Zobacz wątek - Malowanie usuwanie naklejek przygotowanie plastików
NAS Analytics TAG

Malowanie usuwanie naklejek przygotowanie plastików

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Malowanie usuwanie naklejek przygotowanie plastików

Postprzez Mafinos » 15/7/2011, 00:48

Witam serdecznie chcę pomalować moją FZ 600 i mam kilka pytań

1. Potrzebuję jakiejś palety kolorów chodzi mi o niebieski (błękitny) nie mogę nigdzie znaleźć, chciałbym pomalować na jasny niebieski lub na czarny co sądzicie? Może jakieś fotki w tych kolorach moto

2. Jak przygotować plastiki do malowania? Malował nie będę ja a znajomy, który zajmuje się tym na co dzień. Znowu koleś który sprzedaje lakiery itp. mówił że nie trzeba nic robić i tylko na to położyć lakier.

3. Co zrobić z naklejkami które są na baku jak i na plastikach? Są to naklejki na lakierze, oryginalne po których zostaje przeważnie klej co z tym fantem ?

4. Ile mniej więcej może kosztować malowanie z przygotowaniem wszystkich elementów tj. bak, plastiki pod siedzeniem, błotnik i czacha jak na zdjęciu.

http://i53.tinypic.com/vsc0f9.jpg
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez henio12323 » 15/7/2011, 08:21

palet jest pełno. zalezy od firmy rodzaju farby itp itd. jak kolega si etym zajmuje to na pewno ma palete ;)
2) plastiki wystarczy oczyscic, zmatowic. ale to tez zalezy od powłoki bo jak starą chcesz tylko odswiezyc nie musisz konkretnie sie w nic bawic. a jak sie stara łuszczy czy ma głębokie rysy no to papier scierny i poszedł d: a tak to tylko delikatne zmatowienie powierzchni i reszta juz malowanie wszystko ładnie pokryje
3) ja to papierem sciernym szlifowałem lakier na naklejce aż sie dokopałem do naklejki a potem opalarką ją podgrzałem i cała zeszła. potem wystarczylo rozpuszczalnikiem przeleciec i sladu nie było. one często nie są nawet z klejem. to moga byc takie "kalkomanie" czyli na mokro nakłądane. bo i tak to potem lakier przykrywa
4) kosztów nie znam :D ale wiem ze co malarz to inny koszt ::P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Sykopson » 15/7/2011, 08:47

jak będziesz miał z klejem do czynienia to przeleć parę razy rozcieńczalnikiem i po kłopocie.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Mafinos » 15/7/2011, 13:19

ok postaram się zabrać za to w weekend pozdrawiam dzięki!
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê