Zobacz wÄ…tek - Quad dla 11 latka
NAS Analytics TAG

Quad dla 11 latka

Dla fanów czterokołowców
_________

Postprzez HeniekD » 1/8/2011, 00:13

Dla 11 latka zakup quada to wariactwo chyba że chcesz kalakę z dziecka zrobić.
niech na rowerze pojeździ.
Juz widziałem jak dzieci po komunii leżały na boku z quadem włącznie
HeniekD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31/7/2011, 23:41
Lokalizacja: PÅ‚ock


Postprzez domin195 » 1/8/2011, 12:50

głupoty piszesz. zgodzę się jedynie z tym że quady na komunię do debilizm bo zwykle kupuje się quada bardzo taniego i najczęściej na ochraniacze już pieniędzy braknie. w tym wieku już można spokojnie brać udział w zawodach. najważniejszy jest jednak odpowiedni trening pod okiem rodziców oraz ochraniacze.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14


Postprzez konrii98 » 4/8/2011, 10:29

Kup najpierw kask i ochraniacze jak chcesz to i kombinezon a jak będziesz kupował quada to kup z homologacją bo od 2013 r jak zrobisz kartę motorowerową to będziesz mógł nim jeździć (sam quad nie może ważyć więcej niż 350 kg)

http://www.scigacz.pl/Nowe,kategorie,pr ... 14559.html
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez domin195 » 4/8/2011, 11:57

kolejny pisze głupoty.

chodzi ci pewnie o prawko AM? będzie na quady do 50ccm na kartę motorowerową i kartę motorowerową będzie można robić rok później niż teraz. na quady będzie AM od 16 lat. prawko AM nie zastępuje karty motorowerowej.

o jaki kombinezon ci chodzi?
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez konrii98 » 4/8/2011, 15:04

No prawko AM nie pisze na jaką pojemność to jest pisze tylko ,że można kierować czterokołowcem lekkim którego masa własna nie przekracza 350 kg tak pisze !!!

A kombinezon to taki jak na quada czy crossa
http://allegro.pl/kombinezon-na-crossa- ... 62316.html
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez domin195 » 4/8/2011, 20:32

na crossa jest strój crossowy czyli specjalna bluza oraz osobno spodnie. to już bardziej do jazdy turystycznej na quadzie.

sam się pogubiłeś. napisałeś że będzie można jeździć na kartę motorowerową quadem do 350ccm bez różnicy na pojemność co jest błędem. na kartę motorowerową będzie można jeździć pojazdami z silnikiem do 50ccm i prędkością max do 45 km/h. jedyne co się zmieni to to, że kartę motorowerową będzie można wyrobić o rok później niż teraz.

prawo jazdy am nie zastępuje karty motorowerowej tylko jest to nowa kategoria. od 16lat będzie można ją wyrobić. będzie też jakiś podział na quady lekkie i ciężkie. od 16 lat na tych lekkich będzie można jeździć. nie pamiętam tylko do jakiej wagi te quady lekkie będą.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez Boshi » 4/8/2011, 20:59

domin195 napisał(a):jak widzisz policję z daleka ale cię nie zatrzymują to lepiej zjechać gdzieś ale nie panikować. jak już cię zatrzymują to się zatrzymaj. policja raczej nie będzie wiedziała co zrobić bo ostatnio się pytałem policjantów (drogówka) co za jazdę crossem/quadem po ulicy to nie wiedzieli co powiedzieć. powiedział mi że mandat, chyba 500zł (sam nie był pewien), takich innych z drogówki się pytałem to nie wiedzieli, powiedział że chyba pouczenie i nie możesz nim dalej jechać. jak mieszkasz na wsi to tym bardziej nie będą widzieli, albo ci dadzą 50zł albo jakieś pouczenie. mogą się kłócić żeby quada odholować na parking policyjny ale się nie zgadzaj. powiesz że nie mają prawa. możesz powiedzieć że będziesz go pchał do domu albo że ojciec po niego z przyczepką przyjedzie itp. (po prostu nie możesz dalej nim jechać). nie uciekaj bo szybko dojdą kto ma takiego quada lub cię na miejscu złapią. mandat za próbę ucieczki to chyba 400zł.


GÅ‚upoty piszesz..
Za ucieczkę jest 1000 zł. Jak cię złapią na drodzę to jest traktowany jak normalny użytkownik drogi. Niezarejstrowany, nie ma karty motorowerowej. Widocznie ci policmajstrowie co dali ci taką odp, mało sie znają albo zlewają na to.

W myśl prawa nie możesz dostać mandatu bo nie masz skończonych 17 lat, co za tym idzie rodzice zapłacą za ciebie.

Mandat wynosi w tym momencie jeżeli się nie mylę 500 zł brak uprawnień + ubezpieczenie + brak rejestracji ( nie wiem ile jest za brak ubezpieczenia i rejestracji.

@do autora

dalej, to ciebie będzie już obowiązywać kat AM czyli na Qady i motorowery 50 cm kiedy będziesz miał 14 lat.

Podsumowując: Teoria jak napisałem co do praktyki to zależy od policjantów. Raczej wątpie że będa lawetę wzywać, tylko każą dzwonić po rodzica.


domin195
Proszę cię przestać wypisywać głupoty, poczytaj ustawę o zmianie praw jazdy wchodzących 19 stycznia 2013 r a potem pisz.


sam się pogubiłeś. napisałeś że będzie można jeździć na kartę motorowerową quadem do 350ccm bez różnicy na pojemność co jest błędem. na kartę motorowerową będzie można jeździć pojazdami z silnikiem do 50ccm i prędkością max do 45 km/h. jedyne co się zmieni to to, że kartę motorowerową będzie można wyrobić o rok później niż teraz
z


Karty motorowerowej nie będzie!! Będzie AM.
kopia z ustawy z dnia 19 stycznia 2013r.

1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim;


42c) czterokoÅ‚owiec lekki – czterokoÅ‚owiec, którego masa wÅ‚asna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prÄ™dkość jazdy do 45 km/h;

AM od 16 lat :lol: ...
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez konrii98 » 4/8/2011, 21:42

Zgadzam się z przedmówcą .Mogłeś zajrzeć w link który podałem tam wszystko było jasno napisane.

AM ma zastąpić kartę motorowerową ;) i będzie można na nie zdawać w wieku 14 lat ;D potem będzie A1 jest i będzie od 16 roku życia,B1 to 2 "Poziom "prawa jazdy,które pozwala na jazdę czterokołowcami których masa własna nie przekracza chyba 550 kg następnie A2 od 18 lat jeśli zrobimy A2 w wieku 18 lat to podobno na A będziemy mogli zdawać w wieku 20 lat a normalnie będzie się zdawać po 24 urodzinach :P

Poczytaj ;)
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez domin195 » 4/8/2011, 21:47

pomyliłem się jedynie z tym że będzie motorowerowa ale to nie zmienia faktu że na quady będzie od 16 lat.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez Boshi » 4/8/2011, 23:06

Domin wskaż mi przepis prawny że od 16 lat? jakaś będzie nowa kategoria dla quadów czy jak? może czegoś nie wiem.

Bo z ustawy wynika jasno że Quady będą na AM. Jak nie przeczytałeś nawet ustawy to nie drąż tematu na temat nowelizacji przepisów.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez domin195 » 5/8/2011, 00:06

czytałem ustawę. znajdę jeszcze raz tę ustawę i dam link. było tam napisane że będzie to jakoś podzielone na quady lekkie i ciężkie oraz motorowery. na motorowery i wszystko do 50ccm i prędkości max 45km/h od 14lat, na quady o większej pojemności ale do iluś tam kg od 16lat a na te najcięższe quady od iluś tam kg chyba od 18lat. spróbuje znaleźć to co czytałem i dam link.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez domin195 » 5/8/2011, 00:11

czyli tak. od 14lat na AM motorowery i czterokołowce lekkie (tylko co to znaczy?). dalej już A1, A2, A, B1, B.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez Boshi » 5/8/2011, 00:28

Nie próbuj znajdować tylko wejdź na stronę rządu i ściąg sobie ustawę pdf. lub tu na ścigaczu jest . kolega link wyżej podał.

Jak byś czytal uważnie to wyjaśniłem kilka postów wyżej co znaczy czterokołowiec lekki, poszukaj.

Co do tych ciężkich

42b) czterokoÅ‚owiec – pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub Å‚adunków, z wyÅ‚Ä…czeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa wÅ‚asna nie przekracza:
a) w przypadku przewozu rzeczy 550 kg,
b) w przypadku przewozu osób 400 kg;

To jest na B1.

Ale nie rozszerzajmy tematu bo kolega nie będzie mógł takim czymś jeździć z powodu wieku.

Więc myslę wszystko wyjaśnione w kwestiach nowelizacji przepisów ruchu drogowego.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez konrii98 » 5/8/2011, 11:14

Boshi autor tematu napisał , że za rok będzie miał quada może będzie nim jeździł i jeździł . 2 lata po tym jak kupi quada zrobi sobie AM bo wtedy ta ustawa już będzie wdrożona .I będzie jeździł ;)ale to już od niego zależy a quad 250 (zależy jaki) ale jak taki np bashan 250 waży ok 140 kg to można spokojnie jeździć ;))
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez Boshi » 5/8/2011, 11:39

Wiem czytałem, , w moim przedostatnim zdaniu chodziło mi o B1 czyli od 16 lat.

na AM niech jeździ czym chce oby do 350 kg :)
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez domin195 » 5/8/2011, 11:42

jak byście czytali dokładnie to byście wiedzieli że kolega kupuje ratpora 250.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez Boshi » 5/8/2011, 11:56

I co w zwiÄ…zku z tym?

waga 140 kg + plyny wyjdzie z 150.
Nie mam już do ciebie sił chłopie, czytasz tylko te zdania które ci pasują inne omijasz, albo gdzies doczytasz ale nie do konca potem pleciesz bzdury jakich mało.. skończ już pisać w sprawach dotyczących uprawnień bo się pogrążasz.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez domin195 » 5/8/2011, 12:12

człowieku pierd*lisz jak potłuczony! konrii pisał że pewnie kupi bashana więc ja napisałem że autor chce kupić raptora, napisałem to tylko tak dla ścisłości. nie wiem o co ci teraz chodzi. w sprawie AM się pomyliłem bo już w quadach nie jestem tak na bieżąco jak kiedyś a jak ja o tym czytałem kiedyś to nic jeszcze nie było pewne i możliwe że pozmieniali coś, ja czytałem o tym jak dopiero ten pomysł był a nic nie było do końca pewne. nie rozumiem cię człowieku bo ja piszę co innego a ty chyba nie czytasz moich postów i walisz jakieś teksty z dupy wzięte. wytłumacz się teraz o co ci chodzi? ja napisałem o tym że on kupi raptora a ty że się na prawie nie znam i że nie czytam wszystkiego ale to chyba ty to robisz. nie potrafisz pisać normalnie to nie pisz wcale bo widzę że lubisz wkurzać ludzi i wmawiać im coś czego nie zrobili.

widzę że ty nie tylko moich postów nie czytasz. przeczytaj cały ten temat na spokojnie a nie przeczytałeś ostatni post który był i zacząłeś kłótnie.
SUZUKI DR 350se => na 3 z gazu idzie na koło
domin195
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13/3/2011, 21:14

Postprzez konrii98 » 5/8/2011, 13:28

Spokojnie ! Domin czytaj bardziej ze zrozumieniem ja podałem bashana jako przykład wagowy czyli ile mniej- więcej ważyła by 250 tego typu bashan jest z tego typu co raptor czyli taki bardziej uliczny bo NP. yamaha grizzly to przeprawowiec i jest bardziej obudowany więc będzie więcej ważył, nikt tu nie mówi że się nie znasz tylko że nie do końca znasz te przepisy które wejdą w 2013 r;)
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez Boshi » 5/8/2011, 13:50

domin195 napisał(a):człowieku pierd*lisz jak potłuczony! konrii pisał że pewnie kupi bashana więc ja napisałem że autor chce kupić raptora, napisałem to tylko tak dla ścisłości. nie wiem o co ci teraz chodzi. w sprawie AM się pomyliłem bo już w quadach nie jestem tak na bieżąco jak kiedyś a jak ja o tym czytałem kiedyś to nic jeszcze nie było pewne i możliwe że pozmieniali coś, ja czytałem o tym jak dopiero ten pomysł był a nic nie było do końca pewne. nie rozumiem cię człowieku bo ja piszę co innego a ty chyba nie czytasz moich postów i walisz jakieś teksty z **** wzięte. wytłumacz się teraz o co ci chodzi? ja napisałem o tym że on kupi raptora a ty że się na prawie nie znam i że nie czytam wszystkiego ale to chyba ty to robisz. nie potrafisz pisać normalnie to nie pisz wcale bo widzę że lubisz wkurzać ludzi i wmawiać im coś czego nie zrobili.

widzę że ty nie tylko moich postów nie czytasz. przeczytaj cały ten temat na spokojnie a nie przeczytałeś ostatni post który był i zacząłeś kłótnie.


Rozwalasz mnie tymi swoimi postami:P

Twoje zdanie interpretowałem w sposób prawny a nie to co autor tematu podał. Konrii podał przykłąd że może być bashan który waży 140kg,Twoje zdanie

jak byście czytali dokładnie to byście wiedzieli że kolega kupuje ratpora 250.


Czepiasz się chłopcze szczegółów (przykładów) bo może być to i smok wawelski jeżeli waży poniżej 350kg

Cały temat czytałem, ale wybacz musiałem zareagować jak widziałem jakie ty glupoty wypisujesz na temat nowelizacji ustawy.
Jak nie jesteś na bieżąco to po co się w ogólę wypowiadasz na tematy o których nie masz zielonego pojęcia?

Wskaż mi których ja to postów twoich nie czytałem i na jakiej podstawie, a jak nie masz takich to nie pisz nic bo się ośmieszasz.
jak masz jakieś problemy to na pw by offtopu nie robić.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê