Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl z ubiorem calosc kolo 17tys
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl z ubiorem calosc kolo 17tys

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez pietrek7557 » 30/6/2012, 23:11

Ja tam posiadam zwykle buty turystyczne RST Vortex II, wybralem je zamiast jakichs lansjerskich butow dedykowanych do sportow, bo byly wygodniejsze, niebo, a ziemia. Dalem za nie niecale 400 zl, but jest wzmocniony tam gdzie trzeba i uwazam ze dobrze spelnia swoje zadanie. Jedynie dosc szybko sie przetarl w jednym miejscu, ale poki co daje rade (4 lata). I wcale nie musialem kupowac Falco, ani tym bardziej AS, Dainese. To samo kwestia kombinezonu - za kombiak dalem okolo 1000 zł - choc fakt ze wtedy gdy kupowalem to RST dopiero wchodzilo na polski rynek i moze dlatego ceny tej marki byly dosc niskie. '

Wierze, ze kombinezon Dainese bedzie lepszy od tego z RST, pytanie jednak czy roznica sa az tak istotne i czy glownie nie chodzi o komfort jazdy niz kwestie bezpieczenstwa.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole


Postprzez kravec » 30/6/2012, 23:37

Motoluka czytaj: "ma być naprawdę dobre" a Ty wymieniasz tshula i modeke? Może nie są złe- co do tshula nie wiem- podobno teraz się poprawił, 3 lata temu był tragiczny, ale nie są to produkty z wyższej półki jakościowej nie oszukujmy się.
Pietrek- poczytaj trochę o butach, potem się wypowiadaj. To że masz buty za 400 zł i uważasz że są najlepsze na świecie- ok. Ale sam zauważyłeś że się przetarły, może zaraz się rozejdą, a przy glebie nie wiesz jak się zachowają.

5000zł to założenie na dobre ubranie, z zapasem. To co zostanie można przeznaczyć na ubranie na cieplejsze dni- spodnie mottowear np. i kurtka letnia np. rs taichi- w motormanii widzialem ostatnio bardzo ciekawą.

Dla mnie:
kask: 1200
kombi: 2200-2500
rękawice: 400-500 (niestety podrożały)
buty: 900
spodnie: 300-400 (mottowear)
kurtka letnia: +/-500
i mamy ponad 5000zł ale nie kupuje nic przez następne kilka lat
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez maciejka69 » 1/7/2012, 00:12

Panowie. Wszystko sprowadza się do jednego. "Normalnie" to wszystko jest kwestią ceny, metki, gustu, dopasowania, chwcz. Problem pojawia się wtedy, gdy mówimy o sytuacji "paranormalnej". Ale o tej nie mówimy, bo wtedy by nas tu nie było, więc umówmy się, że rozmawiamy o gustach. Więc, kupujmy, co się komu podoba i co kogo na co stać :D
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez C-bool » 1/7/2012, 11:11

Dokładnie :D Najważniejsze, że kompletny ubiór jest, no i jest trochę lepszy jakościowo niż kask Tornado albo kurtka ze skóry ekologicznej
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pietrek7557 » 1/7/2012, 12:42

Kravec, prosze nie dorabiaj mi ideologii, ze rzekomo powiedzialem cos, czego nie powiedzialem. Czy ja gdzies napisalem ze moje buty sa najlepsze na swiecie? But sie przetarl tylko w miejscu gdzie uzywam stopy do zmiany biegow i ktory byl dodatkowo wzmocniony. Jak slusznie zauwazyles, czytanie o butach to jedno a praktyka to druga sprawa. Dopoki sam na sobie nie przetestujesz to sie nie dowiesz (chyba ze ufac testom). Natomiast to co mialem na mysli, to fakt, ze napewno rzeczy z gornej polki sa lepsze od tej z nizszej, ale czy roznica jest na tyle duza, zeby odrzucac rzeczy z tej nizszej? Idac tym tropem: czy jak ktos jezdzi tansza Toyota Corolla, to znaczy, ze naraza swoje zycie, bo nie jezdzi drozszym i bezpieczniejszym Volvo i wogole nie powinien byl kupowac tego auta? Po prostu nie popadajmy w paranoje.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez kravec » 1/7/2012, 15:04

To było celowe wyolbrzymienie (myślałem że da się wyczuć). Przepraszam za nieporozumienie.
Nie ma takiej możliwości żeby wszystko sprawdzić- musielibyśmy wykładać się dokładnie w ten sam sposób na każdych butach po kolei. Chodzi o stosowane w kamaszach systemy chroniące stopę- podane przez Ciebie B2 mają ich mniej od Vortice. W tym przypadku ja celowałbym w Vertigo (jeśli chodzi o Sidi)- mamy wypośrodkowanie. To samo tyczy się kombinezonów- ma być dobre, nie najtańsze, więc wybrałbym Berika np. albo może 4sr ale nie Padanę czy Utikę. Rozumiecie o co mi chodzi?

Człowiek jest początkujący- 12 000 wystarczy mu np. na er6 i będzie zadowolony przez 2 sezony spokojnie, jak nie dłużej. W tym czasie coś z kasy wpadnie, sprzeda er6 i kupi coś większego, nowszego, a o ubiór nie będzie się już musiał martwić. Dodatkowo przez cały czas będzie jeździł nieźle "zabezpieczony" i komfortowo.

To jest mój tok myślenia. 5000 zł to niby dużo ale jak dobrze się podsumuję to to co obecnie mi leży w szafie kosztowało koło 4000, a nie mam skórzanego kombiaka. Nie doliczam tutaj rzeczy które miałem a już nie mam. To wcale nie jest tak bardzo dużo jak na w miarę dobre/dobre ciuchy na moto. Oczywiście jeśli autor nie ma ciśnienia że w tym sezonie to chce, może poczekać do zimy i kupi komplet za 2/3 ceny.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madx2 » 1/7/2012, 17:30

Ale sie zrobila dyskusja :) Dziekuje wszystkim za odpowiedzi przeanalizuje wszyskie i zrobie zakupy. W tym miesiacu kupie i wysle zdjecie. Jeszcze raz dziekuje za kazdy post
madx2
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/6/2012, 15:25

Postprzez pietrek7557 » 1/7/2012, 18:28

Jest w tym duzo racji, ale ja kupujac kombinezon na pierwszy motocykl - 125 tke (a dokladnie kurtka + spodnie) nie bylem wcale pewien, czy dalej przygode z motocyklami bede kontynuowal, zreszta jak pierwszy raz zobaczylem ceny w sklepie motocyklowym, to byl to dla mnie szok ile to wszystko kosztuje.

Ja proponuje autorowi tak - jak ma czas, to niech kompletuje sobie ciuchy probujac cos taniej kupic na allegro, czesto trafi sie jakas okazja. Aczkolwiek ciuchy trzeba przymierzyc, wiec niech uda sie najpierw do sklepu i przymierzy zanim kupi na allegro, bo chocby buty butom nierowne. W ten sposob kupi dobre, markowe ciuchy za te 5000 i wszyscy beda "zadowoleni" :)
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Bosman » 1/7/2012, 18:53

Ja mam Sidi Vortice kupiłem je ze 3 miesiące temu, są to buty sportowe ja jeździłem nimi na hornecie kolegi i na jazdach testowych kilkanaście razy, spodziewałem się że nie będą za wygodne ALE bardzo mile mnie zaskoczyły, nie są może najtańszym obuwiem na rynku ale zdecydowanie warte swojej ceny.

TEST Z MOTOGEN.PL

http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art64.html

ps. Popatrz na zdjęcia w necie albo mogę podesłać ci kilka moich bo tutaj koleś jeździł trochę off-road ;)
Bosman
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15/6/2012, 00:16
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości




na górê