Zobacz wątek - Jakie zębatki do stunu do CBR 125

Jakie zębatki do stunu do CBR 125

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

Jakie zębatki do stunu do CBR 125

Postprzez Bunorek321-11 » 3/11/2011, 21:11

Proszę o pomoc jakie dorobić zębatki do CBR 125 żeby coś pojeździć na jednym kole
Nie chodzi mi o wieksze czy mniejsze tylko konkretnie po ile zębów muszą mieć.
99
Bunorek321-11
Świeżak

Postprzez Arturo925 » 4/11/2011, 13:12

Zębatkę zdawczą (tańsza jest przeważnie) zmień na o 2z mniejszą niż standardowa. Nie wiem ile ma standardowa, wiec Ci nie powiem ile to bezie zębów, ale szukaj takiej co ma 2z mniej :P
Bo patelnia na tył juz troche kosztuje, a przy CBR małej wystarczy spokojnie zdawcza ;)
Arturo925
Stały bywalec

Postprzez eneasz » 4/11/2011, 15:46

ojej, litosci, kupiles cos co wygladac mialo jak scigacz i teraz probujesz uprawiac tym stunt? Mam cbr125 nie mowie,ze sie nie da jezdzic na kole, ale pomysl jest iscie typu, driftowania cadilackiem, dac sie da ale to pomylka. Sprzedaj cbr kup sobie jakiegos dirt bike mniej cie bedzie kosztowala nauka i latwiej bedzie i jakos tak bardziej na miejscu :) PS przednia zebatka ma naprawde chyba z 12 zebow tak na oko, nie wiem co chesz z niej zrobic
eneasz

Postprzez Arturo925 » 4/11/2011, 18:46

Eneasz, wyjdź bo znasz się na tym jak ja na jeżdżeniu kombajnem ;)

Akurat z 4 suwowych 125'tek CBR jest jednym z lepszych wyborów. Dlaczego?
1. Stosunek mocy do masy w zestawieniu z innymi szosowymi 125'tkami
2. Dzięki jej niskiej masie łatwiej jest wykonywać większość trików. Do tego stunterzy inspirują sie teraz Freestylowcami na BMX'ach i masa jest kluczowym czynnikiem przy wykonywaniu ich.
3. Ma mocniejsze hamulce niz dirt bike co też jest istotne w stuncie
4. W CBRce wyklepiesz bak lub przynajmniej pokryjesz go kitem do okien (antypoślizgowy :D ), a w dirt bike'u co zrobisz? Będziesz plastik klepał? Pozdro
5. Jak robisz małą Cebrę na psa, to pozostałe plastiki mozesz spokojnie opchnąć za minimum 500zł. W Dirt Bike'u nie ma nawet co sprzedać
6. W CBR łatwiej zrobic stelaż

Chyba wystarczająco Ci uargumentowałem czemu to co piszesz jest brednią. Jedyne z czym sie mogę zgodzić to to ze ludzi ogarnia litość na widok CBRki. Ale do stuntu sie nadaje, a przecież o to tu chodzi.

btw. Na oko to sie okulary zakłada,a nie liczy zęby na zębatce
Arturo925
Stały bywalec

Postprzez eneasz » 4/11/2011, 22:38

Arturo925 Rozumiem, ze ty sie znasz, pozwolisz ,ze zadam ci proste pytanie, a ty dlugo masz/miales cbr-125? Sorry ale mam ja chyba 5 lat i znam ten motocykl inside out i smiac mi sie chce jak czytam takie teksty. Nie wiem o jakim ty mowisz stosunku mocy do masy bo ta cbrka wazy tyle samo co kazdy kibel i tyle samo ma mocy co z kolei kompromituje twoje pozostale argumenty. Hamulce .... takie sobie , raczej bym ich nie nazwal mocnymi.W tych wzietych z nieba argumentach zapomniales dodac , ze honda to honda ... ale co ja sie tam znam....

btw widziales ta zebatke? Jak bys widzial to bys sobie i innym nie zawracal gitary. Ogolnie to naprawde rozbawil mnie pomysl, ale spoko, i komarkami da sie stunt robic, co ja gadam, motorynke stawialismy na kolo a to jakie tanie i latwe do ogarniecia, i nie trzeba zebatki szmocy ani naklejki sily
eneasz

Postprzez Arturo925 » 5/11/2011, 09:57

CBR nie mam, co nie znaczy ze nie miałem z nia do czynienia i na niej nie jeździłem.
Jakbyś czytał, to byś widział ze pisałem o stosunku mocy do masy względem innych szosowych 125'tek. Bo chyba mi nie powiesz ze Varadero czy Hyosung ma taki sam stosunek mocy do masy co CBR?
Pisałem również o hamulcach wzgledem Dirt Bike'a. W Dirt bike'u nie jest potrzebna duża tarcza bo tym sie nie jeździ po asfalcie tylko katuje w 'terenie'.
Arturo925
Stały bywalec

Powrót do Motocykle