Zobacz wÄ…tek - Odwieczne pytanie
NAS Analytics TAG

Odwieczne pytanie

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Deviator » 14/6/2012, 05:04

Pewnie zaczynal od duzych pojemnosci, albo ukonczyl kurs doskonalacy californijskiej szkoly jady po zakretach....tylko tych na torze :)
Bo dla mnie to umiejetnosci zaczynaja sie wtedy, kiedy wychodzisz calo z takich sytuacji, jak potrafisz oninac przeszkode w zakrecie albo awaryjnie chamowac na mokrym bez abs-u...ale w tym smiesznym kraju, wyznacznikiem umiejetnosci to jest tylko darcie 240 po prostej I latanie na gumie.
Dobrze ze chociaz widzisz roznice miedzy ulica a tor....pracuj nad soba to bedzie dobrze, szerokosci!
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze


Postprzez Piach » 14/6/2012, 09:01

Wierny, alez jezdzij czym chcesz i jak chcesz. Zapisales sie na kurs - bardzo dobrze.
Dla mnie wyglada jak kupienie moto do lansu, ale to moja prywatna opinia.
Praktyczne rady dostaniesz na kursie doszkalajacym, mozesz tez sobie kupic polecane tu wszedzie ksiazki - 3 czesci "Motocyklisty doskonalego" i chyba 2 "Twist of the wrist".

Problemem nie jest ze kupiles sobie mocne moto, ale to ze po tygodniu juz tlumaczysz wszystkim jak to zajebiscie kumasz i jezdzisz.
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela


Postprzez pietrek7557 » 14/6/2012, 09:31

Piach napisał(a):Problemem nie jest ze kupiles sobie mocne moto, ale to ze po tygodniu juz tlumaczysz wszystkim jak to za****** kumasz i jezdzisz.


I to jest sedno calej sprawy i glowny powod Twojej krytyki.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez TakiTamGar » 14/6/2012, 17:26

Widzę, że wszyscy zdążyli już podbudować sobie ego. Niestety, masz rację Wierny. Tyle, że tutaj są widzę sami 40letni super-znawcy, którzy urodzili się na motocyklu. Oczywiście o pojemności 0,05 ccm, żeby mieć dobry początek. Jestem podobnego zdania, jeżeli masz w głowie olej to i pojemność może być duża. Wiadomo, jak się ma 18lat i brak pojęcia to pewnie się zabijesz zanim zdążysz wbić 4 i pozostaje tylko wiara, że nie zabijesz przy tym kogoś innego, ale wydaje mi się, że nie można mówić ogółami.
TakiTamGar
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/11/2010, 10:50

Postprzez Kaai » 14/6/2012, 17:36

TakiTamGar napisał(a): Wiadomo, jak się ma 18lat i brak pojęcia to pewnie się zabijesz zanim zdążysz wbić 4

on ma 23 lata i brak pojęcia.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Andy963 » 14/6/2012, 17:55

A niech robi co chce, jego motor, jego życie...
Avatar użytkownika
Andy963
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14/4/2012, 21:27
Lokalizacja: ok. Poznania

Postprzez Sha » 14/6/2012, 18:03

Ja naprawde nie rozumiem jak mozecie pisac ze typ "lansuje sie" prawie DWUDZIESTOLETNIM sradem...kupil to kupil a wy przezywacie jak mrowka okres... :shock:
Sha
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2/11/2011, 15:40
Lokalizacja: MMz/WWa

Postprzez Piach » 14/6/2012, 22:49

Sha napisał(a):Ja naprawde nie rozumiem jak mozecie pisac ze typ "lansuje sie" prawie DWUDZIESTOLETNIM sradem...kupil to kupil a wy przezywacie jak mrowka okres... :shock:

Lans na miare mozliwosci :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez zxer » 14/6/2012, 23:21

Ale o co biega? Kamizelki odblaskowe na zx10 ?
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez rosiboj » 15/6/2012, 08:49

Ciezko nawet z toba dyskutowac bo nie masz doswiadczenia wiec nie wiesz o czym mowisz tylko ci sie wydaje. Ja tez cos tam wiem o hutnictwie, jak robi sie szyny kolejowe itd ale moja dyskusja z kolesiem ktory pracuje w hucie czy kopalni nie miala by raczej sensu bo ja bym mowil, o tym co mi sie wydaje lub przeczytalem a on by mowil o tym co on wie i o ile w moim przypadku zdaje sobie sprawe z tego , ze moje gadanie bylo by bezsensowne to w twoim przypadku jest inaczej. Uwazasz, ze wiesz lepiej niz my. Dziwne tylko, ze jak juz pojezdzisz pare lat i zdobedziesz doswiadczenie to zaczniesz gadac jak my i bedziesz sie smial z tych co gadaja jak ty teraz.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez dthdth » 15/6/2012, 09:45

Panowie,

Nie ma co chlopaka od razu tak ostro traktowac. Widac z wypowiedzi ze przynajmniej stara sie zaprezentowac jako moze niedoswiadczony ale "rozumny" typ. Fakt jazda 240km/h w pierwszym tygodniu to troche ostra sprawa, ale nie ma go co negowac jesli droga faktycznie byla pusta to jedyne co sie moglo stac to mogl sie sam zabic.

Osobiscie rowniez uwazam ze szybkosc nie zabija a brak umiejetnosci. Jesli chlopak jest przezorny i ma oczy do okola glowy to niech smiga szybko - no moze nie 240 ale predkosci autostradowe polskie + maly haczyk czyli np. 160 jest wedlug mnie ok. Fakt jest mlody i duzo w nim jeszcze w jego wypowiedziach elementow bunczucznosci i checi doswiadczenia wielu wrazen a ze w tym wieku poziom testosteronu jest na bardzo wysokim poziomie to i predkosci sa wysokie ;) Nie to jest zarcik. Wierny - staraj sie byc uwazny i odpowiedzialny a wszystko bedzie ok.

Aha - zapomnialbym o kwestii maszyny. Nie jest najmlodsza wiec pewnie troche w swoim zyciu przeszla wiec mam nadzieje ze wiesz na czym jezdzisz.
Podam Ci tylko przyklad z zycia wziety. Jak mialem 20-cia pare lat kupilem swoje pierwsze autko ktorym byl Seat Ibiza w wersji GT. Baaardzo szybkie autko jak na 20-to latka. Niestety bylo po dwukrotnych przejsciach zarowno za granica jak i w PL. Wiedzialem ze autko bylo mocno "zdeformowane" i z przodu i z tylu, ale zostalo przez "wiejskiego" blacharza doprowadzone do swietnego wizualnego wygladu a z racji wieku bylem tak napalony ze pokusilem sie zakupic to cos. Od poczatku cos stukalo z przodu w lewym kole, ale mowili mi ze to gorne mocowanie amorka i tylko trzeba dokrecic i bedzie dobrze. Po wydaniu 30kkzl pojechalem do domu. Na drugi dzien jechalem nim waska droga miedzy drzewami z przedkoscia okolo 190km/h. Dojechalem do kumpla, ktory jak spojrzal na autko powiedzial, ze to bylo robione tu, to tam itd. Po chwili powiedzil choc na garaz to sprawdzimy co tam stuka. Jak sie okazalo wahacz trzymal sie nadwozia jedynie na jednym mocowaniu + kolyska do ktorej byl przymocnowany byla przymocowana do nadwozia rowniez 3 srubami zamiast 4-ech a generalnie dol wygladal jak blacha ktorazgniatasz, potem rozciagasz ponownie ...

Wniosek? Ja mialem szczescie i przezylem, ale kilku moim kumplom sie nie udalo.
Dlatego tez mam skaze w glowie jesli chodzi o uzywki i wole nowe. Jesli natomiast nie mozesz sobie pozwolic na nowe to zaplac komus nawet duzo kasy, komus kto sie zna zeby sprawdzil Ci motorek - tak zwyczajnie zeby czuc sie bezpieczniej.
Szerokiej drogi.
dthdth
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8/6/2012, 13:00
Lokalizacja: Hoofddorp (NL)

Postprzez WiernyFA » 15/6/2012, 22:41

Panowie wszyscy macie racje po części. Nie twierdzę że nie.
Znalazłem taką fajną dyskusję jeśli ktoś sobie życzy łyk histori?? 8)
about37311-0-asc-80.html
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie!!!
Avatar użytkownika
WiernyFA
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5/6/2012, 14:33

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości




na górê