Zobacz wątek - Problem z przednim kołem i amortyzatorami Yamaha YZ
NAS Analytics TAG

Problem z przednim kołem i amortyzatorami Yamaha YZ

Enduro, Cross
_________

Problem z przednim kołem i amortyzatorami Yamaha YZ

Postprzez Elkameleon » 10/4/2012, 19:35

Witam, mam pewien problem. Wracałem sobie do domu z jazdy po lesie i skręcając na błotnistej drodze w lewo zaliczyłem glebę, jechałem dosyć wolno, a gleba wyglądała mniej więcej tak, że przednie koło ugrzęzło w muldzie z błota i skręciło się maksymalnie w lewo przez co wyłożyłem się na lewy bok. Gdy wstałem zobaczyłem że gdy amortyzatory i kiera są prosto to koło jest wygięte w prawo. Nie scentrowało się samo koło bo sprawdzałem, pomyślałem że może wygięta oś jest problemem, jednak po sprawdzeniu okazało się że jest prosta, na amortyzatorach nie widać pęknięć, zgięć. jeśli chodzi o zamocowanie ich na półce to są one na tej samej wysokości. Może ktoś miał podobny problem i może udzielić mi jakiejś wskazówki. Jeżdżę na Yamaha yz 250 F z 2006 roku. P.S. aktualnie nie mam aparatu, ale jak zdobędę to zrobię zdjęcia.
Elkameleon
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/12/2011, 18:58


Postprzez barek253 » 10/4/2012, 19:37

lagi ci sie obróciły w półkach
popusc mocowanie lag i przekręc na prosto
barek253
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1999
Dołączył(a): 28/5/2010, 16:39


Postprzez henio12323 » 10/4/2012, 21:25

dokładnie lagi sie obróciły w półkach. recepta to luzowanie lag i ustawienie prosto. lub skręcenie kierownicy w drugą strone niz wygięte i porządny kop w koło ;D tak to juz jest w crossówkach. jezeli robi ci sie to nagminnie, zdemontuj lagi i wyczysc półki, czasem lagi moga sie pocic i olej wpływa, u mnie np puszcza nieco jeden odpowietrznik lag i nieco oleju sie zapusciło w półke i łatwo dało sie przekręcci ;D wiec czyszczenie + dokręcenie półek z momentem taki jaki podaje serwisówka. bo moze ktos za lekko dokręcił
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Elkameleon » 10/4/2012, 21:43

dzięki za szybkie odpowiedzi, jutro będę próbował, dam znać czy wszystko działa
Elkameleon
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/12/2011, 18:58



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości




na górê