Zobacz wątek - Wybór kasku Shark
NAS Analytics TAG

Wybór kasku Shark

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Brekekeks » 20/12/2011, 10:58

http://allegro.pl/kask-uvex-boss-525-ds ... 18811.html
Tu masz Uvexa z szybką polaryzacyjną - 500zł to nie tak znowu drogo.

Wiewór, a co z kontaktami? Za 75 zł możesz mieć 3 pary i to takich, których na noc nie trzeba zdejmować (choć i tak co 3-4 dni należy dać oczom odpocząć tak z 24h), dużo wygodniejsze.

Co do wyboru R6 na pierwsze moto - kuzyn miał taką (fakt, że nie na pierwsze moto, jeździł długo zanim ją kupił), w dowodzie miała wbite 130km, na hamowni wyszło 75km (zdławiona elektronicznie chyba? nie jestem pewien, ale pogrzebali przy niej i drugi wynik był zgodny z dowodem), a i tak mówił, że na tych 75 zap****ła jak głupia. Ja na nią wolałem nie wsiadać. Poza tym, ergonomia raczej nieprzyjazna nauce jazdy, ale jak już masz, to używaj rozsądnie.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez mustafa_waw » 20/12/2011, 12:46

"Tu masz Uvexa z szybką polaryzacyjną - 500zł to nie tak znowu drogo. "
Ciekawe czy to rzeczywiście filtr polaryzacyjny czy coś prawie jak...
Ale i tak mi chodziło o fotochromatyczne :)

"Co do wyboru R6 na pierwsze moto - kuzyn miał taką (fakt, że nie na pierwsze moto, jeździł długo zanim ją kupił),"
http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... j-na-mnie/
Ja polecam ten temat, może to i jest inne forum, ale naprawdę topic daje dużo do myślenia i zanim ktoś kupi kolejny sprzęt o takiej mocy powinien się zastanowić, żeby później rodzice nie płakali nad grobem swojego dziecka...
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39


Postprzez mustafa_waw » 20/12/2011, 13:26

Z jednej strony tak, z drugiej- wiózł kogoś. Najgorsze co może się wydarzyć, to wieź kogoś i przez własną głupotę zabić tę osobę...
Jeszcze nie tak dawno myślałem nad sportową 600tką, ale odpuszczę.
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez maciejka69 » 20/12/2011, 13:57

mustafa_waw napisał(a):Z jednej strony tak, z drugiej- wiózł kogoś. Najgorsze co może się wydarzyć, to wieź kogoś i przez własną głupotę zabić tę osobę...
Jeszcze nie tak dawno myślałem nad sportową 600tką, ale odpuszczę.

przykra sprawa, ale gdybyś mógł, to nie zaśmiecaj forum wrzucając tego linka gdzie się da. Zdaje się, że jest tu dział "wypadki" w HP.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez mustafa_waw » 20/12/2011, 15:12

Jeżeli choć jedna osoba to przeczyta i się ogarnie, to takie "zaśmiecanie" jest potrzebne.
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez krolik-r6k » 20/12/2011, 20:44

Zgodzę się z mustafą bo wcześniej nie czytałem tego posta a naprawdę daje do myślenia...
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez Brekekeks » 21/12/2011, 01:21

W przypadku posta linkniętego przez Mustafę - kolesia nie zabiła konkretnie R6tka ale jego własna głupota. Taki sam byłby skutek (przy wejściu w zakręt zdecydowanie za szybko) na chopperze, nakedzie, czy supermoto.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez mustafa_waw » 21/12/2011, 08:59

Zabiło go to, że miał moto, którego nie ogarniał. Nie wiem, czy nazwać to głupotą, brakiem umiejętności czy emocjonalnym poniesieniem. Prawda jest taka, że gdyby miał np. er5 to najprawdopodobniej żyłby dalej.
Jeżeli ten temat Cie nie przekonał, to rób jak chcesz, tylko nie zrób komuś krzywdy.
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez Brekekeks » 21/12/2011, 14:05

Osiągnąłby spokojnie, miał moto jakie miał, jeździł jak jeździł, ale wyraźnie podane - za szybko w zakręt. Źle ocenił sytuację, owszem, ale w przypadku tej złej oceny myślę, że skończyłoby się to tak samo niezależnie od motocykla jakim by jechał (wchodzenie 140km w zakręt, cóż, nie chce sobie wyobrażać tego np na ER5, które ma mniejsze możliwości trakcyjne i hamowania niż wspomniana R6tka).

Edit: Żeby nie robić totalnego offtopa, co do szybek fotochromatycznych, miałem przez długi czas okulary fotochromatyczne, z antyrefleksem (bez polaryzacji), ściemniały się naprawdę konkretnie, ale i tak słońce raziło. Teraz jeżdżę w okularach ciemnych z polaryzacją i jest o niebo lepiej. Więc jak już chce ktoś mieć opcję tip top - fotochrom z polaryzacją:) ciekawe czy coś takiego jest i ile kosztuje.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez mustafa_waw » 21/12/2011, 16:36

"Więc jak już chce ktoś mieć opcję tip top - fotochrom z polaryzacjąSmile ciekawe czy coś takiego jest i ile kosztuje. "
Z jednej strony okularu masz fotochrom a z drugiej filtr polaryzacyjny.
Pytanie- ile kosztujÄ… okulary z filtrem polaryzacyjnym (prawdziwym!)?
A te Twoje fotochromy to zerówki?
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez Brekekeks » 21/12/2011, 19:39

Okulary miałem -7. Przerzuciłem się na kontakty a okulary zmieniłem na zwykłe, tylko z antyrefleksem. Na dłuższą metę fotochrom się wg mnie nie sprawdzał, słońce raziło tak samo, a gwałtowne wejście do pomieszczeń skutkowało chwilowym brakiem wizji:D Pół biedy jak tylko w nich chodzisz, ale jak jeździsz może być niebiezpiecznie, problematyczne jest to, że fotochrom reaguje dość wolno, więc wjazd ze słońca w ulicę np w lesie może mieć opłakane skutki.

Co do polaryzacyjnych, które mam, to zerówki, mocno przyciemnione, ale w warunkach drogowych do zachodu słońca ich nie zdejmuję i nie mam takiego wrażenia jak w fotochromie, że ze słońca w cień i 10 sekund nic nie widzę, widoczność jest super.

Edit - moje okulary z polaryzacją kosztowały ok 150zł (Polaroid), widziałem też na stacjach benzynowych za dużo mniejszą cenę, natomiast muszę przyznać, że marka robi różnicę, są świetnie wykonane.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez maciej.k » 3/1/2012, 13:43

Wtrącę się odnośnie wpisów sprzed kilku tygodni, ale cóż, przegapiłem;)

Wiewiór zjechał Sharka S900 - jego prawo. Ja jednak mam tu odmienne zdanie. Jeżdżę w tym garnku i jestem bardzo zadowolony, jest wygodny, nie mam problemów z parowaniem szybki, dobra wentylacja, a blenda to jak dla mnie rewelacja (jak już utnie mi nos obiecuję edita).
Okularów w kasku nie muszę nosić, więc nie mam tu problemu, ale być może to przeszkadza - nie wiem, więc się nie wypowiem.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kask wychodzi dobrze w testach, słyszałem też o motocykliście który zatrzymał się na pochłaniaczu w czasie jazdy A4 w tym właśnie kasku - nie odniósł poważnych obrażeń.
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25

Postprzez czaro1988 » 3/1/2012, 14:54

To może ja dorzucę swoje 3 grosze.
Również posiadam Shark'a S900 i podczas jazd na nauce jazdy spisywał się świetnie. ( Choć to pierwszy kask, a ja nadal czekam na swoje pierwsze moto - tak wiec nie mam porównania z innymi garnkami ) Blenda, rzecz przydatna, choć u mnie zdarzało jej się parować podczas kursu;/ ( a może byłem tak podjarany, że tak szybko i mocno oddychałem: :shock: )
Tak czy inaczej wyrwałem go chyba w dość dobrej cenie (ok. 680 zł ) i mam nadzieję, że w dłuższym i intensywniejszym użytkowaniu będzie się sprawował dobrze;) Ogólnie polecam choć to subiektywna ocena :)
czaro1988
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 6/9/2011, 13:28
Lokalizacja: Zgierz

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê