Zobacz wątek - Motocykl po jednym sezonie

Motocykl po jednym sezonie

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

Motocykl po jednym sezonie

Postprzez _teddy_ » 19/4/2011, 11:03

Witam. W zeszłym roku zrobiłem prawko kategorii A i przejeździłem poprzedni sezon na Hondzie CBR 125 robiąc jakieś 4-5 tys km. W tym sezonie chciałem przesiąść się na coś większego. Jako, że jestem osobą, która preferuje stawiać drobniejsze kroki niż wielkie susy zdecydowałem się na któryś z poniższych modeli:

-Kawasaki Ninja 250
-Honda CB 500
-Suzuki GS 500

Ewentualnie:
-Suzuki Bandit
-Honda Hornet

Odnośnie preferencji: lubię szybką jazdę, ale w granicach zdrowego rozsądku. Nie szarżuje po wąskich drogach czy mieście, potrzebuje jednak jakiegoś ograniczenia mocy, gdyż zbyt szybko czuję się pewnie na nowych maszynach, a w dalszym ciągu jestem zielony, popełniam błędy w technice jazdy i jeszcze nie mam wyrobionych prawidłowych odruchów w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Dysponuje budżetem około 10000 zł. Który z tych motocykli byłby dla mnie najlepszy?

edit: oczywiście nie wykluczam innych modeli i będę wdzięczny za wszelkie propozycje
_teddy_
Świeżak

Postprzez Nal » 19/4/2011, 11:14

Jak lubisz małe kroczki to horneta Ci odradzam, moim zdaniem jest za bardzo agresywny (jak to szerszeń :P ), myślę że kawę po 125 szybko być ogarnął i szkoda za rok było by zmieniać. Może dużo w poprzednim sezonie nie zrobiłeś ale CB czy GS spokojnie ogarniesz. Bandit może okazać się trochę za ciężki i mniej poręczny po przesiadce z 125.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Nal
Świeżak

Postprzez Kamusial » 19/4/2011, 19:51

Super, że jesteś świadom błędów które popełniasz- pracuj nad tym. Jeszcze lepiej, że nie chcesz jechać mocno do góry z mocą.
Każdym z motocykli które podałeś rozpędzisz się do prędkości przy których nie sposób kontrolować jazdy w ruchu miejskim. Jeżeli potrzebujesz ograniczenia z góry, to pozostań przy 125tce. Na lekkim motocyklu można się nauczyć niesamowicie wiele rzeczy, których chociażby próba nauki na większym sprzęcie kończy się na ogół kiepsko.
Doświadczenie 4-5 tys km, też jest marne IMHO, choć nie wiem co widziałeś...

Jesteś z Warszawy- przejedź się do Kuliga/Promotora, albo znajdź jakąś inną fajną szkołę jazdy. Poucz się u nich, posłuchaj, potem sumiennie odrabiaj prace domowe jeżdżąc 125tką. Myślę też, że oni obserwując Twoją jazdę i postęp umiejętności podpowiedzą Ci odpowiedni sprzęt.

Gdybym jeszcze raz miał zaczynać przygodę z motocyklami to zacząłbym właśnie od czegoś super lekkiego i łatwego w prowadzeniu, wyczuwalnego, oraz od nauk doszkalających w szkole jazdy i lektury motocyklisty doskonałego. Może po 4-5 tys km nie masz jeszcze wyrobionych złych nawyków.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Kamusial
Bywalec

Postprzez pan_wiewiorka » 20/4/2011, 07:11

Pierwszy rozsądny?

_teddy_, odradzam Ci "Ewentualnie". Za mocne, za duże. Szkoda prądu. Obie pięćsetki są siiii ale jak chcesz nieco przyszaleć, to Mały Nindża jest lepszym rozwiązaniem. Nie zaszalejesz na maksa ale też nie będziesz zbierał się tydzień spod świateł. Pięćsetki mają jednak przewagę użytkową, będą lepsze w dalszą trasę.
pan_wiewiorka

Postprzez _teddy_ » 21/4/2011, 11:05

Dzięki za opinie, krąg poszukiwań trochę się zawęził. Nie mam wielkiego ciśnienia na wymianę sprzętu więc spokojnie sobie pooglądam te 3 modele, może trafi się coś w promocyjnej cenie :]
_teddy_
Świeżak

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.