Zobacz wątek - Problem z gaźnikiem dellorto 28 jak go wyczyścić i wyregulow
Advertisement
NAS Analytics TAG

Problem z gaźnikiem dellorto 28 jak go wyczyścić i wyregulow

i inne małe pojemności
_________

Problem z gaźnikiem dellorto 28 jak go wyczyścić i wyregulow

Postprzez dax1994 » 2/8/2011, 14:42

Witam posiadam aprilie rs 125 z gaźnikiem dellorto 28.Moto nie chce odpalić iskra jest. Ani z startera ani na pych.Po wykręceniu świecy jest zalana a moto odpalałem bez ssania.Czy może to być wina zanieczyszczonego lub nie wyregulowanego gaźnika .

Jeśli tak to mógłbym prosić o jakieś wskazówki jak go wyczyścić samemu a potem wyregulować.Nigdy jeszcze tego nie robiłem więc nie wiem od czego zacząć.


A jak byłem się pytać jedynego mechanika w pobliżu to za samo wyczyszczenie gaźnika liczy sobie 90zł więc odpada :(
dax1994
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13/12/2010, 20:35
Lokalizacja: Chorzów


Postprzez henio12323 » 2/8/2011, 18:57

poszukaj sobie w necie filmików jak sie czysci gaźnik ;P ale to nic trudnego. czyscisz korpus z wierzchu np benzyną i pędzelkiem potem kompresorem zdmuchujesz syf. jak czysty masz z zewnątrz to rozbierasz go po kolei. odkręcasz wszystkie dysze, śrubki itp. mozesz sobie zapamiętać ustawienie śrubki od składu poprzez wkręcenie jej do konca i zapamiętanie ilości obrotów. potem kompresorem kazdy otwór przedmuchujesz. i dmuchasz w dysze itp. potem wszystko składasz i juz ;P nie da sie tego nie umieć :d wazne jest aby zachować czystosc. 1 raz jak to robiłem to robiłem to na trawie na kawałku szmatki ;p wiecej piachu nawrzucałem do środka niz było.

sprawdź jeszcze zaworki membranowe, te miedzy gaźnikiem a cylindrem. moze one maja przeswity i dla tego ciezko odpala i zalewa.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez dax1994 » 2/8/2011, 22:08

Ok dzięki za odpowiedź.
dax1994
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13/12/2010, 20:35
Lokalizacja: Chorzów



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê