Zobacz wÄ…tek - Czy skuter to motocykl ?.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Czy skuter to motocykl ?.

O wszystkim
_________

Postprzez grzechotnik » 27/3/2011, 20:08

''Grzechotniku, Nie wiem co robi tu kowalczyk, coś chyba w twoim mózgu dokładnie nie styka'' Z moim mózgiem wszystko okey,jest w pełni sprawny a Ty nawidoczniej nie zrozumiałeś żartu ale Ja ci tego tłumaczył nie będe,twojej dalszej wypowiedzi nie będe komentował bo to co tam napociłeś to jakies bzdury ojca rydzyka.
'' mój wzrok a nawet moje zdrowie psychiczne jest moją sprawą'' Nie interesuje mnie to.
''Twoje wywyższanie się'' w jakim sensie ?.
''nie wiedziałem, że jest odrębne prawo jazdy na skuter'' Nie napisałem że jest odrębne prawo a chodzi mi o prawo jazdy a raczej jego brak,
po ukończeniu 18 lat do prowadzenia skutera wystarczy jedynie dowód osobisty. Niewiem czy sejm uchwalił jakieś zmiany ale tak było albo jest.
Aut mors, aut victoria !.
grzechotnik
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16/3/2011, 11:47
Lokalizacja: Żarów


Postprzez madcap » 27/3/2011, 20:23

grzechotnik napisał(a):''po ukończeniu 18 lat do prowadzenia skutera wystarczy jedynie dowód osobisty. Niewiem czy sejm uchwalił jakieś zmiany ale tak było albo jest.


Jak napisał mistrz Norwid: Odpowiednie dać rzeczy słowo

wiec proszę o sprecyzowanie terminu skuter, ponieważ polskie prawo go nie zna
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Leg1oN » 27/3/2011, 20:35

http://www.youtube.com/watch?v=93v_gKfkAog
taki skuterek sobie kupie..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez fz6 » 27/3/2011, 20:36

moim zdaniem grzechotniku jestes w bledzie.ludzie poruszajacy sie na dwoch kolkach sa motocyklistami.jaki maja sprzet i jaka pojemnosc to jest malo wazne.chodzi o to ,ze smigaja na dwoch kolach.
czesto widze kolesia na przecinaku i jak jedzie skuter to olewka,dopiero jak widzi sprzeta to wyciaga grabe.zenada,wstyd,gdzies ten duch zanika.zanika bo wlasnie do tej grupy co lubia czuc wiatr we wlosach i piach w zebach dolaczaja pozerzy,szpanerzy i inne badziewie co sie probuje wywyzszyc i przedluzyc kut...sa.
dla mnie kazdy kto smiga jest motocyklista,to,ze ma skuter o niczym nie swiadczy.nalezy mu sie takie samo prawo i szacunek jak temu na erlanie,harleyu czy na crossie.
jak ktos tego nie ogarnia to nie zasluguje na miano motocyklisty, jest zwyklym uzytkownikiem pojazdu mechanicznego napedzanego silnikiem spalinowym na dwoch kolach.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez Konio » 27/3/2011, 20:48

znam typow co burgmanami lataja po tysiac kilometrow dziennie, a sadze, ze ty tyle nie wylatasz. Wiec kto jest motocyklista?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez mar111cin » 27/3/2011, 20:53

grzechotnik ma bardzo niski poziom zarówno retoryczny jak i merytoryczny wypowiedzi.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez wasil1993p » 27/3/2011, 22:36

fz6 napisał(a):moim zdaniem grzechotniku jestes w bledzie.ludzie poruszajacy sie na dwoch kolkach sa motocyklistami.jaki maja sprzet i jaka pojemnosc to jest malo wazne.chodzi o to ,ze smigaja na dwoch kolach.
czesto widze kolesia na przecinaku i jak jedzie skuter to olewka,dopiero jak widzi sprzeta to wyciaga grabe.zenada,wstyd,gdzies ten duch zanika.zanika bo wlasnie do tej grupy co lubia czuc wiatr we wlosach i piach w zebach dolaczaja pozerzy,szpanerzy i inne badziewie co sie probuje wywyzszyc i przedluzyc kut...sa.
dla mnie kazdy kto smiga jest motocyklista,to,ze ma skuter o niczym nie swiadczy.nalezy mu sie takie samo prawo i szacunek jak temu na erlanie,harleyu czy na crossie.
jak ktos tego nie ogarnia to nie zasluguje na miano motocyklisty, jest zwyklym uzytkownikiem pojazdu mechanicznego napedzanego silnikiem spalinowym na dwoch kolach.


oczywiście że należy mu się szacunek (podejrzewam że chodzi o machanie ręką) więc jak ktoś na skuterze do mnie machnie to i ja odmachuje ale do skuterów (do 50ccm) pierwszy nie macham bo większość to są jak napisałeś "zwykli użytkownicy pojazdu mechanicznego napedzanego silnikiem spalinowym na dwoch kolach." ale kierowcy skuterów do 50ccm to motorowerzyści a nie motocykliści więc skuter (cross, chopper, scigacz) do 50ccm to nie motocykl tylko motorower.
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez ASR1927 » 28/3/2011, 17:03

mar111cin napisał(a):no właśnie! korzystasz ze stron z rozszerzeniem gov! nie wstyd Ci wchodzić na organizacje rządowe ?:P


madcap, spodziewaj się panów w ciemnych garniturach :D

Moje zdanie? Rower = rowerzysta, motocykl = motocyklista, skuter = skuterzysta :D no i dalej, samochód = samochodzista (samochodnik?) Ale w tym "skuterzyście" musi być nutka polskiego, bo nie podkreśliło mi go na czerwono :wink:

Na poważnie polecam etymologię słowa "skuter". Według mnie to z ang. scooter. Ale z kolei motorowery = MoPed. Według mnie skuter to nazwa zwyczajowa i osoba jadąca skuterem jest tylko motorowerzystą niestety. Prawo nie określa bowiem czym jest skuter ani nigdzie nie ma wzmianki o takim pojeździe. "Skuter" natomiast spełnia wymagania motoroweru. <50ccm, max 45km/h i ileś tam mocy. Po naruszeniu tych właściwości staje się motocyklem. Ale autor chyba miał na myśli mentalność. Otóż są dwa rodzaje skuterzystów. Młodzi i starzy (prosty podział). Młodzi, nie mają wyjścia, chcą być motocyklistami ale nie mogą. Jeżdżą więc skuterami i zachowują się jak motocykliści ale według mnie czegoś im brakuje do bycia motocyklistami... Natomiast starzy jeżdżą tanio po zakupy. Tyle ode mnie :D
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez MaciejCBR » 28/3/2011, 18:36

Podoba mi się określenie prawdziwy motocyklista. Prawie jak prawdziwy Polak wd PiSu.
MaciejCBR
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/5/2010, 13:40

Postprzez rossavu » 28/3/2011, 20:12

MaciejCBR napisał(a):Podoba mi się określenie prawdziwy motocyklista. Prawie jak prawdziwy Polak wd PiSu.


Bracie motonici! To jest jak najbardziej trafne okreslenie! Jak ktos kto przekracza predkosc, jezdzi na jednym kole na tych scigaczach, halasuje wydechami itp moze sie nazywac motocyklista? No przestan! Wracam sobie w niedziele z kosciola a tu tacy sobie jada na 1 kole, trabia, strzelaja z wydechow! Rany boskie! To nie sa motocyklisci! To sa diably wcielone przeciez! Lewa w gore! Kazdy szanujacy sie motocyklista ma kamizelke w schowku a nie jak Ci dawcy... Czarne worki. Zrozum to w koncu, ze motocyklista jezdzi na zloty, na ktorych upija sie do zgonu, pomaga biednym, w zime przebiera sie za mikolaja... Ja tego nie rozumiem jak ktos kto odgina rejestracje nazywa sie motocyklista! Przeciez to takie zagrozenie na drodze!

Poczytaj sobie FAKT albo ogladnij kilka reportazy w TVN, tam opisuja takich lobuzow co 320km/h po publicznych drogach na 1 kole jezdza, wiaza struny od gitar do glowy czy nie jezdza do domow dziecka!!!

LEWA W GORE!!! MUSIMY SIE TRZYMAC RAZEM!! JESTESMY RODZINA!! BRACIA!!!
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez MaciejCBR » 28/3/2011, 20:25

Dochodzimy do wniosku, że prawdziwy motocyklista jeździ pojemnościami <500, oczywiście bez owiewek, żeby motocykl nie wyglądał na sportowy.
MaciejCBR
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/5/2010, 13:40

Postprzez rossavu » 28/3/2011, 20:28

MaciejCBR napisał(a):Dochodzimy do wniosku, że prawdziwy motocyklista jeździ pojemnościami <500, oczywiście bez owiewek, żeby motocykl nie wyglądał na sportowy.


Prawdziwy motocyklista jezdzi armatura, im wieksza pojemnosc tym wiekszy motocyklista! BRACIA!
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Trener » 28/3/2011, 20:33

prawdziwy motonita to kupuje R1 na pierwszy sprzęt
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez madcap » 28/3/2011, 23:03

ASR1927 napisał(a):
mar111cin napisał(a):no właśnie! korzystasz ze stron z rozszerzeniem gov! nie wstyd Ci wchodzić na organizacje rządowe ?:P

madcap, spodziewaj się panów w ciemnych garniturach :D
(...)


ale w okularach czy bez?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez zxer » 28/3/2011, 23:17

czlowieku co ty pierdolisz... ja mam kwaka ninja 600 i yamahe majesty 250. no i co, jestem w polowie motocyklista ? jak jade na zakupu to nie wsiadam na sciga bo co...top boxa mam na sportowym motocyklu montowac ? skuter = wygoda, ergonomia. Ferrari do tesco na zakupy nie bede jezdzil ;)
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Konio » 28/3/2011, 23:58

prawdziwi motocyklisci to jezdza w kamizelkach, machaja do siebie lewa reka, maja zawsze 2 kola na asfalcie, jezdza w pelnym stroju i sikaja na siedzaco!
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez ASR1927 » 29/3/2011, 20:10

madcap napisał(a):
ASR1927 napisał(a):
mar111cin napisał(a):no właśnie! korzystasz ze stron z rozszerzeniem gov! nie wstyd Ci wchodzić na organizacje rządowe ?:P

madcap, spodziewaj się panów w ciemnych garniturach :D
(...)


ale w okularach czy bez?


W okularach, tańczących do jazzu i z wytatuowanymi imionami na palcach dłoni :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez mar111cin » 29/3/2011, 23:16

i pan grzechotnik coś zamilkł... nie potrafi znaleźć żadnej ustawy ? w sumie to za pisanie głupot i obrażanie innych użytkowników już powinien dostać bana, ale wciąż czekamy czy znajdzie coś, o czym się tak ostro wypowiadał...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê