Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Głośne wydechy i stroboskopy - lepiej...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Głośne wydechy i stroboskopy - lepiej...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 14:09

bardzo dużo jeżdżę na rowerze , w tym także po mieście. Zdarzyło się już że jakiś cieć na motorze dał po gazie tuż przy moim uchu... Zdarzyło się to też kiedyś w tunelu - niestety prawdą jest że wiekszość motocyklistów jest szpanerami , koniec i kropka<br><hr>grestrek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 18:55

Czy juz na prawde nie ma o czym pisac. Czy na scigaczu.pl zaczeli placic za ilosc wygenerowaych komentarzy tekstami "pod publike". Nie lepiej sie zajac testem chocby rekawiczek moze dzieki temu ocalicie chociaz knykcie.<br><hr>Piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 19:24

Komentatorzy napisał(a):Czy juz na prawde nie ma o czym pisac. Czy na scigaczu.pl zaczeli placic za ilosc wygenerowaych komentarzy tekstami "pod publike". Nie lepiej sie zajac testem chocby rekawiczek moze dzieki temu ocalicie chociaz knykcie.<br><hr>Piotr<br>
Sam generujesz głupie komentarze, a temat jest o wiele ciekawszy i poważniejszy niż twoje problemy z doborem rękawiczek <br><hr>SR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 21:21

Komentatorzy napisał(a):bardzo dużo jeżdżę na rowerze , w tym także po mieście. Zdarzyło się już że jakiś cieć na motorze dał po gazie tuż przy moim uchu... Zdarzyło się to też kiedyś w tunelu - niestety prawdą jest że wiekszość motocyklistów jest szpanerami , koniec i kropka<br><hr>grestrek<br>
Rower to dopiero szpan ! :P<br><hr>jaalbonieja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 21:39

Komentatorzy napisał(a):Zgadzam się z artykułem! Podpisuje się pod tym jako kierowca motocykla. A tępego ch...a z Fieldorfa w Warszawie, który chwalił się jaki ma wydech wczoraj o 24:00 serdecznie posdrawiam - plamy oleju na drodze życzę!!!!<br><hr>Daniel Z.<br>
Komentatorzy napisał(a):Fakt jesteś kierowcą motocykla...bo na pewno nie motocyklistą skoro z jakiegokolwiek powodu składasz takie życzenia innemu motocykliście.
<br><hr>Fellini<br>
Wypisuję się z "motocyklistów" jeśli mam być tak samo postrzegany jak ten kretyn! Wolę być kierowcą motocykla mającym na względzie innych uczestników ruchu i resztę społeczeństwa a nie tylko własne ego.<br><hr>Daniel Z.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/8/2011, 01:44

Komentatorzy napisał(a):tekst syf, komu potrzeba czytać wywody typu "wkurza mnie to, tamto, sramto"? <br><hr>ff<br>
Komentatorzy napisał(a):Właśnie Ty kolego powinienieś ten tekst przeczytać. Ze zrozumieniem!!!<br><hr>Gnypek<br>
Sam sobie czytaj takie wywody, autorom tego portalu skończyły się pomysły, za chwile będą pisać, że wkurzają ich za małe rolki papieru itp. <br><hr>ff
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/8/2011, 08:02

Komentatorzy napisał(a):Czy juz na prawde nie ma o czym pisac. Czy na scigaczu.pl zaczeli placic za ilosc wygenerowaych komentarzy tekstami "pod publike". Nie lepiej sie zajac testem chocby rekawiczek moze dzieki temu ocalicie chociaz knykcie.<br><hr>Piotr<br>
Komentatorzy napisał(a):Sam generujesz głupie komentarze, a temat jest o wiele ciekawszy i poważniejszy niż twoje problemy z doborem rękawiczek <br><hr>SR<br>
Wszystko zalezy od podejscia, tylko u nas to w czym jedziesz czyli tak naprawde TWOJE bezpeczenstwo bierne oczywiscie nie ma znaczenia - najwazniejsze dla wszystkich jest jak bardzo mozna nagiac reguly ruchu by bylo ciekawiej! A moze po prostu wszyscy uczestnicy ruchu powini byc swiadomi ich rownych praw na drodze - tak malo a wystarczy.<br><hr>Piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez grestrek » 24/8/2011, 09:00

Komentatorzy napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):bardzo dużo jeżdżę na rowerze , w tym także po mieście. Zdarzyło się już że jakiś cieć na motorze dał po gazie tuż przy moim uchu... Zdarzyło się to też kiedyś w tunelu - niestety prawdą jest że wiekszość motocyklistów jest szpanerami , koniec i kropka<br><hr>grestrek<br>
Rower to dopiero szpan ! :P<br><hr>jaalbonieja


śmiej się śmiej ale bez kasku motocyklowego to poprostu bolało
grestrek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 19/8/2011, 07:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Komentatorzy » 24/8/2011, 18:20

a róbta se co chceta wszyscy<br><hr>ojo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/8/2011, 20:06

...masakra jesienne marudzenie osoby po 40dziestce ... Ja osobiscie uwazam zupelnie odwrotnie glosne wydechy kamizelki, dluge swiatla znacznie poprawiaja widocznosc i skutecznosc zwrocenia na siebie uwagi, a to niestety nasze bespieczenstwo. Wazne bybylo nas dobrze widac i slychac ze cos sie zbliza. Ja niewiem co autor chcial tym tekstem osiagnac dla mnie lipa.... <br><hr>razzar
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/8/2011, 22:39

Sorry, ale co do kolesia na Hornecie, to się nie zgodzę. Ma gość rację, dziękował za ustąpienie miejsca. Widziałem tak pare razy w trasie i jest to jak najbardziej uzasadnione podejście. Potem napisze autor kolejnego artykułu, że motocykliści nie dziękują - bla bla bla... Przecież zawsze te awaryjne można wyłączyć, nie?
A jak chodzi o głośne wydechy i długie światła, dziwne jest, że naukowcy zazwyczaj udowadniają rzeczy, które nijak mają się do rzeczywistości. Głośny wydech np w mieście bardzo pomaga kierowcom w samochodach w zwróceniu uwagi, że "coś (motocykl) gdzieś leci/jedzie", a długie na prawdę się przydają bo często zwykle światła mijania dla kierowców mają chyba "za małe natężenie światła".<br><hr>Zioło750
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/8/2011, 23:06

"Długie" poprawiają widoczność - to nie ulega wątpliwości... Jestem skłonny zaakceptować teorię, że zaburzają ocenę odległości, ale nie pomylisz 300m z 30m, a ważne, że się W OGÓLE WIDZI. Problem pojawia się wówczas, kiedy mojego małego światełka nie widać i ktoś mi się pakuje tuż przed koło. A to, że wyjedzie mi trochę za wcześnie, bo uzna, że jestem 56 metrów od niego, a będę 46, to jeszcze nic wielkiego - w przeciwieństwie do spotkania z jego bocznymi drzwiami.

Kamizelki absolutnie poprawiają widoczność - i to z każdej strony. Komfort takiej jazdy zależy od motocykla. Na moim kamizelka podlatuje do góry i ląduje mi niemal na kasku. Mam więc kurtkę ze zintegrowaną kamizelką.

Wydechy też mam zmienione i parę osób w samochodach potwierdziło, że w korku mnie słychać. Na trasie przy ostrym wyprzedzaniu też słychać, nawet bardzo dobrze. A że to V-ka, to i dźwięk piękny - nie jakiś zażynany prosiak czy szlifierka kątowa.

Autor faktycznie chyba jest podstarzałym właścicielem starej Vectry, który z jazdą motocyklem ma tyle wspólnego, co z lotami na księżyc.

PS. Co do długich, to z moich obserwacji wynika, że faktycznie bywa to uciążliwe - co czasem ratuje tyłek. Głównie w sytuacji jazdy na trasie i wyprzedzania kolumny pojazdów - ten przede mną też chce wyprzedzić i istnieje obawa, że zajedzie mi drogę. Długie mogą zniechęcać, bo mimo że to mały punkcik w lusterku, to bywa upierdliwy. Ludzie wtedy wolą przepuścić motocykl, a przy okazji nie czują presji do szybszej jazdy (wiadomo, że motocykl jest szybszy, a my go spowalniamy). Podobnie atak z podporządkowanej z zimną krwią - "bo jestem większy".

Samochodami jeżdżą ludzie starsi, ludzie z wadą wzroku, ludzie zajęci akurat komórką, zaaferowani koleżanką obok, swoją nogą i milionem innych spraw. Nie chcę przez to zginąć, a 5s długich świateł to rzecz na tyle mało upierdliwa, że większość nie ma z tym problemu. Jak za kimś długo jadę, to wyłączam - pewnie i tak wie, że za nim jestem. Przy wyprzedzaniu włączam. W korku zawsze ON - najmniejsza szkodliwość i ogromne ułatwienie dla wszystkich. Sam jeżdżę Nissanem Patrolem z kratką, kołem zapasowym zasłaniającym pół tylnej szyby, która zresztą na ogół jest brudna, a do tego przyciemniona. Człowieka za sobą nie widzę, a co dopiero małej żaróweczki motocykla 50 m dalej, między innymi żaróweczkami zresztą. Naprawdę widać różnicę kiedy ktoś dogania mnie na długich. Właśnie - widać.<br><hr>Vee
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2011, 00:28

Witam ,
Czytam od dłuższego czasu wasze komentarze i proponuje abyśmy wszyscy spotkali się 27.08.11 w Obornikach Śląskich ( tor crossowy WILCZY JAR) pogoda jest piękna, więc zamiast siedzieć przed komputerem lepiej polatać trochę. 27 w sobotę odbędzie się rajd crossowy będą startować motocykle quady i puszki 4x4. Będzie grill dobra muzyka i zimne piwko dla plecaka ( z umiarem)
W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich z głośnymi i cichymi wydechami.
<a href="http://www.reductor.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.reductor.pl</a>
<br><hr>reductor.pl
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2011, 07:27

co do wydechow i ludzi ktorzy gazuja przeciskajac sie w korku to nie jest robione dla szpanu tylko wlasnie po to aby zwiekszyc bezpieczenstwo ! chyna nie znasz realiow polskich ulic skoro piszesz takie rzeczy ludzie na liniach ciaglych zmieniaja pasy jak popadnie stoja w korku i jeden drugiemu ledwo nie wali z zderzak zeby zmienic pas a gdy gazujesz slyszy Cie i nie wpadnie na taki glupi pomysl zeby stojac w korku nagle wyjezdzac a Ty nie wkleisz sie w niego wlasnie dzieki temu !<br><hr>WW
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2011, 08:28

Nie wiem ile Pan redaktor ma lat, ale wiem to z autopsji że takie postrzeganie świata motocyklowego to nic innego jak lata doświadczeń za kierownicą motocykla. pozdrawiam.
<br><hr>galez
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2011, 20:13

Komentatorzy napisał(a):co do wydechow i ludzi ktorzy gazuja przeciskajac sie w korku to nie jest robione dla szpanu tylko wlasnie po to aby zwiekszyc bezpieczenstwo ! chyna nie znasz realiow polskich ulic skoro piszesz takie rzeczy ludzie na liniach ciaglych zmieniaja pasy jak popadnie stoja w korku i jeden drugiemu ledwo nie wali z zderzak zeby zmienic pas a gdy gazujesz slyszy Cie i nie wpadnie na taki glupi pomysl zeby stojac w korku nagle wyjezdzac a Ty nie wkleisz sie w niego wlasnie dzieki temu !<br><hr>WW<br>
właśnie działa to odwrotnie bo siedząc w samochodzie zamiast obserwować drogę muszę odrywać się aby ocenić co to za hałas i z której strony co powoduje że nerwowo rozglądam się anie skupiam na prowadzeniu pojazdu.
Pomijając jak taki hałas wkurza mieszkańców szczególnie nocą!!!<br><hr>mike
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/8/2011, 23:05

Komentatorzy napisał(a):Sorry, ale co do kolesia na Hornecie, to się nie zgodzę. Ma gość rację, dziękował za ustąpienie miejsca. Widziałem tak pare razy w trasie i jest to jak najbardziej uzasadnione podejście. Potem napisze autor kolejnego artykułu, że motocykliści nie dziękują - bla bla bla... Przecież zawsze te awaryjne można wyłączyć, nie?
A jak chodzi o głośne wydechy i długie światła, dziwne jest, że naukowcy zazwyczaj udowadniają rzeczy, które nijak mają się do rzeczywistości. Głośny wydech np w mieście bardzo pomaga kierowcom w samochodach w zwróceniu uwagi, że "coś (motocykl) gdzieś leci/jedzie", a długie na prawdę się przydają bo często zwykle światła mijania dla kierowców mają chyba "za małe natężenie światła".<br><hr>Zioło750<br>
Do dziękowania służy łapa a awaryjne sygnalizują awarię. Na kursie prawa jazdy wszystkiego się dowiesz.<br><hr>Łapa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2011, 10:30

Komentatorzy napisał(a):Nie wiem ile Pan redaktor ma lat, ale wiem to z autopsji że takie postrzeganie świata motocyklowego to nic innego jak lata doświadczeń za kierownicą motocykla. pozdrawiam.
<br><hr>galez<br>
lata albo dziesiątki kkm...
dlatego każdy kiedyś do tego dorośnie...<br><hr>seba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2011, 16:07

Autor, chyba mało jeździ po mieście, albo nigdy nie jechał z głośnym tłumikiem, dlatego nie wie o czym mowa. Od momentu kiedy mam przelot ludzie w korku na 3 auta wcześniej patrzą w lusterka i w dużej części ustępują miejsca za co baaardzo dziękuję .
p.s.
długo miałem opory do przelotów, ale to działa w 100% i w kolejnym moto też będą <br><hr>Bethoon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2011, 22:31

jakbyś baranie stał z boku i od razu zrobił miejsce to przejechalby bez ryczenia pod twoim nosem.<br><hr>groszek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr