Zobacz wątek - Prośba o pomoc
NAS Analytics TAG

Prośba o pomoc

Przepisy, prawo
_________

Prośba o pomoc

Postprzez bikeman » 30/1/2011, 09:07

Witam,

Chcę kupić motor używany (2006r.) motor kupuje od człowieka który kupił go od osoby zajmującej się ściąganiem motocykli z Francji. Pytanie mam jedno, gdyż motor NIE ma historii zakupu we Francji... co to może oznaczać? Jestem laikiem jak pewnie można wyczytać z powyższego maila, i nie mam doświadczenia z kupnem.

Proszę o pomoc, wskazówki dobre rady.

Dodam jeszcze że jest to maszyna z profesjonalnie przystosowanym wózkiem bocznym i nie mam możliwości ( na ten moment ) kupna drugiego takiego samego sprzętu, więc opcja idź i kup od kogoś innego odpada w tym momencie.

Dziękuję :)

nie ponawiaj postów, tylko cierpliwie czekaj
przenoszę do działu prawo, ponieważ takiej pomocy oczekujesz
madcap
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28


Postprzez madcap » 30/1/2011, 17:42

nie ma sensu dywagować co może oznaczać brak historii

lepiej spisz numer VIN i wybierz się na policję aby sprawdzili w bazie czy moto nie jest trefne
jak prawnie będzie si, to jeśli stan techniczny też będzie w miarę ok, wówczas kup
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez bikeman » 2/2/2011, 21:16

Dziękuję :) czy stan techniczny sprawdzić, w serwisie BMW? ( w mieście sprzedającego nie ma takowego), czy w obojętnie jakim?
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28

Postprzez Przemo_rene » 3/2/2011, 14:53

nie ma historii zakupu czy nie ma papierów typu dowód rejestracyjny, karata pojazdu? Wiesz...faktury zakupu z salonu w sumie nigdy nie widziałem, że by ktoś dokładał do używanego motocykla. Inna sprawa to taka, że z KIMŚ kto miał zarejstrowany ten motocykl musisz miec umowe k/s albo rachunek od najpeirw KOLESIA CO SCIAGNAŁ TO Z FRANCJI, oraz rachunek od tego co ma teraz. Umowa kupna sprzedaży do tego motocykla jeżeli nie jest zarejestrowany przez aktualnego właściciela nie ma prawa bytu bo on nie ma prawa własności do niego bo nie ma dowodu rejestracyjnego na niego ani nie może wystawic rachunku bo nie jest firmą. Wiesz...ja i moja panna przechodziliśmy sporo latania w ydziale kominukacji tylko dla tego, że facet co sprzedał nam jej motocykl ine był jego właścicielem a jedynie wystawił rachunek...na firme budowlaną...ile załatwiania potwierdzeń i odpisów i zaświadczeń i opłat dodatkowych nas to kosztuje to nie wspomnę...
lepiej puki mozesz szukaj czegoś z normalną przeszłością w papierach
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez bikeman » 3/2/2011, 16:07

Kurczę, naprawdę dziękuję za podpowiedzi. Gość ma go zarejestrowanego w PL już jakieś 3 lata, a nie widziałem żadnego dowodu zakupu we Francji, oczywiście jest dowód zakupu od człowieka który ściągnął ten motor i motor jest zarejestrowany w PL. Czy to oznacza że moto jest czyste??

Odnośnie spraw technicznych, czy sprawdzić jego stan TYLKO w serwisie firmowym ( nie ma takowego w mieście sprzedającego ) i grzać 200 KM do serwisu, czy sprawdzić w miejscowym serwisie? jeśli w miejscowym to jak go wybrać aby dokładnie sprawdzili. Ja mieszkam kompletnie poza tym rejonem.

Dziękuję za kolejne podpowiedzi:)
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28

Postprzez Przemo_rene » 3/2/2011, 16:16

jak motocykl zarejsetrowany w kraju to nie bedziesz miał problemu z przerejestrowaniem go na siebie. Jeżeli bardzo chcesz sprawdzić czy motocykl nie jest kradziony to poproś o numer VIN i idź z nim na komendę główną policji i poproś o sprawdzenie.
Jeżeli chodzi o sprawdzenie jego stanu technicznego to albo weź ze soba znajomego co się zna na mechanice motocyklowej a najlepiej na tym modelu. Jeżeli takiego kogoś nie masz to zawsze możesz jechać z mechanikiem z jakiegoś serwisu - warsztaty mają takie usługi - zależy od warsztatu. Wiesz...kazdy dobrej klasy warsztat motocyklowy sprawdzi stan tego motocykla czy go osłucha. Przewaga ASO jest taka, że mają oni jakby nie patrzeć najwieksze obycie z danymi modelami...Popytaj na forum czy ktoś zna jakis zaufany warsztat w okolicy gdzie stoi motocykl i dzwoń do nich ile bedzie to kosztowało.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez bikeman » 4/2/2011, 10:53

Kurczę dziękuję!!!
bikeman
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2011, 07:28

Postprzez madcap » 4/2/2011, 11:09

chyba wszystko zostało wyjaśnione
zamykam
bikeman, jak będziesz miał jeszcze jakieś pytanie, to daj zanć, wóczas otworzę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr