Zobacz wątek - Yamaha R6 vs GSR 600 - na winklowisku, pytanie o możliwości
NAS Analytics TAG

Yamaha R6 vs GSR 600 - na winklowisku, pytanie o możliwości

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez MaŁy_Bandzior » 14/6/2011, 18:17

Sebasbox , ale w jaki sposób jest obalony? Czytałem rozdział na ten temat wczoraj i właśnie jest napisane, żeby ciężar przenosić na zewnętrzny podnóżek w celu obniżenia środka ciężkości i dobrego podparcia do przeciwskrętu :roll:
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24


Postprzez Seba_ER5 » 15/6/2011, 09:51

Toś ślepy jesteś. W filmie jest to jak wół powiedziane.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez inmate » 17/6/2011, 15:39

pan_wiewiorka napisał(a):
sebasbox napisał(a):a co to niby ma dać? bardzo fajnie obalony jest ten mit (naciskania na podnóżki) w "Twist of the wrist II"

Wskaż mi miejsce, bo przewertowałem i... Nie widzę :shock:
Poza tym przetestowane na maksa. Prędkość wejściowa swego czasu, na tym samym winklu, circa 110 km/h, wyjściowa ~130 km/h. Dziś wchodzę z wyjściową a wychodzę... Taż, że omal się nie posram. Poza tym metoda sprawdza się przy jeździe z Plecaczkiem. Robi się mega stabilnie na winklu.

Poza tym dziś, wespół z Gienkiem, zaprzeczyliśmy fizyce 8)


Chodzi mu zapewne o fragment, w którym 'testowane' są różne techniki skręcania vs. przeciwskręt, gdzie pokazane jest, że efektywność wszystkich sposobów (body steering, stawanie na podnóżkach) jest w zasadzie zerowa.

Naciskanie na zewnętrzny podnóżek + naciskanie zewnętrznym kolanem na bak + skręt biodra poprzez wychylenie nogi wewnętrznej = 'dźwignia' = prawidłowa pozycja na motocyklu w zakręcie, która pozwala na lepszą kontrolę i w konsekwencji zapier.... :)

BTW kolejny raz fizyka wychodzi obronna ręką :D
Avatar użytkownika
inmate
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/5/2010, 21:28

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr