Zobacz wątek - Yamaha DT 125x- zatarta ?

Yamaha DT 125x- zatarta ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Yamaha DT 125x- zatarta ?

Postprzez Pawel221 » 3/7/2012, 23:14

Witam , dzisiaj pojechałem w trasę , gdy wracałem i zatrzymałem się na stacji zauważyłem kałurze pod motocyklem , ubyło płynu chłodniczego ... Dolałem wody na stacji i wszystko było OK aż w końcu zapaliła mi się czerwona lampka od temperatury, podjechałem 100 metrów usłyszałem dziwne odgłosy dochodzące z silnika na wolnych obrotach i motor sam zgasł.

Czy to na pewno zatarcie ?
Dlaczego motor mi się przegrzewał ?
Honda cr 125 2006 rok :)
Pawel221
Świeżak

Postprzez michas29 » 4/7/2012, 07:01

prawdopodobnie pierścień pękł, mogło ci uszczelkę wywalić i dla tego płyn uciekał i się przegrzał, a nie zatarł. musisz ściągnąć cylinder.
michas29
Świeżak

Postprzez Kadzio » 4/7/2012, 15:35

Najpierw ustal gdzie jest wyciek płynu chłodniczego
Skoro na stacji zobaczyłeś spory wyciek zastanawiam się dlaczego dalej jechałeś po dolaniu wody, pewnie po chwili znowu zrobiło się such pompa wody przestała działać no i silnik ugotowany
Jak usuniesz wyciek postaraj się odpalić Jadzie Jeżeli nie zagada zrób co radzi Michaś i dowiesz się jakie koszta ciebie czekają

Wydmuchana uszczelja czy pęknięty pierścień raczej nie były przyczyną szybkiego wycieku płynu ale mogą być skutkiem przegrzania jeżeli to tylko pierścień to masz szczęście o ile nie porysował cylindra w najgorszym wypadku silnik do remontu
Kadzio

Powrót do Mechanika motocyklowa