Zobacz wątek - NC700S VS CB 600F Hornet - Początkujący Rider

NC700S VS CB 600F Hornet - Początkujący Rider

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

NC700S VS CB 600F Hornet - Początkujący Rider

Postprzez Flexik89 » 1/4/2012, 19:37

Cześć,

Ogólnie na początek chciałbym Wszystkich przywitać:)
Planuję zakup mojego pierwszego motocykla z powodu zakończenia 12 letniej kariery kolarza zawodowego (niestety rozwaliłem kręgosłup) i zastanawiam się co wybrać. Doświadczenie z takimi maszynami mam malutkie.

Interesują mnie naked'y dlatego ,że w większości będę poruszał się po Warszawie i mają wygodną pozycję za kierownicą (dla osoby o moim wzroście 198cm). Głównym typem jest NC700S (moc 48KM) oczywiście z systemem C-ABS i być może z tym ich dwu sprzęgłowym sprzęgłem (duża przewaga to mały schowek w miejscu zbiornika paliwa). Jednakże bardzo podoba mi się i szaleje za Hornet'em (moc 102km - wydaje mi się ,że sporo za dużo jak dla mnie).

Nie mam sportowych aspiracji i chciałbym czerpać radość z poruszania się na wolnym powietrzu tak jak to miało miejsce na rowerze. Zawsze staram się poruszać odpowiedzialnie ,ponieważ asfalt i blacha puszki nauczyły mnie pokory.

I stąd pytanie czy wybrać NC700S czy Hornet'a?
Budżet jakim dysponuję to ok 35 tyś. + ok 8tyś na strój ale ten już mam wybrany.

Proszę o jakąś poradę doświadczonego motocyklisty:) Litry itp. mnie nie interesują:)

Zapomniałem dodać ,że interesują mnie fabrycznie nowe maszynki.

Pozdr,
Radek

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.. kravec
Flexik89
Świeżak

Postprzez hubi199 » 1/4/2012, 20:31

Też mam problem z kręgosłupem i wiem, że nieraz może ci przeszkadzać uraz. Motocykle te mają naszczęście dość neutralną pozycje co może troche odciążyć kręgosłup. http://cycle-ergo.com/ tutaj możesz sobie zobaczyć jak to mniej więcej będzie wyglądać (twój wzrost do motocykla)

Hornet jest o wiele bardziej agresywnym motocyklem (choć ten i tak łątwiejszy do opanowania)
Zalety NC to głównie zużycie paliwa, zwinność, schowek na pełnowymiarowy kask.
Myśle, że głównie powinieneś kierować się pozycją na motocyklu i który bardziej ci odpowiada.

Za nowego NC ok24tys zł i śmiało możesz kupować tekstylia Rukki dla wygody i bezpieczeństwa
hubi199
Bywalec

Postprzez Demonologiczny » 1/4/2012, 21:31

myślę że Hornet Cię nie zawiedzie, bardzo dobre motocykle a najlepiej Honde CB jakąś ... hornety są motocyklami zwinnymi, przeznaczonymi do czerpania satysfakcji z jazdy, wygoda to największy plus, oraz oszczędność , bo dużo nie palą a także ładnie wyglądają i są czesto teraz kupowane przez nowych fanów motocykli, jak dobrze wiem to dużo nie ważą w porównaniu z "super motocyklami" - ścigaczami, na koniec powiem że hornet to sam plus, i dużo nie kosztuje! pozdrawiam
Demonologiczny
Świeżak

Postprzez Flexik89 » 1/4/2012, 21:43

Co do wagi to bym się sprzeczał:

Hornet waży 202kg
NS700S waży 207kg

Ścigacze z tego co widzę w katalogach są w podobnych wagach. Turystyczne zgodzę się ,że są dużo cięższe.
Flexik89
Świeżak

Postprzez kravec » 1/4/2012, 23:39

doświadczenie malutkie czyli jakie?

Przyplusowałeś tym budżetem na ubiór:D szczególnie w tle ostatnich dni
kravec
Administrator

Postprzez Flexik89 » 2/4/2012, 05:25

Doświadczenie zdobyłem głównie na starej MZ'tce dziadka. Jeździłem dość dużo ,ponieważ zawsze pociągały mnie motocykle i obiecałem sobie ,że jak skończę z kolarstwem to zamieniam rower na motocykl.

A ubiór to przecież podstawa.
Dobry kask, rękawice i buty to już zupełne minimum. A warto też mieć jakąś kurtkę na cieplejsze i chłodne dni oraz spodnie:)
Flexik89
Świeżak

Postprzez KaG » 2/4/2012, 11:20

Zawsze możesz kupić jakieś moto do nauki jazdy i po roku zmienić je na horneta (koszt jakiegoś ogarniętego GS 500 to z 6-7 tys). Budżet cię raczej nie ogranicza. Jest jeszcze CBF 600. Bo Hornet na początek to tak czy siak ciut za dużo.

Dopiero ogarnąłem że CBF 600 kosztuje tyle co Hornet.. Trochę chyba z ceną przesadzili.
KaG

Postprzez pietrek7557 » 2/4/2012, 12:51

Zainteresuj sie tez Yamaha XJ6. Jest to cos posredniego miedzy Hornetem a NC 700 - moc okolo 80 KM, a z wygladu dosc podobny do Horneta.
pietrek7557
Bywalec

Postprzez RUTRA.RD » 5/4/2012, 07:12

jesli chodzi o kregoslup to istnieje taka osoba jak kreglaz czy jak im tam kozystam i mam sie dobrze jak bym nie kozystal to te walkonie ze szpitala juz dawno by mnie operowaly

po 2 to z takim doswiadczeniem kup jaka 500 cb czy co i potrenuj przez sezon szkoda tego robic na nowym motocyklu

po 3 stosowales EPO :) albo HG bo IGF-1 to pewnie nie :) w koncu piszesz ze zawodowy kolaz jestes :) a ci maja najlepsze laboratoria na swiecie :)
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.