Zobacz wÄ…tek - Dylemat...Praca
NAS Analytics TAG

Dylemat...Praca

VIP Åšcigacz.pl
_________

Dylemat...Praca

Postprzez limak14 » 18/1/2011, 21:45

Powitać
Mam pewien problem. Otóż zaproponowali mi (jak co roku) pracę w MOTO-GP Lublin. Wszystko byłoby dobrze, gdybym wiedział konkretnie do kiedy. Jak wiecie sezon trwa przez pewien okres natomiast zakupy i doposażanie praktycznie kończy się w czerwcu i później znowu trochę na jesieni się rusza. Przez ostatnie 2 lata byłem w sumie sezonowym pracownikiem.
No i w czym problem? A no w tym że teraz od jakiegoś pół roku dorabiam (bo studiuje dziennie) w pieczarkarni niedaleko domu. Moto-GP mam 50km od chaty-ale jest plus bo latam i tak na LBN na uczelnie.
W pieczarkarni-wiadomo-praca nie jest jakaś interesująca i powalająca, nie ma wysiłku intelektualnego-co dla mnie jest akurat minusem. No i nie oszukujmy się- nie jest to praca wymarzona la mnie. Ale praca praktycznie cały rok, do kiedy chce, a przychodzę też kiedy mi odpowiadam i pozwala na to plan zajęć.
Dylemat- pójdę do moto-gp (bo nie powiem że nie lubię tej pracy, jara mnie to, można poznać dużo ciekawych ludzi no i branża, a o zniżkach już nie wspominam), ale co z tego jak popracuję ze 4 miechy i nara. Hmmmm
A czy da radę wrócić do pieczar? Tego nie wie nikt. Jutro pogadam z szefem z pieczar...
Ogólnie zastanawiam się nad podjęciem prcy salonie motocklowym i chciałem rady, bo pytałem już większości znajomych :D:D
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez Seba_ER5 » 18/1/2011, 22:00

napisze to co na gg.
Rob co kochasz - MOTO-GP
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 19/1/2011, 00:05

Pieczarki vs Moto. W CV praca w salonie wypadnie napewno lepiej, oczywiscie obok stazu w Palacu Prezydenckim ;p
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez limak14 » 19/1/2011, 17:34

Jak najbardziej salon będzie lepszy jeżeli chodzi o CV. Mam dylemat z tym ile tam w salonie będę pracował (bo tego nie wie nikt-zależy od rynku) i czy będę mógł wrócić na pieczary...
Jutro zagadam z kołczem od pieczar i powiem co i jak...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez gelo007 » 21/1/2011, 13:50

Wg. mnie to zależy od tego jaka jest różnica w wynagrodzeniu. Jeśli w mgp płacą dużo więcej to tak, ale jeśli nie to nie ma sensu, bo dziś jesteś potrzebny a jutro powiedzą NARA...
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez limak14 » 21/1/2011, 14:23

No właśnie... O to kaman
Różnica w kasie? Hmmm, w salonie ok 1,5 raza więcej niż w pieczarach...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez limak14 » 22/1/2011, 10:02

Studia to priorytet i zawsze to mówiłem moim pracodawcom, także oni dobrze o tym wiedza.
Tylko w sklepie moge sie trochę spełnić, a w pieczarkach-pewnie sami sobie wyobrażacie.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez gelo007 » 22/1/2011, 10:35

Dobra to teraz małe podliczenie... zakładam, że 1,5 razy więcej niż kwota bazowa to +50%. (kwota przykładowa).

Dajmy na to, że na pieczarkach masz 1000 zł co miesiąc, rocznie daje to kwotę 12 000 zł.

W przypadku pracy w salonie przez 4 miesiące za kwotę +50% masz z tego 6000 zł. I teraz pojawia się pytanie, co jeśli po 4 miechach właściciel salonu znowu powie Ci nara... a ten od pieczarek nie będzie Cie chciał już zatrudnić? Będziesz w plecy te dodatkowe 6k, które zarobiłbyś pracując na pieczarkach.

Kwoty podane oczywiście przykładowo, ale z uwzględnieniem zmiany w wynagrodzeniu +50%. Ja się ostatnio zastanawiałem nad zmianą pracy bo gdzie indziej dawali 500 zł więcej... zrezygnowałem ze zmiany, a po miesiącu i tak w obecnej firmie dostałem 300 zł podwyżki, a zarówno dojazd jak i warunki pracy obecne mi bardzo odpowiadają. Musisz sobie wszystko podliczyć na sucho, najlepiej w excelu i zobaczyć czy rzeczywiście przyrost wynagrodzenia wynikający z pracy w motogp jest na tyle wysoki, że rezygnujesz z robo w pieczarze. Odkąd zacząłem prowadzić mój roczny budżet w excelu jestem w stanie lepiej zapanować nad swoimi finansami :).
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez sepo » 22/1/2011, 12:03

Jednym słowem ludzie używajcie Excela a będzie żyło Wam sie lepiej. :lol:
Limak mnie wiem co studiujesz ale ja to bym Ci doradził:
zmien studia na zaoczne i szukaj pracy w kierunku sowich studiów. Ja tak zrobiłem po licencjacie i powiem Ci, że teraz nie narzekam. :)

Nie zgodzę sie też ze stwierdzeniem Senka: ze studia są najważniejsze. Praktyka jest najważniejsza, tytuł magistra jest tylko ładnie wyglądającym dodatkiem w CV.
Ale odnośnie Twojego tematu, idz robić to co lubisz póki jeszcze możesz sobie na to pozwolić. Później człowiek robi to co musi, żeby sie tylko utrzymać : )
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez limak14 » 22/1/2011, 19:21

Powiem wam, że nie chce studiowac zaocznie ponieważ na dziennych mam mniej zajęci niż na zaocznych i w dodatku za free.
Dzięki Panowie za porady, można na Was liczyć- nie tylko jeżeli chodzi o motocykle- a to najważniejsze.
Cały czas się zastanawiam nad tą pracą...
Gelo z tymi zarobkami jest dokładnie tak jak napisałeś...:D
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 22/1/2011, 22:12

Nie mow dzieki wez do reki :D
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez limak14 » 22/1/2011, 23:22

Mistrz rymu...:D

ps. Co do tych studiów- niestety realia są takie że teraz liczy się bardziej doświadczenie i znajomość danej pracy, a także znajomości. Studia i tytuł MGR jest ok, ale nie wystarcza. Niestety taki kraj...
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy



Powrót do VIP Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê