Zobacz wÄ…tek - Tuning mechaniczny - Yamaha FZ1
Advertisement
NAS Analytics TAG

Tuning mechaniczny - Yamaha FZ1

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Tuning mechaniczny - Yamaha FZ1

Postprzez byzf » 2/12/2011, 14:49

Witam!

Czy jest sens robić modyfikację air boxa oraz zastosowanie filtra powietrza K&N ? W moto mam wydech Leo Vince oraz usunięty katalizator. Byłyby jakieś zauważalne korzyści ?
Yamaha FZ1 Black ;)
Avatar użytkownika
byzf
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 18/10/2010, 20:26
Lokalizacja: PWL


Postprzez mendzik » 21/12/2011, 22:11

Mógłbyś zrobić ale dużej różnicy nie będzie . Rozumiem że moto jest na wtrysku a wiec wymiana dysz nie wchodzi w rachubę . Jest jeszcze jeden sposób aby podnieść troszkę mocy można przyśpieszyć zapłon o2 do 5 st. tylko że nie wiem czy w fazerkach takie coś daje rezultat .
mendzik
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7/8/2011, 16:53
Lokalizacja: nowe miasteczko


Postprzez numberuno » 24/12/2011, 11:28

Nic Ci to nie da oprócz lepszego samopoczucia. Lepiej by było zbliżyć technicznie silnik do bliźniaczej R1. Na pewno do wymiany poszłaby głowica i układ wtryskowy, ale czy fizycznie przepustnice od R1 się zmieszczą? R1 ma na pewno proste kanały dolotowe, a FZ1 pewnie jest zasilana z boku głowicy. Można pomyśleć o zmianie wałków rozrządu na te od R1 i map w ECU.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez KUTEL » 1/3/2012, 21:36

Koledzy majÄ… racjÄ™.

Wszelkie mody są skuteczne dopiero przy możliwości zmiany map silnika. Czyli PowerCommander.
Modyfikacja wydechu, kolektora ssącego, przepustnic przy zastosowaniu PP pozwalają poprawić znacznie charakterystykę silnika.
Mam zrobione wszystkie mody i na kole prawie 156KM.
KUTEL
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30/5/2008, 08:10
Lokalizacja: KRK



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê