Zobacz wątek - Yamaha fz6 - lekki zapach paliwa w misce olejowej
NAS Analytics TAG

Yamaha fz6 - lekki zapach paliwa w misce olejowej

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha fz6 - lekki zapach paliwa w misce olejowej

Postprzez radunc » 19/4/2012, 15:45

temat poruszam na wielu forach, stąd tekst może byc znajomy :)
Witam wszystkich

Dwa dni temu po rocznej przerwie wrócilem do aktywnego motocyklizmu i kupiłem drugą w życiu yamahe FZ6
Tym razem moto jest z 2004 roku i ma nakreconych 46 tys km. Jego ogólny stan jest dobry i jeździ dokładnie tak jak powinno, Poprzedniczka była młodsza i przebieg też miała 3x mniejszy, jednak w jakości jazdy różnic nie zauważyłem.

Podczas przeglądu motocykla odkręciłem korek wlewu oleju i powąchałem, zdziwił mnie fakt że w zapachu wyczułem taką ostrawą benzynową nutkę. Nie jest to jakiś bardzo silny zapach paliwa, ale z pewnością "coś" czuć poza samym olejem.
W międzyczasie wczoraj wymieniłem olej na nowy, przejechałem się 20km, odkręcam korek, wącham i znów czuję ten zapaszek.
Poziom oleju w odczuwalny sposób się nie zwiększa, co mnie uspokaja, ale nie na tyle by odpuścić temat.
Rok wcześniej miałem niemiłą przygodę z Kawasaki ER5 w której przez awarię kranika zalało mi kompetnie miskę olejową paliwem, stąd teraz przewrażliwienie tematem.

Nie jestem zbyt biegły w mechanice motocyklowej proszę więc o sugestie co sprawdzić żeby wyeliminowac potencjalne przyczyne tego stanu rzeczy. Do serwisu Yamahy mam 100km więc wizyta u nich to ostateczność.
Moto ma silnik na wtryskach, nie ma kranika, co się więc dzieje że olej z lekka pachnie paliwem?
a może ja sobie wymyślam problem?

pomocy
Jacek
Jacek Radunc
radunc
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa