Zobacz wÄ…tek - Problem z wyborem CB500 czy XJ600 pomocy!
NAS Analytics TAG

Problem z wyborem CB500 czy XJ600 pomocy!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Problem z wyborem CB500 czy XJ600 pomocy!

Postprzez sypek » 12/2/2012, 15:04

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem zupełnie nowy na forum więc wrazie co proszę mnie nie zabijać :roll:
W październiku 2011 zdałem prawko na A i generalnie schemat się powtarza czyli: szukam jakiejś 500 do śmigania po mieście w lato aby odciążyć trochę wydatki na paliwo przy aucie palącym 12/100 :lol:

szperam po forach już od długiego czasu i generalnie mój wybór ukierunkował się na dwie maszyny: honda CB500 bądź XJ600 (bo tanie, proste bezawaryjne oraz dobre dla nowicjusza). Długo analizowałem różne inne opcje jednak te dwie najbardziej przypadły mi do gustu. Nigdzie niestety nie znalazłem odpowiedzi odnośnie jednej kwestii.

Moje pytanie do was drodzy forumowicze mający jakieś pojęcie poparte doświadczeniem w tej materii jest następujące:

Czy XJ600 jest na tyle większy od CB500, abym to jakoś szczególnie odczuł podczas podróżowania samemu oraz we 2 osoby. Przywiązuje uwagę do tej rzeczy ponieważ jakiś czas temu usiadłem na GS500E kolegi i mówiąc krótko miałem zbyt podkurczone nogi a do tego musiałem podnosić stopę z nóżki, żeby zbić bieg(jeżeli to normalka to mnie poprawcie ale wydaje mi się że nie)

mam 187cm wzrostu i okolo 90kg. Planuje motocyklem raz na jakiś czas zapuścić się z kobietą nad morze(120km) dlatego nie moge kupić czegoś na czym nie będzie wygodnie mi samemu a co dopiero we dwoje.

Pytanie w skrócie: czy XJ jest dużo większy od CB? wiem tylko ze jest większy(waży troche więcej więc trudniejszy w manewrach) ale czy to jest istotna różnica?chodzi mi głównie o wygodę i pozycję. Jeżeli nie to bardziej idę w stronę CB

Prosiłbym nie proponować mi innych moto, skupić się wyłącznie na pytaniu

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne podpowiedzi.
sypek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/2/2012, 14:40
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez falconiforme » 12/2/2012, 16:08

XJ bardziej siÄ™ sprawdzi.
XJ, CB, GS to kruszyny jeśli chodzi o turystykę.
Nie zastanawiaj się za długo tylko kupuj.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez kowal_71 » 12/2/2012, 16:09

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to sprawdź to: http://cycle-ergo.com/
Zobaczysz mniej więcej jaka będzie Twoja pozycja na każdym z tych motocykli, ale moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli osobiście przymierzysz się do nich. Ciężko jest cokolwiek powiedzieć, ponieważ jedni mają dłuższe nogi, drudzy tułów, a i 90kg u sportowca nie wygląda jak tyle samo u jakiegoś grubasa ;)
XJ na pewno będzie bardziej elastyczna, ma trochę większy piec, więc do jazdy we dwoje się lepiej sprawdzi.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez niemogeznalezcniku » 12/2/2012, 16:40

http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,czy, ... 17564.html


Wydaje mi się że powinieneś się z tym zapoznać! XJ na pewno lepiej poradzi sobie w trasie, tym bardziej jak masz zamiar jeździć w dwójkę :D
:D Bandit 600S :D
niemogeznalezcniku
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/6/2011, 19:10
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez sypek » 12/2/2012, 16:55

kowal_71 napisał(a):Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to sprawdź to: http://cycle-ergo.com/


Dzięki kowal! fajna stronka:) ukierunkowała mnie bardziej na XJ co również sugeruje falconiforme

ogólnie pierwszym moto nad jakim sie zastanawiałem była Aprilia Pegaso 650, niestety z tego co czytałem spala okolo 8 litrów w mieście a to zdecydowanie za dużo bo chce troche zaoszczędzić:/ BMW F650 ST jest identyczne, pali mniej gdyż ma troszeczke inny silnik ale jest droższe;/ jeżeli się myle i jest na tym świecie jakiś posiadacz Aprili który powie że jego włoszka pali w mieście nie więcej niż 6.5 litra to będe baaaaardzo szczęśliwy:D
sypek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/2/2012, 14:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez czarny_scigant » 12/2/2012, 18:12

kup sobie fiata seicento bd mial wygode - nog nie bd musial tak uginac i spali ci jakies 6l gazu
Avatar użytkownika
czarny_scigant
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19/1/2012, 14:47

Postprzez sypek » 12/2/2012, 19:24

czarny_scigant napisał(a):kup sobie fiata seicento bd mial wygode - nog nie bd musial tak uginac i spali ci jakies 6l gazu

dzięki stary....że też na ten pomysł nie wpadłem:/ idę przeszukać otomoto :) .....prosta podpowiedź prostego człowieka:) prześlij numer konta to Ci za nią zapłacę:D!
sypek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/2/2012, 14:40
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê