Zobacz wÄ…tek - Kupno motoru bez rejestracji
NAS Analytics TAG

Kupno motoru bez rejestracji

Przepisy, prawo
_________

Kupno motoru bez rejestracji

Postprzez okim » 17/6/2011, 22:26

Chcę kupić skuter jednak sprzedawca zgubił gdzieś rejestracje, i jak wygląda sprawa z przerejestrowaniem go na mnie. Czy sprzedawca musi zgłosić zgubienie rejestracji i dopiero go sprzedać? Czy mogę go spokojnie kupić i przerejestrować bez poprzedniej rejestracji? Jak wygląda to ze strony prawnej. Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź
okim
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/4/2010, 20:43
Lokalizacja: BBa


Postprzez Hunti » 18/6/2011, 01:09

Przy zmianie rejestracji musisz zdać starą, ale przy przerejestrowaniu już niekoniecznie zdawać, ale na pewno - pokazywać.
W Twoim interesie leży żeby koleś dał Ci papier, że zgłosił zaginięcie, czy inne zgubienie tablicy, bo w przeciwnym wypadku zrobi jakis napad na stacje benzynowa ucieknie jakimś jednośladem z rejestracja "Twoja" no i bedziesz podejrzanym nr 1.

W skrócie: musisz mieć albo tablicę, albo papier zastępujący tablicę.
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez snapy47 » 18/6/2011, 10:02

ostatnio musiałem sie pozbyć ogarka (szkoda mi kasy na oc skoro i tak nikt na nim nie jezdzi) do którego niestety zgubił mi sie dowód rej. Byłem w Rybnickim wydziale komunikacji i wygląda to tak, Ty jako własciciel idziesz do tego wlasnie wydziału zgłaszasz zagubienie owego dowodu, oni wystawiaja Ci swistek (17zł) na podstawie którego nowy właściciel moze zarejestrowac pizdzika na siebie i sprawa zakończona
snapy47
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/7/2008, 12:33
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez polskimechanik_pl » 21/6/2011, 16:30

Ale koledze chodziło o rejestracje a tu chyba jest inaczej i opłata na pewno wieksza.
polskimechanik_pl
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7/6/2011, 21:08



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê