Zobacz wątek - Poczatkujacy - powrot po dlugiej przerwie - pomoc w wyborze

Poczatkujacy - powrot po dlugiej przerwie - pomoc w wyborze

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

Poczatkujacy - powrot po dlugiej przerwie - pomoc w wyborze

Postprzez cJarek » 11/5/2012, 14:24

- Jakie masz doswiadczenie (ile km na jakim sprzecie),
~10..15tys km, Suzuki LS650 Savage, tyle ze ostatni raz na moto siedzialem jakies 10 lat temu.

- Wiek, waga, wzrost,
37/75/173

- Do jakich celów chcesz uzywac motocykla
Dojazd do pracy, mam do wyboru przejazd przez miasto lub (niemiecka) autostrade (okolo 10..15 km) + weekendowe wycieczki w promieniu 200km. Ale jak wiadomo, apetyt rosnie w miare jedzenia. Plecaczek sporadycznie (maks. 2%).

- Ile kilometrów chcesz przelatac w sezonie?
~5000 km.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyslales o ciuchach?
Z grubsza chcial bym sie zamknac w 40.000 PLN, ale nie jest to sztywna granica.

- Jaki budzet mozesz przeznaczyc na jego utrzymanie w sezonie?
Wystarczajacy

- Które modele na ta chwile przyciagnely Twoja uwage?
Kawasaki Ninja 250R / ER-6f Drugi ma plus w postaci ABS.

Obie maszyny poglodowo - podobaja mi sie optycznie. Chetnie poslucham innych propzycji.

Aby zapobiec dyskusja na temat zbyt mocnych maszyn, nie widze najmniejeszego problemu z przyblokowaniem mocnej maszyny do 34KM na sezon lub dwa.
cJarek

Postprzez Black-Ghost » 11/5/2012, 16:34

Er6f bedzie ciekawszym wyborem jak mała ninja bo raczej sportowych aspiracji na razie nie masz :D ABS może sie przydac podczas latania w deszczu ;) No i Er6f bedzie bardziej praktyczne.
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl

Postprzez cJarek » 12/5/2012, 11:53

Mozesz wyjasnic co masz na mysli piszac "sportowe aspiracje"? Na tor raczej mnie nie ciagnie.

Do 250 km/h na autostradzie wole miec dwie tony blachy wokol mnie - chociaz w ostatnim czasie wystarcza swiadomosc ze moge. Tu gdzie mieszkam 30 km/h wiecej niz wolno konczy sie odebraniem prawka i nie ma wybacz.

Back to topic:
Do wyboru dolaczyl jeszcze Fazer8 i maly Bandit. Robi sie trudno....

Co ciekawe, wszyscy sprzedawcy odradzaja ograniczenie mocy. Moze jakis komentarz na ten temat?
cJarek

Postprzez Black-Ghost » 12/5/2012, 12:02

Miałem na myśli żę raczej nie bedziesz odrazu zchodził na kolano by szlifowac sliderem i lusterkiem o asfalt. ;) Jak patrzysz za fazerem i banditem to dołącz tam jeszcze Z750 ;)
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.