życiu często zdarza się tak, że muszę łączyć ze sobą różne czynności, które po prostu są czasochłonne a czas to pieniądz. Wtedy właśnie dochodzi do naginania zdrowego rozsądku i czasoprzestrzeni, czego skutkiem jest jedzenie śniadania na kiblu z jednoczesnym myciem zębów, mieszanie kawy pilotem do telewizora przełączając jednocześnie stacje CNN i BBC śledząc kursy dolara i rubla, czy też własnie jeżdżenie na motocyklu w szlafroku, z papierowymi laczkami które pożyczam ze SPA i z durszlakiem na głowie gdzie jednocześnie suszę włosy, ciało, patrzę czy sąsiad nie wybudował sobie większego basenu od mojego oraz spotykam się ze znajomymi, którzy czynią to samo razem ze mną.

Pozdrawiam, zagraniczny inwestor w jednej z wschodnioeurpoejskich korporacji zajmujących się inwestycjami na płaszczyznach outsourceingu i cateringu oraz managmentu headmasterów tychże firm.
Domocoon
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 19/11/2011, 19:40

Postprzez Nal » 13/7/2012, 09:31

Brzmi jak by jakiś bot wbił Ci się na konto.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości




na gr