Zobacz wÄ…tek - Motocykl do turystyki
NAS Analytics TAG

Motocykl do turystyki

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez DamianN » 28/2/2011, 23:01

Kamusial napisał(a):Miałem podobny dylemat swego czasu. Rozważałem małego DLa, TDMę i versysa. Odrzuciłem DLa, bo niemal wszyscy twierdzili że jest "nudny", poza tym mało było sztuk na rynku kiedy go chciałem kupić, a jak były to się ceniły.
Wypadło na TDMę, bo wychodziła mnie nieco taniej, ale gdyby ceny były te same, to jednak wziąłbym versysa. Poniżej masz wrażenia, opisy i dywagacje:
viewtopic.php?p=587954&highlight=tdm#587954

viewtopic.php?p=573235&highlight=tdm#573235

Jedyna rzecz która mnie po czasie zaczęła irytować w TDMie, to turbulencje powietrza za szybą, które powodowały hałas w kasku, a próbowałem przeróżnych patentów. Najlepiej wypadała długa szyba + deflektor + zatyczki do uszu. Nadal nie byłem zadowolony, choć dużego porównania pod tym względem do innych motocykli nie miałem. W trasie dookoła PL było to strasznie męczące, także jak będziesz objeżdżał różne motocykle przed kupnem, to weź to pod uwagę.
Drugą bolączką były opony do jazdy po drogach szutrowych i piachach. Z przodu jest 18" co nieco ogranicza wybór. Są na to różne patenty, ale w moim przypadku skończyło się na jeździe po "terenie" na typowo asfaltowych gumach. Kilka gleb w błocie było, a po piachu/szutrze jakoś się udało, ale nie raz było gorąco.

Zastanów się też nad tym, że nie ma motocykli do wszystkiego. Moto w trasę o jakiej piszesz, aby był komfortowy musi m.in. swoje ważyć oraz mieć odpowiednią moc. Przy codziennym użytkowaniu w mieście spore gabaryty nie są atutem. Można wtedy zastanowić się nad dwoma sprzętami.

Odnośnie motocykli do rozważenia/poczytania, to poza DLem (małym/dużym), TDMą, versysem, zastanowiłbym się nad:
-BMW F650gs (mała moc, ale spalanie ultra małe, no i da radę w lekkim terenie)
-BMW R1150gs- kawał maszyny, ale jeżeli masz doświadczenie to ogarniesz
-Triumph tiger- bardziej asfaltowy, uwaga na moc
-Transalp- jakoś nigdy nie miałem przekonania, ale jest na rynku
-Varedero- podobnie jak z dużym GSem
-KTM adventure 950

fora do lektury:
advrider.com (lub pl)
enduro-adventure
forum motocyklistow

powodzenia

F650gs odpada taki jeden koleś co sprowadza moto odradził mi ten model podobno bardzo drogi w utrzymaniu i awaryjny, zresztą nie bardzo mi się podoba..
Tranalp też już się naczytałem i odpadł :)
Varadero nie na moją kieszeń :(
KTM również..
TDM i DL 650 tylko zostajÄ… :)
TDM taki koleś z Zakopanego śmiga w trasy ze swoją paczką po 5000km i jak widać na ich filmach wszystko pięknie :)
O kawasaki bersys mało słyszałem, mało o nim wiem, nie podoba mi się :/
Jako 1 turystę wezmę raczej DL 650 później może coś lepszego, mocniejszego :) Ale jeszcze prosiłbym o kilka słów o TDM i DL 650 :)
Avatar użytkownika
DamianN
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 27/2/2011, 10:43
Lokalizacja: Konin


Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê