Zobacz wątek - INAZUMA vs ZEPHYR ?

INAZUMA vs ZEPHYR ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

INAZUMA vs ZEPHYR ?

Postprzez krys1313 » 18/12/2011, 16:12

Witam.
prosze o pomoc-podpowiedź obecnych lub dawnych posiadaczy klasycznych golasów
Jestem zdecydowany na kupno Inazumy 750 lub zephyra 750.
Czy znajdzie sie ktoś kto był posiadaczem tych dwóch modeli i pomoze rozwiać ostateczne wątpliwości.Chodzi mi głównie o usterkowość lub jej brak,wygodę w dłóższych przelotach,kulture pracy
Chcę wybrać maszynkę na pare lat i potrzebuje opinii osoby posiadajacej równiez parę zezonów jedną lub drugą wersje nakeda a najlepiej obydwie.

Z góry dziekuje.
Krzysiek
krys1313
Świeżak

Postprzez pan_wiewiorka » 18/12/2011, 16:25

Inazumą latałem. Rewelacyjny sprzęt ze sprawdzonym i dopracowanym piecem. Duży, wygodny, z ciągiem zapewniającym komfort nawet dwojgu. Ziomek przelatał na nim dwa sezony po czym przesiadł się na Gienka. Zephyrem latałem, ale 550. Gabaryty jednak podobne do 750.

Oba sprzęty, to klasyki gatunku, bez jakichś typowych bolączek, właściwie bezawaryjne, jeśli o nie dbasz. Ale warunek, musisz trafić zdrową sztukę. W Zephyrach typowe jest brzęczenie łańcuszka, starsze, ze względu na przebieg, potrafią nieznacznie gubić ciśnienie. Natomiast znacznie więcej części i dodatków jest do Suzuki. Mechanikę obu ogarnie każdy warsztat.

Osobiście brałbym bordowego lub zielonego Zephyra, jest najbardziej klasycznym golasem w stylu retro. Inazuma również jest piękna, ale Zephyr ma to coś czego Inazumie brakuje.
pan_wiewiorka

Postprzez Magdalena0208 » 18/12/2011, 18:53

Miałam okazję jeździć Zephirem 550 i Inazumą 750.

Moje odczucie: 1:0 dla Inazumy. Ze względu na wygodę, wygląd (nie lubię kantów) i wydźwięk.

To mój następny motocykl, najpewniej już w nadchodzącym sezonie.
Magdalena0208
Świeżak

Postprzez pan_wiewiorka » 19/12/2011, 10:44

krys1313, tutaj (otwórz link) masz test Zephyra. Test porusza kwestię zawiasów, tutaj pewnie wystarczy zalanie twardszego oleju albo założenie progresów.
pan_wiewiorka

Postprzez krys1313 » 21/12/2011, 15:05

dzieki wiewiór.
krys1313
Świeżak

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.