Zobacz wÄ…tek - Honda VFR 800 FI-1 zablokowany tylny hamulec
NAS Analytics TAG

Honda VFR 800 FI-1 zablokowany tylny hamulec

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda VFR 800 FI-1 zablokowany tylny hamulec

Postprzez rederik » 11/3/2012, 15:17

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem zarówno motocykli jak i forum.

Problem mam z hamulcami w Hondzie VFR 800 FI-1 (2001).

Wyglądało to tak ze od kiedy kopiłem motor tylni hamulec ledwo co działał. Myślałem ze możne klocki są starte zupełnie i to dla tego. Kupiłem wiec nowe i wraz z kolega zabraliśmy się za wymianę, okazało się ze założone klocki są jeszcze w całkiem dobrym stanie i w dodatku oryginale, bo poprzedni właściciel robił serwisy regularnie co 6 miesięcy w salonie hondy nie zależnie od przejechanego w tym czasie dystansu. Cały zacisk był bardzo zabrudzony bo mam oliwiarkę założona i przez to wszystko w kolo jest uwalone. Wyczyszczony zacisk założyliśmy z powrotem i zalaliśmy płynem, odpowietrzyliśmy (tu nie jesteśmy pewni czy w dobrej kolejności) i hamulec nadal nie działa, co więcej po jednym wciśnięciu hamulca cylinderek centralny (ten który hamuje razem z przodem) docisną do tarczy i tak już został, kolo jest praktycznie nie do ruszenia teraz. Dwa pozostałe cylinderki wracają normalnie.

Jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to bardzo proszę o pomoc. Pogoda robi się coraz ładniejsza, a moto uziemione. Miałem dziś zapłacony kurs Bikesafe, i niestety tez nie moglem wziąć w nim udziału.

Rederik
Honda VFR 800 FI-1
rederik
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/3/2012, 14:53


Postprzez rosiboj » 11/3/2012, 15:58

Sorry, ze troszke odejde od tematu ale w przypadku gdy musiales odwloac kurs, czy robia jakies problemy, zeby przelozyc to na inny dzien?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê