Zobacz wątek - krosówki na asfalcie
Advertisement
NAS Analytics TAG

krosówki na asfalcie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

krosówki na asfalcie

Postprzez mniemniak » 3/5/2011, 10:23

Czy ktoś dysponuje danymi porównawczymi zachowania się motocykla na oponach z kostką na asfalcie i oponach "gładkich- szosowych"?
Idealne byłoby szczególnie porównanie skuteczności np hamowawnia tym samym moto na różnych oponach lub inny test.
Może jakiś odważny robił taki test? Ja nie mam odwagi. Po prostu ślizgam się na nie właściwych nawierzchniach i to mi wystarczy.
Pytanie jest o tyle trudne w przypadku użyczenia motocykla komuś innemu. Jeśli wypożyczę motor na kostkach kierowcy który wyjedzie na asfalt i zabiję kogoś lub siebie to czy czy to jest moja wina czy kierowcy?
Czy jakiś przepis to reguluje poza zwykłym rozsądkiem ?

mniemniak

temat przeniosłem

senekkorzenna
mniemniak
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/2/2011, 23:54
Lokalizacja: kraków


Postprzez Kaniuszy » 3/5/2011, 10:31

na pewno przepisy tego nie regulują, opony maja mieć wymagany bieżnik i tyle. to ktoś ma dostosować prędkość do przyczepności. na pewno na oponach z bieżnikiem terenowym nie złożysz się tak jak na szosowych.
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa


Postprzez henio12323 » 3/5/2011, 10:47

przepisy po częsci to regulują. opona musi miec homologacje na asfalt. wiec opony z duzymi miekkimi kostkami nie posiadają homologacji. wiec nie mogą byc dopuszczone do ruchu ulicznego. no ale są tez opony dopuszczone do CC które maja dosyc spore kostki i wtedy tez na pewno nie ma takiego hamowania jak w przypadku opon typowo na asfalt. i wtedy liczy sie tylko zdrowy rozsądek. ja akurat ganiam na kostkach i jeszcze nie miałem nigdy (na szczęscie) nieprzyjemnosci z tego powodu :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr