Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Benzyna po 6 zł? Jaki problem?
 
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Benzyna po 6 zł? Jaki problem?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 12:54

Komentatorzy napisał(a):KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch."<br><hr>KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!<br>
Akurat w Polsce ceny dyktuje PKN Orlen, nikomu nie opłaca się importować paliwa z macierzystych rafinerii, może Lukoil sprowadza, ale w to wątpie. W Polsce głównym graczem wśród stacji też jest Orlen, a nie BP a już na pewno nie Statoil.<br><hr>realista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 17:46

Komentatorzy napisał(a):Wszystkim ktorym Zalezy na DOBRU POLSKI by obywatele zyli dostatnio proponuje zapoznac sie z programem RUCHU WOLNOSC i GODNOSC. <a href="http://www.ruchwig.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.ruchwig.pl</a>/. Program jest bardzo konkretny bez pustych ogolnikow ktore codziennie powtarzaja nam ci sami oplitycy od ponad 20 lat lat.
Jest tam pokazane zrodlo problemow ktore dotykaaj cale narody, nie tylko POLSKE. Tym zrodlem jest dluzna kreacja pienaidza a co za tym idzi ewpychanie ludzi w coraz wieksza biede.
Pozdrawiam i badzmy razem przeciw zlodzieja :)<br><hr>Kapsel<br>
Komentatorzy napisał(a):zakamuflowana faszystowska partyjka, <br><hr>nowig<br>
Moze jakies konkrety na potwierdzenie tych slow? Zapewne nawet nie przeczytales programu bo za trudny do zrozumienia, prawda? Moja rada taka bys pobawil sie wackiem przed red tubem i nie zabieral glosu w sprawach o ktorych nie masz bladego pojecia...
Wszystkich innych chetnych zmian w POLSCE zapraszam bardzo do zapoznania sie programem RUCHU WOLNOSC i GODNOSC. :)<br><hr>Kapsel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 18:20

Komentatorzy napisał(a):Junak, ZIPP i im podobne mają w ofercie coraz wiecej tanich motorków. Tanich bo junaka z oszczędnym silnikiem 125ccm który do miejskiego przemieszczania się jest idealny można nabyć poniżej 6000zł. Spalanie jest symboliczne koszty ubezpieczenia i utrzymania bardzo małe. Jeśli ktoś jeździ autobusem 4 razy dziennie to taką 125tką będzie miał niższe koszty (licząc na skróty) szczegulnie biorąc pod uwagę zaoszczędzony czas.

Na jesieni sprzedałem samochód. Przesiadłem się do autobusu co pozwoliło zaoszczędzić mi 350zł miesięcznie.
Latem za tą kasę jadę motorem na wycieczkę.

P.S. Czekam na zmiane ustawy o kat. prawka żeby zobaczyć więcej małych motocykli na ulicach.

NIE kupuje na BP i STATOIL.<br><hr>gekon<br>
Komentatorzy napisał(a):To cudowna wiadomość że nie kupujesz na BP i Statoilu. Korki przynajmniej będą tam mniejsze. Nie chce psuć ci humoru, ale wszyscy (w tym i BP i Stat) kupują w hurcie od Orlenu a na stacjach Orlenu cena jest taka sama jak na BP i Stat. Wiec na koniec i tak wszyscy wrzucają do jednego wora. Miłego protestowania przeciw rzeczywistości.<br><hr>Kondzio<br>
no i co sie czepiasz, że facet sobie radzi to cie szlag trafia?<br><hr>kramer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 18:23

Komentatorzy napisał(a):KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch."<br><hr>KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!<br>
tiaaa.. wklej ten link żeby usunąć śledzika :)<br><hr>H.R.Y.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 18:40

Ropa drożeje? Konflikty zbrojne? Sorry Łowco ale argument totalnie z **** wzięty i powtarzany naokoło z uporem maniaka. To chyba niepohamowany apetyt budżetówki trzeciej RP, który nakłada drakońskie podatki i akcyzy jest powodem idiotycznych cyfr na cennikach paliw. Ponad 60% ceny paliw w Polsce to podatki. Może i w innych krajach mają droższą benzynę, np. w Wielkiej Brytanii ponad 2$ za litr tyle, że w Polsce też cena się zbliża do 2$ ! W USA litr mają za dolara! U nich to 5 minut roboty w McDonaldzie. Teraz proszę to porównać ze standardami życia w Polsce. Po prostu rządzący rżną nas na kasie nie oferując za to nic oprócz widoku ich tępych mord w TV. Jeszcze bym zrozumiał te 5 zł, pod warunkiem, że drogi mielibyśmy lepsze niż w Niemczech ale w tej sytuacji czuję się oszukiwany i mam prawo narzekać na ceny tankując mojego SUVa. To nie kierowcy są winni korków, bo w naturze ludzkiej leży rozwijanie się, ewoluowanie. Człowiek zszedł z drzewa, zaczął chodzić, jeździć konno a potem przesiadł się do samochodu. Ludzie się rozwijają, a miasta w Polsce jak stały tak stoją w miejscu i co najwyżej są łatane co jakiś czas. Tak więc przestań pier*****, że cena ropy to efekt zmiany faz księżyca, bo to tylko usprawiedliwienie dla tych pasożytów z wiejskiej i 500 tysięcznej spółki urzędasów.<br><hr>fool_er
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 18:54

Komentatorzy napisał(a):Człowieku, a nie pomyślałeś że od ceny benzyny uzależnione są ceny WSZYSTKIEGO? To jest taki prosty łańcuch zależności, żeby dowieźć towary do sklepu potrzebne jest paliwo, paliwo zdrożeje to zdrożeją towary, a jeśli zdrożeje jedzenie to nawet utrzymanie pracowników będzie droższe. Jeśli utrzymanie pracowników będzie droższe to wszystko będzie droższe.

A jeszcze patrząc chociażby na dojazdy "alternatywne" weź dojedź pociągiem do jakiejś mniejszej miejscowości, baa. dojedź szybko i w danych godzinach do dużej miejscowości, powodzenia życzę ;)<br><hr>Zdunek<br>
Polać mu, bo dobrze prawi. W tym kraju spora grupa ludzi słysząc PALIWO ma na myśli jedynie tankowanie samochodu itp. oraz, że ich ceny benzyny nie dotyczą. WRONG! A tu właśnie psikus, bo WSZYSTKIE towary konsumpcyjne (wbrew zapewnieniom "politruków", że tylko tych nielicznych towarów) podrożały! Że samochody ich nie dotyczą i przemieszczają się MPK? A figa! Bileciki też podrożeją. Może trochę z opóźnionym zapłonem, ale też ich to dosięgnie, nb. o 100%! Tego to nawet zasiłkowcy nie przetrwają. <a href="http://www.wprost.pl/ar/238950/Warszawa-ceny-biletow-autobusowych-w-gore-o-100-proc" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.wprost.pl/ar/238950/Warszawa-ceny-biletow-autobusowych-w-gore-o-100-proc</a>/<br><hr>up_to_the_sky
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 21:32

Komentatorzy napisał(a):Witajcie Polacy w sklepie Tuska,gdzie wszystko jest po 5 pln.
Po 5 cukier .po 5 benzyna ,po 5 chleb....sorryy ,ale taka jest prawda miała być Irlandia a jest Iran....<br><hr>Bez polityki...<br>
Komentatorzy napisał(a):wy pisowcy zawsze macie problem, jak nie pasi na Białoruś, tam dobrobyt i szczęście.<br><hr>nowig<br>
Układ trawienny w większosci mamy taki samy.Nie wszyscy są z PIS-u,aby chciec rozliczyc ryżego za obietnice jakich naopowiadał na poczatku kadencji.Cena benzyny to efekt wesołej twórczosci szalbierców z platformy..zrozumiesz to jak nie bedziesz mial co zreć..<br><hr>Nie wszyscy są z PiS-u
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 22:10

Komentatorzy napisał(a):Ropa drożeje? Konflikty zbrojne? Sorry Łowco ale argument totalnie z **** wzięty i powtarzany naokoło z uporem maniaka. To chyba niepohamowany apetyt budżetówki trzeciej RP, który nakłada drakońskie podatki i akcyzy jest powodem idiotycznych cyfr na cennikach paliw. Ponad 60% ceny paliw w Polsce to podatki. Może i w innych krajach mają droższą benzynę, np. w Wielkiej Brytanii ponad 2$ za litr tyle, że w Polsce też cena się zbliża do 2$ ! W USA litr mają za dolara! U nich to 5 minut roboty w McDonaldzie. Teraz proszę to porównać ze standardami życia w Polsce. Po prostu rządzący rżną nas na kasie nie oferując za to nic oprócz widoku ich tępych mord w TV. Jeszcze bym zrozumiał te 5 zł, pod warunkiem, że drogi mielibyśmy lepsze niż w Niemczech ale w tej sytuacji czuję się oszukiwany i mam prawo narzekać na ceny tankując mojego SUVa. To nie kierowcy są winni korków, bo w naturze ludzkiej leży rozwijanie się, ewoluowanie. Człowiek zszedł z drzewa, zaczął chodzić, jeździć konno a potem przesiadł się do samochodu. Ludzie się rozwijają, a miasta w Polsce jak stały tak stoją w miejscu i co najwyżej są łatane co jakiś czas. Tak więc przestań pier*****, że cena ropy to efekt zmiany faz księżyca, bo to tylko usprawiedliwienie dla tych pasożytów z wiejskiej i 500 tysięcznej spółki urzędasów.<br><hr>fool_er<br>
Cześć. Kompletnie nie zrozumiałeś co chciałem wyartykułować. Aby to ułatwić uproszczę przekaz: rządzący, kartele naftowe i spekulanci wykorzystają każdą możliwość aby nas doić. Każdą. Kupujemy po 5? Podniosą na 6 i znów sprawdzą czy kupujemy. I tak dalej. Jedyną alternatywą jest ograniczyć swoje uzależnienie od benzyny. A jak kto już to zrobi to już jego sprawa. Skuter, kajak, rower, żaglówka albo wiatr słoneczny - wszystko jedno. Podsumowując - póki ciągle będziemy zwiększali konsumpcję paliw (a jako społeczeństwo zwiększamy), to ceny będą rosły. Nie ma bata. I choćbyś sobie przeanalizował ile w paliwie jest VATu, a ile akcyzy to nawet mając tą wiedzę pojedziesz na stację, zapłacisz dziś 5.20, w wakacje 6, a w przyszłym roku 7. Bo skoro tyle płacisz, to dla rządzących i zarządu Orlenu jest to sygnał, że ciągle jeszcze można coś z Ciebie wycisnąć... To mówiłem ja. <br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2011, 22:20

Dobry artykuł, mam praktycznie identyczne przemyślenia. Każdego dnia rano wymijam w korku na Jerozolimskich setki aut (jeżdżę Yamahą X-max, z Pruszkowa w okolice Okęcia). 90% samochodów wiezie powietrze. Ilość aut miejskich (małe rozmiary, malutki litraż silnika) w tym korku mógłbym pewnie oszacować na góra 10%. Reszta to fury, które z oszczędnością nie mają nic wspólnego. Przejechanie 15km zajmuje mi 20min. Pokonanie tego odcinka samochodem to około 50min. Korzyści ekonomiczne i oszczędzony czas...niby oczywiste. Ale ta prawda przemawia do niewielu. Firma, w której pracuję to kilkaset osób. Jednośladami do pracy dojeżdża ~ 2%. Reszta woli marnować czas i pieniądze. Dlaczego? Przypuszczam, że dla większości jeżdżenie rowerem / skuterem / motocyklem to ośmieszanie się / robienie z siebie dziwaka. Pozostali wymyślą powody typu pogoda (w każdym roku bez trudu da się jeździć 8 miesięcy) lub ubranie (pracuję w garniturze, w pracy czekają buty i marynarka, spodnie i koszulę mam na sobie pod motocyklowymi ciuchami). Czy to postrzeganie jednośladów się kiedyś zmieni? Pewnie tak, ale jeszcze conajmniej kilka lat... Nawyk racjonalnego myślenia przychodzi naszemu społeczeństwu z niezwykłym trudem... Może paliwo po 7pln przyspieszy procesy myślowe. Zresztą pamiętajmy że nawet sam rynek jednośladów dopiero co zaczął normalnieć. Kiedyś ze statystyk sprzedaży wynikało, że jest u nas conajmniej 50 torów wyścigowych... Dopiero od niedawna widać, że idziemy w stronę normalności kupując motocykle użytkowe o rozsądnych pojemnościach.<br><hr>x-max
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/4/2011, 09:48

Komentatorzy napisał(a):Dobry artykuł, mam praktycznie identyczne przemyślenia. Każdego dnia rano wymijam w korku na Jerozolimskich setki aut (jeżdżę Yamahą X-max, z Pruszkowa w okolice Okęcia). 90% samochodów wiezie powietrze. Ilość aut miejskich (małe rozmiary, malutki litraż silnika) w tym korku mógłbym pewnie oszacować na góra 10%. Reszta to fury, które z oszczędnością nie mają nic wspólnego. Przejechanie 15km zajmuje mi 20min. Pokonanie tego odcinka samochodem to około 50min. Korzyści ekonomiczne i oszczędzony czas...niby oczywiste. Ale ta prawda przemawia do niewielu. Firma, w której pracuję to kilkaset osób. Jednośladami do pracy dojeżdża ~ 2%. Reszta woli marnować czas i pieniądze. Dlaczego? Przypuszczam, że dla większości jeżdżenie rowerem / skuterem / motocyklem to ośmieszanie się / robienie z siebie dziwaka. Pozostali wymyślą powody typu pogoda (w każdym roku bez trudu da się jeździć 8 miesięcy) lub ubranie (pracuję w garniturze, w pracy czekają buty i marynarka, spodnie i koszulę mam na sobie pod motocyklowymi ciuchami). Czy to postrzeganie jednośladów się kiedyś zmieni? Pewnie tak, ale jeszcze conajmniej kilka lat... Nawyk racjonalnego myślenia przychodzi naszemu społeczeństwu z niezwykłym trudem... Może paliwo po 7pln przyspieszy procesy myślowe. Zresztą pamiętajmy że nawet sam rynek jednośladów dopiero co zaczął normalnieć. Kiedyś ze statystyk sprzedaży wynikało, że jest u nas conajmniej 50 torów wyścigowych... Dopiero od niedawna widać, że idziemy w stronę normalności kupując motocykle użytkowe o rozsądnych pojemnościach.<br><hr>x-max<br>
O czym mowa? W budynku obok mojej firmy jest siedziba centarali jednej z najwiekszych japonskich firm motocyklowych. Mniejsza o to ktora. Wazne, ze nawet oni nie przyjezdzaja do pracy motocyklami i skuterami tylko zapychaja parking na dole samochodami. No a potem robia akcje tylu "kup nasz motocykl i nie stoj w korkach". Porazka.<br><hr>SR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/4/2011, 20:12

Lovtza, myślę że przed pisaniem artykułów w tym tonie, warto się czasem zapoznać z liczbami: <a href="http://weblog.infopraca.pl/2011/03/polowa-polakow-wybiera-autobus-do-pracy" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://weblog.infopraca.pl/2011/03/polowa-polakow-wybiera-autobus-do-pracy</a>/<br><hr>kamusial
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/4/2011, 20:38

Komentatorzy napisał(a):Lovtza, myślę że przed pisaniem artykułów w tym tonie, warto się czasem zapoznać z liczbami: <a href="http://weblog.infopraca.pl/2011/03/polowa-polakow-wybiera-autobus-do-pracy" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://weblog.infopraca.pl/2011/03/polowa-polakow-wybiera-autobus-do-pracy</a>/<br><hr>kamusial<br>
Jaki ma to związek z korkami w dużych miastach?<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 08:45

Komentatorzy napisał(a):Dobry artykuł, mam praktycznie identyczne przemyślenia. Każdego dnia rano wymijam w korku na Jerozolimskich setki aut (jeżdżę Yamahą X-max, z Pruszkowa w okolice Okęcia). 90% samochodów wiezie powietrze. Ilość aut miejskich (małe rozmiary, malutki litraż silnika) w tym korku mógłbym pewnie oszacować na góra 10%. Reszta to fury, które z oszczędnością nie mają nic wspólnego. Przejechanie 15km zajmuje mi 20min. Pokonanie tego odcinka samochodem to około 50min. Korzyści ekonomiczne i oszczędzony czas...niby oczywiste. Ale ta prawda przemawia do niewielu. Firma, w której pracuję to kilkaset osób. Jednośladami do pracy dojeżdża ~ 2%. Reszta woli marnować czas i pieniądze. Dlaczego? Przypuszczam, że dla większości jeżdżenie rowerem / skuterem / motocyklem to ośmieszanie się / robienie z siebie dziwaka. Pozostali wymyślą powody typu pogoda (w każdym roku bez trudu da się jeździć 8 miesięcy) lub ubranie (pracuję w garniturze, w pracy czekają buty i marynarka, spodnie i koszulę mam na sobie pod motocyklowymi ciuchami). Czy to postrzeganie jednośladów się kiedyś zmieni? Pewnie tak, ale jeszcze conajmniej kilka lat... Nawyk racjonalnego myślenia przychodzi naszemu społeczeństwu z niezwykłym trudem... Może paliwo po 7pln przyspieszy procesy myślowe. Zresztą pamiętajmy że nawet sam rynek jednośladów dopiero co zaczął normalnieć. Kiedyś ze statystyk sprzedaży wynikało, że jest u nas conajmniej 50 torów wyścigowych... Dopiero od niedawna widać, że idziemy w stronę normalności kupując motocykle użytkowe o rozsądnych pojemnościach.<br><hr>x-max<br>
Komentatorzy napisał(a):O czym mowa? W budynku obok mojej firmy jest siedziba centarali jednej z najwiekszych japonskich firm motocyklowych. Mniejsza o to ktora. Wazne, ze nawet oni nie przyjezdzaja do pracy motocyklami i skuterami tylko zapychaja parking na dole samochodami. No a potem robia akcje tylu "kup nasz motocykl i nie stoj w korkach". Porazka.<br><hr>SR<br>
Ciekawa uwaga,a przy okazji nalezy wyjasnic że do sprzedazy motocykli w przedstawicielstwach zatrudniani sa ludzie ktorzy nie maja o motocyklu zielonego pojecia.Jakby mial jechac do pracy tym co sprzedaje to by sie rozkur....na pierwszym korku.Niech lepiej ieżdzą samochodami a jak nie zrobią nic z ceną to przesiądą się do autobusów w ramach premii za wyniki . <br><hr>BP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 08:45

Komentatorzy napisał(a):Dobry artykuł, mam praktycznie identyczne przemyślenia. Każdego dnia rano wymijam w korku na Jerozolimskich setki aut (jeżdżę Yamahą X-max, z Pruszkowa w okolice Okęcia). 90% samochodów wiezie powietrze. Ilość aut miejskich (małe rozmiary, malutki litraż silnika) w tym korku mógłbym pewnie oszacować na góra 10%. Reszta to fury, które z oszczędnością nie mają nic wspólnego. Przejechanie 15km zajmuje mi 20min. Pokonanie tego odcinka samochodem to około 50min. Korzyści ekonomiczne i oszczędzony czas...niby oczywiste. Ale ta prawda przemawia do niewielu. Firma, w której pracuję to kilkaset osób. Jednośladami do pracy dojeżdża ~ 2%. Reszta woli marnować czas i pieniądze. Dlaczego? Przypuszczam, że dla większości jeżdżenie rowerem / skuterem / motocyklem to ośmieszanie się / robienie z siebie dziwaka. Pozostali wymyślą powody typu pogoda (w każdym roku bez trudu da się jeździć 8 miesięcy) lub ubranie (pracuję w garniturze, w pracy czekają buty i marynarka, spodnie i koszulę mam na sobie pod motocyklowymi ciuchami). Czy to postrzeganie jednośladów się kiedyś zmieni? Pewnie tak, ale jeszcze conajmniej kilka lat... Nawyk racjonalnego myślenia przychodzi naszemu społeczeństwu z niezwykłym trudem... Może paliwo po 7pln przyspieszy procesy myślowe. Zresztą pamiętajmy że nawet sam rynek jednośladów dopiero co zaczął normalnieć. Kiedyś ze statystyk sprzedaży wynikało, że jest u nas conajmniej 50 torów wyścigowych... Dopiero od niedawna widać, że idziemy w stronę normalności kupując motocykle użytkowe o rozsądnych pojemnościach.<br><hr>x-max<br>
Komentatorzy napisał(a):O czym mowa? W budynku obok mojej firmy jest siedziba centarali jednej z najwiekszych japonskich firm motocyklowych. Mniejsza o to ktora. Wazne, ze nawet oni nie przyjezdzaja do pracy motocyklami i skuterami tylko zapychaja parking na dole samochodami. No a potem robia akcje tylu "kup nasz motocykl i nie stoj w korkach". Porazka.<br><hr>SR<br>
Ciekawa uwaga,a przy okazji nalezy wyjasnic że do sprzedazy motocykli w przedstawicielstwach zatrudniani sa ludzie ktorzy nie maja o motocyklu zielonego pojecia.Jakby mial jechac do pracy tym co sprzedaje to by sie rozkur....na pierwszym korku.Niech lepiej ieżdzą samochodami a jak nie zrobią nic z ceną to przesiądą się do autobusów w ramach premii za wyniki . <br><hr>BP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 08:52

Krótka kalkulacja na ten sezon. Wyliczenia zrobiłem na podstawie zeszłych sezonów jeśli chodzi o statystyczne moje zachowanie, które do obliczeń zostało włączone.

Założenia:
1. dziennie 50km (dom-praca-dom)
2. zakładam 6 mc-y jazdy na moto w roku. Jest więcej ale czasami jedzie się autem więc tak wyjdzie średnio
3. Trasa dom-praca dla moto=35min ; auto=1h 15min
4. Zużycie paliwa moto=5,8l ; auto=9l ON (tankuję na BP ultimata)

Przyjmując powyższe na sezon mamy
1. Zaoszczędzone całe 3,5 dnia. Tyle byśmy musieli stać w korku więcej autem. Tak więc z regulaminowych 26dni urlopu robi się prawie 30dni
2. 1100zł zaoszczędzone w paliwie

Powyższe wyliczenia pewnie będą różne dla różnych wartości cen paliwa, różnej trasy, innego stylu jazdy etc. ale wyraźnie oddają plusy jeżdżenia jednośladem.
<br><hr>ktoś
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 17:26

Komentatorzy napisał(a):Witajcie Polacy w sklepie Tuska,gdzie wszystko jest po 5 pln.
Po 5 cukier .po 5 benzyna ,po 5 chleb....sorryy ,ale taka jest prawda miała być Irlandia a jest Iran....<br><hr>Bez polityki...<br>
Komentatorzy napisał(a):wy pisowcy zawsze macie problem, jak nie pasi na Białoruś, tam dobrobyt i szczęście.<br><hr>nowig<br>
Komentatorzy napisał(a):Układ trawienny w większosci mamy taki samy.Nie wszyscy są z PIS-u,aby chciec rozliczyc ryżego za obietnice jakich naopowiadał na poczatku kadencji.Cena benzyny to efekt wesołej twórczosci szalbierców z platformy..zrozumiesz to jak nie bedziesz mial co zreć..<br><hr>Nie wszyscy są z PiS-u<br>
Racja jak ludziom będzie zimno w dupsko i będą głodni to może wtedy przejrzą na oczy...<br><hr>D-fens
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 17:59

Komentatorzy napisał(a):Witajcie Polacy w sklepie Tuska,gdzie wszystko jest po 5 pln.
Po 5 cukier .po 5 benzyna ,po 5 chleb....sorryy ,ale taka jest prawda miała być Irlandia a jest Iran....<br><hr>Bez polityki...<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie musisz przepraszać idiotów co słuchają Michników i innych żydów którzy szerzą ogólna niewiedzę i rzucają puste zarzuty w stronę opozycji. Z tv to więcej się dowiem co ma zamiar zrobić rząd Wielkiej Brytanii niż Tusk i jego bana oszołomów. Natomiast codziennie dowiaduje się co zrobił Kaczyński i jaki to on jest zły.<br><hr>D-fens<br>
Komentatorzy napisał(a):Prosze zwrócic uwagę że dystryburor paliw jakoś tak dziwnie przypomina automat do gry ....Nie wyszło chłopakom z totalizatorem ,to moze wyjdzie z paliwem.Czy myslicie ze afery paliwowe za czasów SLD kogo kolwiek doprowadziły do pierdla oprócz podstawionych ludzi.Nic sie nie zmieniło .Paliwo to krwioobieg państwa warty wedlug wyliczen z czarnego rynku 15 miliardów pln.ten kto ma władze ten wpina się ze swoją kroplówką ....<br><hr>BP<br>
Komentatorzy napisał(a):O tym jakie konsekwencje pociągają uczestnicy takich oszustw mogliśmy dowiedzieć chociażby wczoraj po wynikach pracy komisji w sprawie afery hazardowej. Przecież oni nic nie zrobili prawda? Dajmy w końcu spokój tym niewinnym ludziom niech robią sobie te prywatne interesy. NIECH NAS DALEJ OKRADAJĄ NIECH KAŻDA USTAWA BĘDZIE DOBRA DLA LUDZI, KTÓRZY PRZECIEŻ CHCĄ TYLKO DAĆ ZAROBIĆ BIEDNYM LUDZIKOM Z PLATFORMY. A dowodów na przestępstwo nie było prawda ?
Cale zło to przecież Jarosław Kaczyński bo to przecież on od zakończenia komuny jest premierem. Zabić Kaczke !!!<br><hr>D-fens<br>
Komentatorzy napisał(a):Co dzień w mniejszym ,lub wiekszym stopniu jestesmy policzkowani .Przekret za przekrętem ".Polska to dziki kraj'bo odwazyła sie na kontrolę Rycha ,Zbycha ,Mira.Córka ministra finansów otrzymuje posadę bez konkursu i on nie uwaza za stosowne aby sie z tego wytłumaczyć.Jednak galopująca cena paliw to cios ponizej pasa.To bardzo prosty zabieg ,na drenaz portfela ,co przekłada się na trzymanie ludzi za morde strachem o niepewne jutro.Obietnice Premiera Tuska były obliczone na kupienie czasu u ludzi młodych którzy maja zbyt duzo naiwnosci i energii aby ta energia nie została uzyta przeciw PO.Starsi nie dadza sie nabrać ale oni nie sa grozni,bo są tak zmęczeni zyciem ze czasem juz im wszystko jedno. Nie trzeba dyskutowac o eutanazji ,bo ona jest faktem .Co dzien na raty emeryci umieraja z powodu braku srodków na leki .A co to ma do motocykli ?.Ma i to bardzo duzo .Wbrew pozorom z takich działan zaczyna tworzyć się cena paliwa .Jakos te działania trzeba zfinansować.Dokad sie da to ciagniemy z paliwa a pozniej jak nie stac na paliwo to nie będą mobilni ,czyli nie bedą grozni.Bedą siedzili na miejscu to beda pili a to tez podatki.<br><hr>BP<br>
Racja ale nie wrzucaj wszystkich młodych do jednego worka ja mam 16 lat i nie jestem taki naiwny pewnie dlatego, że zawsze byłem wychowywany w duchu patriotyzmu ;) i nie ufam ludziom co nabroili jako goście z ''Unii Wolności'' i obiecują cuda jako PO ani Michnikom etc. co wmawiają ludziom że jest git a całe zło to PIS. Nawet jeśli ktoś wytoczy ITI czy GW proces za jakieś oszczerstwo i go wygra to tego nie poczują bo co to za problem dla wielkiego koncernu wypłacić komuś np 100 tyś. złotych...
A jak PIS wygra to może w końcu większość ludzi z agenturalną przeszłością poniesie konsekwencje, Pewnie dlatego tak straszy się IV RP (bo przecież było coś takiego jak ustawa lustracyjna, która przez agentów ZSRR lub ich synów z trybunału konstytucyjnego została zniesiona)
Jak będzie naprawdę bardzo źle to może powtórzy się scenariusz jaki mamy na Węgrzech. Niestety niewielu gimnazjalistów się tym interesuje a szkoda bo za 2-4 lata będą głosować. A ja za 12 godzin będę pisał egzamin gimnazjalny ;/ Pozdrawiam. <br><hr>D-fens
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 18:18

Chodzi o to, że mamy mało dróg, których jakość (łagodnie ujmując) pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy dalej krajem rozwijającym się i ilość pojazdów będzie się powiększać. No bo jeżeli na PKP nie można liczyć, to trzeba liczyć na siebie i swoje cztery (albo dwa) kółka.<br><hr>szaki35
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/4/2011, 18:25

Komentatorzy napisał(a):Wszystkim ktorym Zalezy na DOBRU POLSKI by obywatele zyli dostatnio proponuje zapoznac sie z programem RUCHU WOLNOSC i GODNOSC. <a href="http://www.ruchwig.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.ruchwig.pl</a>/. Program jest bardzo konkretny bez pustych ogolnikow ktore codziennie powtarzaja nam ci sami oplitycy od ponad 20 lat lat.
Jest tam pokazane zrodlo problemow ktore dotykaaj cale narody, nie tylko POLSKE. Tym zrodlem jest dluzna kreacja pienaidza a co za tym idzi ewpychanie ludzi w coraz wieksza biede.
Pozdrawiam i badzmy razem przeciw zlodzieja :)<br><hr>Kapsel<br>
Niech jeszcze raz ktoś użyje tego słowa na G, to za...urwie mu butem w ryj. Mam już dość tego patosu w tym ciemnym jak pisda kraju.<br><hr>bolek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2011, 14:42

Nie rozumiem co ten artykuł mi motocykliście daje ...
Jeżdzę Gixerem 750 , pali mi 10 litrów przy mojej jeździe więc dla mnie paliwo jest za****** drogie !!! a Ci co są za tą cenę paliw odpowiedzialni w naszym złodziejskim kraju powinni być wieszani za jaja !!!
Może ktoś mi powie : ,, to jeździj oszczędniej, nie dawaj w palnik tak bardzo" -Ok... przepraszam bardzo po to kupiłem motocykl tego typu żeby jeździć jak WSKą ???
I jeszcze głupie porównania do innych krajów ,,bo u nich drożej" ...Kur... tylko tam zarabiają drugie tyle co my !!! Niech podniosą każdemu wypłatę o 1000zł i ok, niech sobie waha kosztuje 6zł...
KREW MNIE ZALEWA W TYM KRAJU !!!
<br><hr>Zirytowany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr