Zobacz wątek - Jakie moto kupić, aby przygotować się do GS 1200 Adventure?
NAS Analytics TAG

Jakie moto kupić, aby przygotować się do GS 1200 Adventure?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jakie moto kupić, aby przygotować się do GS 1200 Adventure?

Postprzez DrW » 22/4/2011, 08:11

Witam kolegów,
Prosiłbym Was o poradę. Jeżdzę od 3 lat na BMW R1150R (mój pierwszy motocykl) i używam go głównie turystycznie (Alpy Włoskie, Szwajcarskie, Słowenia itd). Planuję w przyszłości dalsze trasy po gorszych drogach i chcę w ciągu najbliższych 2 lat kupić BMW GS Adventure. Nie mam jednak dośwadczenia w off-road czy nawet w jeździe po szutrowych drogach, dlatego myślę o kupieniu na okres przejściowy czegoś, na czym przygotuję się do dużego GSa.

Co polecilibyście mi na objeżdzenie okolicznych Trójmiejskich lasów, aby zyskać doświadczenie pod moje plany?
Mam 190 cm i ok 87 kg wagi.

Pozdrawiam,
Darek
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58


Postprzez DrW » 22/4/2011, 09:51

Dodam, że ważne jest dla mnie określenie sugerowanej pojemności silnika.

Trafiłem w ogłoszeniu na małego GS 650 Dakar z ABS. W obecnym motocyklu też mam ABS. Jak uważacie - w enduro na szutry też jest wskazany czy niekoniecznie?
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58


Postprzez wasil1993p » 22/4/2011, 09:52

masz doświadczenie z dużymi motocyklami więc myślę że możesz od razu kupić tą beemkę. nie będziesz od razu latał jak Przygoński ale z czasem dojdziesz do wprawy, a jak nie chcesz 1200 to weź gs650 albo 800
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez bochen_team » 22/4/2011, 10:08

Jeśli chcesz zostać przy marce to celuj w F650 gs, jeśli inna marka to coś bardziej hardcorowego czyli KTM LC4 Adventure tym sprzętem można sie juz dobrze powygłupiać, to motocykl pokroju maszyn z Dakary (taka namiastka). Typowe hard-enduro ubrane w szosowe owiewki. Na Twoim miejscu nie pchałbym sie w sprzęty pokroju transalp, tenere czy inne z tej klasy. Tobie chodzi głownie o to żeby nauczyć się dobrze popylać w terenie, więc celowałbym na Twoim miejscu w KTM. Albo już konkretnie jakieś enduro, Honda XR, KTM LC4, Yamaha TTR, poszukaj czegoś co Ci się podoba i tyle :)
bochen_team
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19/1/2009, 13:21

Postprzez DrW » 22/4/2011, 10:47

Dzięki koledzy za podpowiedzi.

Przyznam, ze pierwotnie myślałem o tym co pisał wasil, że stopniowo opanuję dużego GSa. Myślę jednak, że ucząć się terenu na czymś lżejszym będę mógł potem lepiej wykorzystać GS - po prostu będę wiedział co i jak można zrobić w terenie i nie będę bał się ćwiczyć na dużej maszynie.

Z filmiku wiewiórka tak się śmiałem, że prawie łzy mi poszły. Dobre ;)

Przyznam się, że po przejrzeniu modeli zaproponowanych przez Was podoba mi się KTM LC4 (z allegro 1999r). Czy taki rocznik bochen miałeś na myśli?!

Jeszcze jedno pytanie - czy słyszeliście może o osobach/firmach w pomorskim, które organizują szkolenia w terenie i mogą wprowadzić w kulisy takiej jazdy. Ewentualnie polecacie jakieś konkretne i sprawdzone książki, materiały itp.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pomysły.
Jak coś Wam przyjdzie jeszcze na myśl to będe wdzięczny :)
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58

Postprzez bochen_team » 23/4/2011, 11:13

granice roku który podałeś bedą w sam raz, tylko że ostatnio kolega z forum szukał LC4 lecz w polsce nie znalazł nic ciekawego. Albo jest wybredny albo na prawde stan motocykli enduro-cross jest zawsze mizerny i zawsze na starcie coś musisz wymienic lub zrobić. Mieszkał blisko granicy niemieckiej i KTM-a kupił w niemcowni za nieco wieksze pieniadze lecz w pięknym stanie.
bochen_team
Świeżak
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19/1/2009, 13:21

Postprzez kyrtap » 23/4/2011, 13:31

Mój kolega ma Ktm-a 620 lc4. Ma go w ładnym stanie, dodał trochę dodatków i wygląda super. Był to jego drugi motocykl( po mz etz 250) i radzi sobie dobrze na nim. Moto ma bardzo dużą moc i jest dość ciężkie. Ale jak jeździsz na 1150 to ktm nie będzie ciężki dla ciebie.

Dodam jeszcze że on także swoje lc4 kupił w Niemczech. Od razu był nastawiony na ten model bo nie było nic podobnego w tej cenie.
kyrtap
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 25/9/2010, 21:33

Postprzez DrW » 17/5/2011, 06:40

Sprawa się trochę wyjaśniła i Wasil miał jednak racje. Miałem okazję zaliczyć godzinną jazde próbną na GS Adventure. Motocykl zaskakująco łatwy i przyjemny w prowadzeniu na drodze, gorzej w manewrowaniu po parkingu - wysoki nawet dla mnie (190 cm wzrostu). W terenie nie jeździłem, ale wyczułem, że będę mógł stopniowo oswajać się z terenem, więc zdecydowałem, że zaryzykuję od razu dużego GS bez moto pośredniego.
Pozdrawiam :)
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê