Zobacz wątek - Honda CBF 125 - wrazenia po pierwszych 1000km

Honda CBF 125 - wrazenia po pierwszych 1000km

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Honda CBF 125 - wrazenia po pierwszych 1000km

Postprzez jacnowak » 10/6/2012, 09:40

Witam,

Niedawno zdałem prawko i zakupiłem Hondę CBF125. Jako że w polskim internecie jest bardzo mało informacji na temat tego motorka, postanowiłem pokrótce opisać moje wrażenia. Jak na razie zrobiłem nim 1000km przez niecałe 3 tygodnie.

Zastosowanie: dojazdy do pracy (20km w jedną stronę, większość po mieście), nauka jazdy (mój pierwszy jednoślad z silnikiem) i wypady za miasto bocznymi drogami (jak na razie jedna trasa 250km).

Jak na razie wszystko działa bez problemów, chociaż spasowanie plastików oceniłbym jako "takie se" - aby zamontować bagażnik musiałem parę rzeczy podoginać. Spalanie wyszło średnio 2,2l/100km. Mam wersję z obrotomierzem (jest w rocznikach od 2011) i jak dla mnie bardzo przydatny, zwłaszcza na samym początku, jak jeszcze nie czuje się dobrze moto. Na desce rozdzielczej brakuje mi zegarka - nie noszę na ręce, a podczas jazdy nie ma jak sprawdzić czasu na komórce.

Motorek jest bardzo lekki, zwrotny i już po paru godzinach jazdy czułem się pewnie przeciskając między autami w korku. Niestety pewnie z tego powodu jadąc ok. 90kmh przy bocznym wietrze rzuca nim na prawo i lewo. Moto świetnie przyspiesza tak do 70-80kmh, co sprawia, że w mieście świetnie się jeździ, ale na trasie robi się już problem, od 80 wskazówka prędkościomierza wychyla się coraz leniwiej, aby osiągnąć realne vmax gdzieś w okolicach 100km/h. Przy maksymalnym schowaniu się za owiewką i trzymaniu manetki do oporu przez dłuższy czas wysisnąłem 115km/h (ważę 70kg), ale to już była walka o przetrwanie :) Realna prędkość przelotowa oscyluje w okolicach 80-90, w zależności od tego czy i z której strony wieje.

Werdykt na dziś jest taki, że na przyszły sezon kupię sobie coś mocniejszego na dłuższe wyjazdy, ale tą 125kę zostawię sobie na miasto, bo 2,2l/100km naprawdę robi wrażenie - przy mojej odległości od pracy na samych dojazdach do pracy oszczędzam jakieś 250zł miesięcznie w stosunku do tego, co płaciłem jeżdżąc autem.

Może ta opinia komuś się przyda :)

Pozdrawiam

Jacek
jacnowak
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm