Zobacz wÄ…tek - Motocykl odebrany z serwisu nie odpala.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Motocykl odebrany z serwisu nie odpala.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez bart69as » 5/3/2012, 16:33

Odpalil:) Wykrecilem swiece i jedna tak jak mowisz Przemo iskrzyla na boki zastapilem ja inna z innego kompletu i odpalil na dotyk. Wyczytalem tez ze stopka w niektorych moto musi byc zlozona i wcisniete sprzeglo bo to podobno ulatwia uruchomienie silnika.

Przemo_rene w razie co jak by sie cos dzialo to bede pamietal o Tobie (mam nadzieje ze nie kasujesz tak jak Ci z serwisu)

A tak ogolnie co sadzicie o tej kwocie jaka zaplacilem (1500zl) za robote i te klamoty?

Dzieki Panowie za pomoc znowu jestem winny Wam piwko pozdroo
Do śmierci dożyje każdy...
Avatar użytkownika
bart69as
Świeżak
 
Posty: 217
Dołączył(a): 18/11/2009, 22:08
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Przemo_rene » 5/3/2012, 20:14

Kwota jaką skasowali - normalna jak na serwis w Poznaniu :) Tak po prostu się płaci a regenerację głowicy i ogólnie wszsytko co z tym związane. Dziwi mnie tylko, że jak jużtyle kasy szło to nowych świec nie zapakowali. Ważne, że problem zlokalizowany i zniwelowany ;) Ja bym przed sezonem wymienił jednak świece i odłożył kasę na akumulator. Jak już załadujesz nowe świece to ich pierwsze odpalenie MUSI trwać conajmniej 20minut na obrotach jałowych lub tak 20km jazdy tak więc "odpalę by sprawdzić czy działają" - nie ma sensu bo tylko im zaszkodzić można. Nowa świeca musi się wygrzać inaczej może się uszkodzić i kasa w błoto. Z takiej jednej F4 wykręcałem już nówki Denso zabite zimymi odpaleniami więc to nie mit - to fakt :)

W razie czego jak coś będziesz potrzebował to dzwoń - od serwisu jestem na pewno tańszy ale też za przysłowiowe "frytki" nie zrobię np remontu pieca ;) wiesz jak jest ;) Pozdro!
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez RUTRA.RD » 6/3/2012, 08:55

dla mnie ta kasa to skandal !! :) bez jaj znalazl bys pasjonata co za 750 zl by ci to zrobil
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Przemo_rene » 6/3/2012, 12:02

skandal jak skandal ale prowadź warsztat, płać wszsytkie składki, ubezpieczenia, pensje dla pracowników, spłacaj kredyt na wyposażenie i do tego dysponuj czasem 30tyś gotówki na zakupy części dla motocykli powypadkowych zanim ubezpieczalnia odda (mają na to chyba do 90 dni...). Poza tym - sam głowicy tak precyzyjnie nie zrobisz na 3 kąty w gniazdach zaworowych w garażu. Nie ma opcji.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez RUTRA.RD » 6/3/2012, 14:02

za ile byś mu to zrobił? przemo ?

ja tylko uważam ze gdy motor jest warty powiedzmy 6000zl to mija się z celem serwis za tyle kasy bo i tak nikt nam tego nie odda przy sprzedaży, gdy motocykl warty z 20.000 to zmienia postać rzeczy. nie uważam ze mając tani sprzęt nie ma co go serwisować po prostu tej kasy się nie odzyska a znając fachowość polskich ekspertów mechaników to zresztą sam wiesz ;0
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez bart69as » 6/3/2012, 16:36

Oddalem go tam bo bylo najblizej, Gdybym go nie robil to bym musial oddac na zlom i dostal bym za niego grosze.

A tak dostal nowe zycie i bede nim smigal.

W motocykl ktory jest warty 20.000 tez inwestujesz a cena nie bedzie wzrastac tylko zmniejszac.

GÅ‚owice robila jakas inna firma ktora sie zajmuje regeneracjami.
Do śmierci dożyje każdy...
Avatar użytkownika
bart69as
Świeżak
 
Posty: 217
Dołączył(a): 18/11/2009, 22:08
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Throttle » 6/3/2012, 16:57

Jak zamierzasz nią pojeździć dłużej to moim zdaniem kasa nie wyrzucona w błoto. Do każdego motocykla trzeba w którymś momencie więcej kasy włożyć w remont, wszystko się przecież zużywa.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê