Zobacz wątek - Chcę kupić motocykl na KREDYT
NAS Analytics TAG

Chcę kupić motocykl na KREDYT

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez pietrek7557 » 4/7/2012, 15:18

cJarek napisał(a):
pietrek7557 napisał(a):Mi 20% wolali za 3 letni motocykl, przy maksymalnych znizkach ojca


Musial bys dokladnie pogadac i popytac co jest w ofercie.
Ja widze pare powodow, dlaczego jest roznica miedzy stawkami:
- osoba ubezpieczajaca nie jest wlascicielem i nie jest kierowca
- podejrzewam mlody wiek (ja wykluczylem kierowcow ponizej 30 lat)
- mam prawko na moto od 1997 (upust mimo ze przez wiecej niz ostatnie 7 lat nie mialem maszyny)
- IIRC nie ma mozliwosci przeniesienia znizek z auta na moto (na auto mam cos kolo 65% upustu, moto place teraz 100%)
- IIRC AC liczy sie od ceny salonowej moto, nie od wartosci w momencie ubezpieczenia
- dostalem upust ze wzgledu na ABS.
- dostalem upust bo wykluczylem moto od Listopada do Kwietnia z ruchu (AC leci dalej, OC spi).

Pogadaj z ubezpieczalniami i popytaj o dokladne warunki. Pobaw sie tez sposobem ubezpieczenia - na siebie, na tate i zastanow co mozna wykluczyc.


Jasne, pogadam, nowe moto zamierzam kupic jako wspolwlasciciel juz z ojcem. Ale w sumie takiej tragedii nie bylo, bo osoba ubezpieczajaca byl ojciec i jest kierowca, mial wtedy kolo 50 lat, prawko od lat 80, maksymalne znizki, cena nowej cbr wowczas w salonie to bylo 15 tys, ja kupilem za 6500 po 3 latach. Takze nijak nie uzasadniona jest tak wysoka stawka, bo PZU o tym ze to ja korzystam z motocykla a nie ojciec dowiedzialo sie dopiero po 4 latach jak rezygnowalem z OC :)
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole


Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości




na górê