Zobacz wÄ…tek - Motocykl z anglii. POMOCY.
NAS Analytics TAG

Motocykl z anglii. POMOCY.

Przepisy, prawo
_________

Motocykl z anglii. POMOCY.

Postprzez kalinst » 20/1/2012, 19:02

Witam wszystkich którzy mają dość urzędów... Mam problem z rejestracją motocykla. Kupiłem go od polaka mieszkającego czasowo w anglii.. Te dokumenty zaniosłem do wydziału komunikacji: dowód v5c, przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego, przegląd techniczny zrobiony, vat 25 opłacony, umowa kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem który jest ostatnim posiadaczem(polak mieszkający w anglii) tego pojazdu wpisanym w dowodzie v5c, tablica rejestracyjna, wniosek o rejestrację. I pan urzędnik mówi mi że nie zarejestruję go ponieważ domaga się ode mnie umowy kupna tego motocykla zawartej przez tego polaka z jeszcze wcześniejszym właścicielem. Co mam robić??? Powiedzcie co o tym myślicie..
kalinst
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/1/2012, 18:31
Lokalizacja: sokołow podl


Postprzez specificman » 20/1/2012, 23:23

Poprosić osobę od której kupiłeś o przesłanie takiej właśnie umowy. Nie ma bata. Nie zarejestrujesz jak nie będziesz miał udokumentownego "życia" pojazdu od pierwszego właściciela.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez zbieracz55 » 21/1/2012, 16:50

Panowie, z tego co mi się wydaję tylko w Polsce jest wymagana ciągłość umów, ale tylko dla pojazdów rejestrowanych w kraju. Za granicą nie ma takiego czegoś jak ciągłość umów. Miałem taką sytuację, że kupiłem samochód od niemieckiej firmy (faktura od niemieckiej firmy) a w dowodzie był jakiś francuz. Pani w urzędzie na moje pytanie powiedziała krótko, za granicą nie ma obowiązku ciągłości umów, muszę mieć tylko umowę z ostatnim właścicielem, niekoniecznie tym w dowodzie.
Avatar użytkownika
zbieracz55
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15/1/2012, 17:41

Postprzez GhostRiderWlkp » 21/1/2012, 18:59

kolega zbieracz55 ma w 100% racje nie maja prawa wymagac takich umów z wczesniejszymi włascicielami jesli pojazd jest z zagranicy

ps

kto ci robił przekładke jak to wysżło (spasowanie plastkików przekładka kiery itp)?

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Avatar użytkownika
GhostRiderWlkp
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13/1/2012, 14:00
Lokalizacja: WLKP

Postprzez specificman » 21/1/2012, 23:33

Ode mnie wymagano udokumentowania historii samochodu. Moze dlatego, ze nie kupowalem od firmy tylko prywatnej osoby. A moze to bylo tylko widzimisie urzedu.
Sorki jezeli wprowadzlem kogos w blad.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zbieracz55 » 21/1/2012, 23:56

Jestem przekonany, że w przypadku pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy nie jest wymagana ciągłość umów. Jak wszyscy wiemy, niestety urzędy nie zawsze znają się na prawie i kierują się w myśl zasady - tak by pasowało. Radzę spróbować iść do innego okienka i pewnie przejdzie.
Avatar użytkownika
zbieracz55
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15/1/2012, 17:41

Postprzez Trax » 22/1/2012, 19:02

zarejestrowałem sporo samochodów z Niemiec/Francji i jeszcze nikt nigdy nie chciał jakichś wstecznych umów masz umowę z osobą od której go kupiłeś i więcej umów nie potrzebujesz.
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez marcinpsk » 22/1/2012, 20:48

Dokladnie i ode mnie nigdy nie chciano jakis wstecznych umow. Jakis po... urzad. W tym roku rejestrowalem juz 2 motocykle (1 krajowy i jeden zagraniczny) i nik nawet nie wspomnial w urzedzie o czyms takim. Dlatego zapytaj pana w okienku na jakiej podstawie wymaga od Ciebie umow pomiedzy poprzednim i wlascicielami tego moto. Niech poda ustawe lub rozporzadzenie w mysl, ktorego ma prawo wymagac takich dokumentow.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê