Zobacz wÄ…tek - Kupuje pierwszy motor. Tylko jaki?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Kupuje pierwszy motor. Tylko jaki?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Kupuje pierwszy motor. Tylko jaki?

Postprzez szymong » 28/8/2011, 20:09

Witam wszystkich forumowiczow.
Trafilem na to forum z powodu pewnie takiego samego co wiekszosc z was, mianowicie kupno motocykla.
Od paru juz lat przymiezam sie do kupna motoru, az w koncu tego lata zrobilem prawko i od przyszlego sezonu zamierzam juz smigac motorkiem.
Co mnie motywowalo do zrobienia prawka i kupna motoru?? Otuz to ze mieszkam 10 miesiecy w roku w sztokholmie i szlag mnie trafia przy codziennym dojezdzaniu do centrum autem przez te koszmarne korki. Zawsze patrzylem z zazdroscia na kolesi ktorzy smigali motorami miedzy furami w korkach, a teraz pomyslalem ze czas na mnie.
Do rzeczy szukam motocykla glownie do w miare szybkiego poruszania sie do i z pracy. Oczywiscie jak juz bedzie moto w miare mozliwosci i czasu na bank wyskocze na jakas przejazdzke za miasto. A wiec pomysl typu "kup se skuter" raczej odpada.
Motory ktore mnie interesuja to:
1. Kawasaki ER6N
2. Yamaha MT03
3. Yamaha FZ6N
4. Honda CB600F
Co byscie mogli mi poradzic, podpowiedziec??
szymong
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/8/2011, 20:07


Postprzez francuz321 » 28/8/2011, 20:20

A może najpierw kolega by napisał jakie ma doświadczenie, od jak dawna ma prawko, na czym jeździł.... wymiary, waga...
Jak mało jeździł to szczerze polecam małą ninje 250, sam myśałem że tylko 600ccm, ale dużo łatwiej się tym jeździ, na więcej sobie pozwolisz... Ogólnie to na miasto, czyli coś zwinnego, motnego, Ja bym jeszcze obstawiał mt-03...
A dlaczego nikt nie myśli o supermoto?? Wszyscy na miasto grube, ciężkie motocykle, a taka np. husqvarna sm510 która jest smukła, zwinna pobije według mnie nie jednego ściga...(W waszym zestawieniu brakuje mi coś z supermoto: http://www.scigacz.pl/Motocykl,na,miast ... 16341.html )
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)


Postprzez madcap » 28/8/2011, 20:34

^francuz czytaj ze zrozumieniem, napisał między wierszami to o co pytasz

@autor, każde z wytypowanych przez ciebie o2o będzie słuszne
co do wyboru - usiądź na każde z nich - weź to które będzie najwygodniejsze
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Kelhorn » 28/8/2011, 20:35

MT-03. Najprostszy i najtańszy w utrzymaniu. Wygląda nieźle, nie przestraszy. Mocy jak na pierwszy motocykl naprawdę dość.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez szymong » 28/8/2011, 20:44

Co do wymiarow itd. To tak Wzrost 183 cm, waga 92 kg, wiek 30 lat.
Staz i doswiadczenie niewielkie, tyle co na kursie i troche porzyczonymi motorami od kolegow a wiec prawie tyle co nic (swierzak).
Z tych co wymienilem to najbardziej mi podchodzi Honda hornet, z tym ze co poniektorzy mowia ze te 100 koni to zdecydowanie za duzo i zeby se odpuscic ten motor. Z kolei ja jestem najbardziej najarany na niego wlasnie.
szymong
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/8/2011, 20:07

Postprzez stareRadio » 28/8/2011, 20:49

mt moze być troszke mało jak pojedziesz za miasto. Jako singiel o skromnej mocy bedzie moze wymagał high obrotów. Choć w szwecji to chyba moze byc dobre zeby nie płacic mandatów za przekroczenie prędkości ;p
Każde które napisałeś, dobrze sprawi sie w mieście, ale jak chcesz cos na dłuższe trasy za miasto to CBF albo Fz6 bedzie najlepsze :)
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez francuz321 » 28/8/2011, 21:00

Madcap: Sorki, szukałem tylko cyfr i rodzajów motocykli jakie interesują szymong'a
Szymong: szczerze to ja też byłem zapaleńcem na duże motocykle, przewinąłem się przez z750, gsx-r1000... Myślałemm że fajne i ochocho... Potem wpadła mi w ręce ninja 250, niby mało, ale po mieście dużo lepiej sobie radzi niż te ścigi, i na początek sam myślę o nabyciu takiej... mało pali, lekka... Może poszukaj czegoś mniej mocnego niż ten hornet, przynajmniej do następnego sezonu, naucz się sprawnie poruszać...
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)

Postprzez szymong » 28/8/2011, 21:05

Ninja nie nie raczej odpada, sorki ale mi zupelnie sie nie podoba ten moto. W gre wchodzi tylko cos ala naked bike.
szymong
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/8/2011, 20:07

Postprzez szymon61 » 28/8/2011, 21:47

Honda hornet fajne moto.Ale bym ci go nie polecił na pierwszy moto lepiej złapać poślizg 125 przy 100km/h niż Honda hornetem przy ponad 200km a tak jak francuz 321 mówi do miasta musi być moto małe i zwinie chociaż mało spali zrobisz jak będziesz uważał ale kiedyś spomnisz nasze słowa
szymon61
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/8/2011, 22:39

Postprzez stareRadio » 28/8/2011, 21:57

sądzę ze kolega nie bedzię od razu cisnął do 200;] anie od razu ,ani poźniej.
Może cb 500 ? mniejsze od horneta, słabsze, nie sponiewiera bez zaproszenia . Na miasto i poza też wystarczy

Szymong, podzieliłbyś sie swoim doświadczeniem na moto ,byłoby łatwiej :)
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez szymong » 29/8/2011, 05:43

Doswiadczenie jak juz wspominalem wczesniej niemalze zerowe.
Z tym ze nie chcialbym zaczynac od 125 jezdzilem takim czyms i mnie to wogule nie ujmuje, faktycznie tak siedze i mysle ze ta 600tka to moze troszke za wiele jak na start.
Co do predkosci o ktorych piszecie po 200/h to jak na mnie sa nierealne, nie lubie szybkiej jazdy, autem tez nie zasuwam jak wariat mimo ze mam do tego predyspozycje sprzetowe i drogowe to i tak nie jezdze szybciej niz 150/h. Po prostu boje sie szybszej jazdy, moze dlatego ze mam 2je dzieci i mam ochote pzyc jeszcze :wink:
No ale nigdy nie wylkucze ze z moto bedzie tak samo. A wiec wezme moto na rozsadek i poszukam cos mniejszego niz 600.
Z tym ze w co wejsc tak pomiedzy 250-600 zeby wilk byl syty i owca cala??
Dodam ze ineteresuja mnie moto od roku 2007 nie starsze.
szymong
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/8/2011, 20:07

Re: Kupuje pierwszy motor. Tylko jaki?

Postprzez dokter » 29/8/2011, 07:04

pan_wiewiorka napisał(a):Generalnie masz dziwny gust. Same metro sprzęty. No! Kobiece, zwłaszcza Er-6 8)


No o gustach ponoć się nie dyskutuje :P Skoro pierwsze moto to cała gama dostępna:
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html

Z tego co wymieniłeś to Kawa i yamaha MT03 tak. Fazer i Szrszeń nie ;p Przymierz się do ER6N bo jest to raczej mniejsze gabarytowo moto więc może być problem wysokościowy.
Life is deadly.
Avatar użytkownika
dokter
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 19/7/2010, 20:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Kupuje pierwszy motor. Tylko jaki?

Postprzez Kelhorn » 29/8/2011, 20:19

pan_wiewiorka napisał(a):Generalnie masz dziwny gust. Same metro sprzęty.


1. Jak autor napisał, o gustach się nie dyskutuje.
2. W 99% swoich postów piszesz, że ktoś wybrał "metro/homo" sprzęty. Stary, jak nie akceptujesz swojej orientacji to od tego są inne fora, nie to. Twoje posty ni cholery nic nie wnoszą do tematu wyboru 1 (!!!) moto a tylko zalatują cienką prowokacją.

Co do MT-03, to czy zabraknie ci mocy poza miastem zależy od tego jak jeździsz. Bierzesz nakeda więc tak czy tak 140 rozsądna granica komfortu. O tym jakie mandaty za przekroczenie v-max masz w skandynawii to mówić ci nie muszę :).

P.S. Przepraszam za offtop na początku, ale nie cierpię takiego p*****enia od rzeczy jak ktoś normalnie i poważnie oczekuje czyjejś rady i pomocy.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez Atlantis » 29/8/2011, 20:58

Kawasaki ER 6n, albo Yamaha XJ6. Mi się na tym dobrze jeździ. Naprawdę ciężko powiedzieć co lepsze. Kawa zadziorniejsza, ja bym brał ;]

Metro, nie metro. Zgadzam się, że te maszyny mają bardziej obłe kształty niż np. Zety, ale Gladiusa nic nie pobije :P
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hubi199 » 29/8/2011, 21:34

A może mały bandit, a w przyszłości jakieś supermoto typu ktm 690, 990??


@atlantis racja, gladius ma dziwne linie.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez szymong » 29/8/2011, 21:50

Chyba wystartuje jednak z kawasaki er. Jutro pojade sie przymierzyc jak pogoda pozwoli.
Jesli chodzi o gust i moto docelowe to mam wogule inny klimat. Zapewne bedzie to albo Yamaha Midnight Warrior lub jesli fundusze pozwola (czyt. zona) to bedzie H-D V-Rod. No ale to dopiero gdzies za 2 lata, jako ze na start nie chce sie pakowac w ciezka artylerie.
Takze jak pisalem wczesniej ktorys z tych motorow ma mi sluzyc jako sprzet wprowadzajacy w motocyklowy swiat a nie jest wymarzonym cackiem i zabawka.
szymong
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/8/2011, 20:07

Postprzez clever » 30/8/2011, 07:06

Noo, ta ciężka artyleria to jako drugi [w sensie kolejnego i w sensie, że masz co najmniej dwa] motocykl, co? Bo to wspomniane przeciskanie się w korkach [zwinne pomykanie po mieście] to na tych potworach Tobie raczej nie wyjdzie.
clever
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19/8/2011, 10:45



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê