Zobacz wątek - kupowanie paliwa bez opłat podatkowych ?

kupowanie paliwa bez opłat podatkowych ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

kupowanie paliwa bez opłat podatkowych ?

Postprzez henio12323 » 11/6/2011, 21:12

jak wiadomo w cene paliwa jest wliczone są jakies podatki które muszą płacic kierowcy których auta poruszają sie pod drogach publicznych :P dzis w radiu cos zaczęli mówic o tym co wtedy kiedy paliwo sie kupuje nie do takich sprzętów ? wspominali tu o np kosiarce :P po drogach publicznych sie nie porusza wiec czemu ma własciciel kosiarki płacic podatki na budowy i utrzymanie dróg ? czy jest opcja żeby jakoś kupować paliwo taniej bez tych akcyz ? np uzywając paliwa do crossówek które poruszają sie tylko po wyznaczonych torach crossowych i sciezkach ? :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
henio12323
Moderator

Postprzez Hunti » 11/6/2011, 22:12

oj nie wydaje mi się.
Za dobrze by było.
Może i są teoretyczne podstawy, ale w praktyce... ;)
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak

Postprzez zxer » 12/6/2011, 07:05

...dzwonie do adwokata...niech zlodzieje oddaja akcyze za wache do mojej kosiarki 1000cc
tea who you yea bunny
zxer
Stały bywalec

Postprzez 7beat » 12/6/2011, 09:57

to wpisał bym w motorze w dokumentach kosiarka i bym lał tańszy rosół i w ogon!!!
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
7beat
Stały bywalec

Postprzez Invi » 12/6/2011, 10:31

Się czepiacie bez sensu.

W sumie chyba jest jakoś tak z rolnikami że ta opłata za ropę z ciągników jest im zwracana. Żeby nie było, nie znam szczegółów i tylko gdzieś coś zasłyszałem ;)

A tak naprawdę to wiadomo że te akcyzy i opłaty paliwowe to zwykłe podatki i nie mają nic wspólnego z dbaniem o infrastrukturę drogową. A że to dość istotna część dochodu państwa to pewnie część idzie nawet na becikowe i zasiłki dla bezrobotnych ;)
Invi
VIP Ścigacz.pl

Postprzez p_r_z_e_m_k_o » 12/6/2011, 11:21

Invinciblee napisał(a):Się czepiacie bez sensu.

W sumie chyba jest jakoś tak z rolnikami że ta opłata za ropę z ciągników jest im zwracana. Żeby nie było, nie znam szczegółów i tylko gdzieś coś zasłyszałem ;)

(...)

Zwracana jest akcyza i to nie w pełnej wartości, ale jest jakaś maksymalna wartość, szczegóły w necie ;)

Sądzę, że w tym radio było to gadanie żeby gadać, bo nie wiem czy jest jakaś podstawa prawna żeby była w ogóle możliwość zakupu paliwa bez opłat paliwowych...
Alfa 155 2.0 8v TS
Suzuki SV 650
p_r_z_e_m_k_o
Świeżak

Postprzez henio12323 » 12/6/2011, 13:44

i ja nie wiem :D dlatego pytam czy w ogóle jest jakaś opcja czy cokolwiek żeby kupować, paliwa do pojazdów nie poruszających sie po drogach publicznych, tanszym kosztem. znajac zycie nie mozna nic z tym zrobic i trzeba płacic ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
henio12323
Moderator

Postprzez senekkorzenna » 12/6/2011, 14:26

Czy ja wiem czy ten temat powinien być w prawie? czy bardziej w hydeparku.
Jednym ze składników ceny paliwa jest podatek drogowy a pozostała reszta to: akcyza,podatek VAT i podatek dochodowy.
O ile VAT można odliczyć o tyle pozostałe są tak zwaną dobrowolna daniną.
Myślę że henio12323 powinien zwrócić się do najbliższego urzędu skarbowego z żądaniem zwrotu tej części składowej ceny paliwa która stanowi podatek drogowy.
Mam tez nadzieję że zachował rachunki za paliwo ponieważ to jest podstawą roszczeń w stosunku do US.
senekkorzenna

Postprzez TristanAdrian » 12/6/2011, 16:56

co do rolników maja zniżkę 22% i to ograniczaną liczbę na 1h 83litry ropy.
płacą normalnie podają tylko regon do fakturki a potem starostwo im zwraca.
co do paliwa to nie ma szans na jakieś ulgi chyba że masz firmę wtedy tez możesz odliczać o ile jeteś plątnikiem vat
TristanAdrian
Świeżak

Postprzez pan_wiewiorka » 13/6/2011, 07:15

TristanAdrian napisał(a):[...]chyba że masz firmę wtedy tez możesz odliczać o ile jeteś plątnikiem vat

I tutaj nie do końca jest tak różowo z tym VAT-em.
pan_wiewiorka

Postprzez Shogun80 » 13/6/2011, 10:02

podobnie maja rybacy, na wybranych stacjach kupuja paliwo (tylko ON) i płacą cene paliwa+Vat ,bez pozostałych dodatków, przy tym jest jakiś kolo z inspektoratu rybołustwa i dolewa niebieski barwnik, by wiara nie wlewała sobie do aut. Jak Cię w samochodzie z tym dorwią to masz przerąbane, bo oszustwa skarbowe są bardziej karane niż rozboje i zabójstwa! Z tego co sie orientuje to na bene nie ma żadnych ulg, rolnicy tez maja na ON
Shogun80
Świeżak

Re: kupowanie paliwa bez opłat podatkowych ?

Postprzez lonewolf » 13/6/2011, 13:48

henio12323 napisał(a): (...) czy jest opcja żeby jakoś kupować paliwo taniej bez tych akcyz ?

Jest. Głosować na Korwina w wyborach żeby skończył z POlską, słońcem Peru oraz Bronkiem "Bulem" Komorowskim. Piszę całkiem serio.
lonewolf
Bywalec

Postprzez Shogun80 » 13/6/2011, 15:56

lonewolf napisał(a):
henio12323 napisał(a): (...) czy jest opcja żeby jakoś kupować paliwo taniej bez tych akcyz ?

Jest. Głosować na Korwina w wyborach żeby skończył z POlską, słońcem Peru oraz Bronkiem "Bulem" Komorowskim. Piszę całkiem serio.

Gorzej jak wygra PIS!! wprowadzą zakaz używania motocykli bo to przecież szatańska maszyna, a każdy z kattegorią A bedzie musiał odbyć raz na kwartał pielgrzymke na Wawel złożyć hołd "wielkiemu" polakowi!!
wrrrr, przeraża mnie ta obcja!!!
Pamiętajcie ,szczytem chamstwa jest zagłosować na PiS i wyjechać do Anglii. Oby wielka rodzina motocyklistów nie stała się chamami :lol:
Shogun80
Świeżak

Postprzez zxer » 13/6/2011, 17:22

lonewolf napisał(a):

Jest. Głosować na Korwina w wyborach żeby skończył z POlską, słońce Peru oraz Bronkiem "Bulem" Komorowskim. Piszę całkiem serio.

z calym szacunkiem dla pana JKM. O wiele bardziej wole pana Wojciecha Popiele. Niestety polskie "niezalezne" (buahahaha?)media topia takich ludzi zanim wyplyna.

PODATKI:
http://www.youtube.com/watch?v=LR9HvKjmBkw
tea who you yea bunny
zxer
Stały bywalec

Postprzez RUTRA.RD » 14/6/2011, 07:09

lonewolf

to korwin juz ma 2 glosy jeszcze tylko pare milionow brak :)

niestety narod polski woli tego kogo wybiera niz choc raz zaryzykować

jestem ciekaw jakie dochody mialo by panstwo gdyby benzyna i ropa po 3,5zl by byly przeciez kazdy by wiecej lal i wiecej jezdzil i nie oplacalo by sie juz tak kombinowac z wacha
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl

Postprzez zxer » 14/6/2011, 07:43

RUTRA.RD napisał(a):lonewolf

jestem ciekaw jakie dochody mialo by panstwo gdyby benzyna i ropa po 3,5zl by byly przeciez kazdy by wiecej lal i wiecej jezdzil i nie oplacalo by sie juz tak kombinowac z wacha

niestety wiekszosc czolgomozgow w rzadzie nie rozumie podstawowych praw rynku....niskie ceny zwiekszaja popyt.

tak to juz jest ze...glupi narod wybiera glupich przywodcow
tea who you yea bunny
zxer
Stały bywalec

Postprzez p_r_z_e_m_k_o » 14/6/2011, 16:02

zxer napisał(a):
RUTRA.RD napisał(a):lonewolf

niestety wiekszosc czolgomozgow w rzadzie nie rozumie podstawowych praw rynku....niskie ceny zwiekszaja popyt.

tak to juz jest ze...glupi narod wybiera glupich przywodcow

Pod warunkiem, że byłaby doskonała konkurencja na rynku paliw, a tam niestety jest oligopol ;)
Alfa 155 2.0 8v TS
Suzuki SV 650
p_r_z_e_m_k_o
Świeżak

Postprzez Shogun80 » 14/6/2011, 18:12

w maju paliwo (ON) dla rybaków lane z dystrybutora na orlenie kosztowało 2,11zł (cena+ vat, bez podatku drogowego i akcyzy) i to była najwyższa cena za jaką kiedykolwiek rybacy kupowali paliwo
Shogun80
Świeżak

Postprzez adrianos_08 » 14/6/2011, 21:34

O co chodzi z tym paliwem dla rybaków ? :roll:
adrianos_08
Świeżak

Postprzez Czester » 15/6/2011, 08:44

zxer napisał(a):niestety wiekszosc czolgomozgow w rzadzie nie rozumie podstawowych praw rynku....niskie ceny zwiekszaja popyt

Pamiętacie ile 10 lat temu kosztowała wódka? Ja mieszkam przy wschodniej granicy i doskonale pamiętam ile dookoła było melin sprzedających ruską wódkę z przemytu. Mało kto kupował wódkę w sklepie bo się zwyczajnie nie opłacało. Ktoś w rządzie wpadł na genialny pomysł aby obniżyć akcyzę i państwo wyszło na tym świetnie, bo ludzie zaczęli kupować w sklepie. Nie opłacało się już kupować ruskiej wódki bo nasza "państwowa" w sklepie stała się niewiele droższa. Czy nie można by zrobić podobnie z paliwami?
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Czester
Administrator

Następna strona

Powrót do Motocykle