Zobacz wÄ…tek - Jazda po Å‚akach, drogach polnych
NAS Analytics TAG

Jazda po Å‚akach, drogach polnych

Przepisy, prawo
_________

Jazda po Å‚akach, drogach polnych

Postprzez szuki1996 » 1/4/2012, 00:32

Witam!!! Nie wiem jak to jest z jazda po drogach polnych itp. Mam zarejestrowana yamahe wszystko legal tylko sie zastanawiam czy moge jezdzic po drogach polnych? U mnie jest tor MAGAM TROPHY 10kilometrow przez laki lasy moge po nim jezdzic? Gdy zlapie mnie straz lesna to moga mi cos zrobic??

2. Czy jazda quadem (nie zarejestrowanym oplacone oc) bez prawka jest nie legalna?? Czy potrzeba prawko tak samo jak na zarejestrowanego?
yamaha dt 80 lc2
e-ton viper 150
szuki1996
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16/12/2011, 21:28


Postprzez Hyde » 1/4/2012, 03:21

Polna droga, a leśna droga to różnica, a już co innego las. Jeżeli są to jakieś drogi pomiędzy polami, gdzie jeżdżą rolnicy, to jest to prawdopodobnie ich teren i najwyżej mogą Ci do tyłka nakopać. Jeżeli jeździsz po lesie, to na to jest już paragraf.

Z quadem sprawa wygląda tak: potrzebujesz kategorię B lub B1, chyba że pojazd jest zarejestrowany jako lekki pojazd czterokołowy (wtedy wystarczy karta motorowerowa bądź dowód osobisty), czyli musi spełniać wymagania podane poniżej:

- pojemność skokowa nie przekracza 50 ccm, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym

- maksymalna moc nie przekracza 4 kW (5,5 KM), w przypadku silników ze spalaniem wewnętrznym lub

- maksymalna moc nie jest większa niż 4 kW dla silnika elektrycznego


Nie możesz poruszać się niezarejestrowanym pojazdem po drogach publicznych, a to czy ten quad jest zarejestrowany czy nie, to bez różnicy, prawo jazdy musisz mieć.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez szuki1996 » 1/4/2012, 18:45

Dzieki kolego. Ale chyba zle sie wyrazilem nie bede jezdzil quadem po drogach publicznych tylko laki nieraz ten tor magam trophy. I czy wtedy potrzebne jest prawko??

Po drugie droga taka kolo dzialek jest to droga lesna czy polna i czy moge po niej sie poruszac??
yamaha dt 80 lc2
e-ton viper 150
szuki1996
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16/12/2011, 21:28

Postprzez Hyde » 2/4/2012, 21:36

Jeżeli tym quadem nie będziesz się poruszał po drogach publicznych, to prawo jazdy nie jest potrzebne. Pod drogę leśną możesz podciągnąć praktycznie wszystko, co nie jest drogą publiczną.

Ustawa o lasach mówi:
Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez szuki1996 » 2/4/2012, 22:41

Haha dzieki kolego... Lecz nie rozumiem nic z tych paragrafów mozesz mi powiedziec prosto z mostu?

Przypuscmy (mam quada oc zaplacone nie zarejestrowany brak prawka) jade na jakis zlot na magam trophy co mi zrobia?? Policja oczywiscie..


Oczywiscie ze jak zobacze policje za mna to manetka do konca bieg wyzej i znikam za 1 zakretem, ale przeciez ile razy mozna uciekac miejscówke sobie do jazdy spale i po zabawie
yamaha dt 80 lc2
e-ton viper 150
szuki1996
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16/12/2011, 21:28

Postprzez Hyde » 3/4/2012, 03:37

"Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody włściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym lub zaprzęgowym do nie należącego do niego lasu w miejsce, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w miejscu do tego nie przeznaczonym podlega karze grzywny"


Jeżeli zatrzyma Cię straż miejska, policja bądź straż leśna, to mogą Ci wlepić mandat do 500zł.

SÄ… tam jakieÅ› znaki? Np. zakaz ruchu?
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez szuki1996 » 3/4/2012, 18:41

Nie nie ma zadnych znakow... Tylko w kilku miejscach jest cos podobnego do oznakowania numeru drogi takie betonowe słupki
yamaha dt 80 lc2
e-ton viper 150
szuki1996
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 16/12/2011, 21:28



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê