Zobacz wątek - Dojazd do pracy
NAS Analytics TAG

Dojazd do pracy

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez henio12323 » 11/1/2011, 19:48

kiedys do mego miasta zawitało 4 maxiskuterowców. wszystkie chyba burgmany były z tego co pamietam. wiem że na pewno 2 z nich to burgi i to były praktycznie nówki moto. potęzne sprzęty i dosłownie kazdy patrzył na nich jak paradowali przez miasto i co drugi pomachał :D wiecej atrakcji narobili niż ludzie którzy wyciskaja ile sie da na starej cebrze czy innej er6 :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Postprzez Arturo925 » 11/1/2011, 19:56

Chodziło mi bardziej o termin "kible" który raczej MaxiSkuterów nie dotyczy...
I nie napisałem też że markowe skutery są lepsze, bo po swojej kieszeni wiem że nie każdego na nie stać...

A to ze mam powody do wstydu to nie jakieś traumatyczne przeżycia tylko po prostu zasłyszane rozmowy motocyklistów, z których jednoznacznie wynika ze skuterami jeżdżą tylko dzieci, które nawet przepisów nie znaja i są tak zwanymi zawali drogami w mieście... Skądś sie ta opinia zrodziła :|
A to ze skutery / MaxiSkutery są poreczne w mieście to raczej jest pewne... Ale do tego potrzebny jest ktoś kto w miare ogarnia zasady ruchu drogowego. A z autopsji wiem ze żeby zdać kartę motorowerową wystarczy znać podstawowe znaki i ze dwie, moze trzy zasady... tak, tak... Taka sytuacja miała miejsce u mnie w szkole i później wyjeżdża taki gamoń na drogę i na pierwszym skrzyżowaniu stwarza zagrożenie bo nie wie czy ma pierwszeństwo czy nie..

Wiec Gruby zluzuj bo sam chyba nie raz widziałeś takie osoby...

Taka opinia panuję o skuterach w mojej okolicy bo tak jak Heniek napisał: neonów, pustych wydechów i kij wie jakich przeróbek tu nie brakuje i to właśnie denerwuje ludzi..
Co z tego ze stuninguje swoje Kymco tak zeby leciało ponad to 100km/h skoro później go nie dohamuje? Pre.clowe, ale prawdziwe...


U Was do skuterów moze maja większy respect :P Niestety u mnie nie...
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna


Postprzez MaŁy_Bandzior » 11/1/2011, 20:06

Panie_wiewiórka przecież to wszystko metroseksualne sprzęty są :D :P

We włoszech to dopiero ludzie w garniakach pomykają na maxi skuterach , wcale nie taki rzadki widok.

Dla jednego jazda skuterem to wstyd dla drugiego nie. Ja nic nie miałbym przeciwko maxiskuterowi do miasta, chociaż wole motóra :P
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez mianps » 11/1/2011, 20:53

heh, niedawno przeczytałem ponownie artykuł przytoczony przez kogoś tu na forum: "Pojemności ... litości!"
W Polsce jednoślady dopiero od paru lat wracają do łask i to tylko przez to, że coraz większe korki są w naszych miastach.
W cieplejszych krajach jak choćby we Włoszech jest więcej skuterów niż motocykli na ulicach miast...i w garniakach pomykają nie tylko na maxiskuterach a nawet na zwykłych 50tkach. I co z tego? Dojeżdża do pracy w 30min, a nie w 1,5h, zawsze na pole position, bo jak nawet nie ma miejsca na ulicy to przejedzie chodnikiem na przód, heh
Ale do tego to nasze społeczeństwo długo będzie się przekonywać (po części przez zimniejszy klimat)

Piszecie jak to skuterowcy są lekceważeni, zresztą sama nazwa "na kiblu" (:/) i jak to nie znają przepisów... spójrzcie sobie jak przez społeczeństwo są postrzegani motocykliści - niby, że znamy zasady ruchu drogowego? niby, że jeździmy bezpiecznie?
A tam motocykliści, a rowerzyści
Widzieliście może ile osób porusza się na rowerach w Holandii? Lub też w Italii? A ile u nas w Polsce?
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez henio12323 » 11/1/2011, 21:40

tez bym latał rowerkiem po miescie gdyby były sciezki ;/ jazda z samochodami juz nie jest taka ciekawa. a chodnikiem nie pojedziesz bo cie babcia opierdzieli jak bedzie z koscioła wychodzila żeś wandal ;/ ale gdyby były wydzielone sciezki dla rowerzystów na pewno czesto bym z tego korzystał :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez MaŁy_Bandzior » 11/1/2011, 21:40

Dyskusja była na temat wstydu z jazdy skuterem. ;)
Co do tego ,że skuterzyści są lekceważeni to nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlatego uważam ,że motocykl często jest bezpieczniejszy ponieważ zwykle to ja wyprzedzam a nie jestem wyprzedzany. Masa skuterzystów jeździ przy prawej krawędzi jezdni, (oczywiście pisze tu o 50 ,których jest najwięcej ) przez co wielu ludzi próbuje się zmieścić na centymetry , to samo jest jak się jedzie rowerem. Jadąc dalej od krawędzi jezdni paradoksalnie jest dużo mniej takich sytuacji.

Sporo jeżdżę rowerem , i powiem ci że ścieżki dla mnie to jest najgorsze co może być :D Zwykle i tak są używane jako chodniki ,albo parkingi. Jadąc szosówką weź manewruj między ludźmi przy ponad 30. A jak jest ścieżka to zaraz znajdzie się pajac , który przypierdala się o to ,że jedziesz ulicą...
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez henio12323 » 11/1/2011, 21:55

haha na pewno :D ale próbowałem jeździc po miescie asfaltem :P albo cie wytrąbią albo tez mijaja na centymetry... no póki co polski przemysł rowerowy bedzie kulawy póki nie zmieni sie mentalnosc :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez madcap » 11/1/2011, 22:15

pamiętam jak 2 roki temu jadąc ścieżka rowerową wyhaczyłem przez plecy lagą od jakigoś cirka ebałt 70-letniego dziadunia, z wrzaskiem, ze po chodniku jeżdżę

nawet nie próbowałem się zatrzymać, żeby dziaduniowi wytłumaczyć, że znak który minął, to znaki scieżki rowerowej
jeszcze dziadunio z wrażenia dostałby migotania lewego przedsionka...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez MaŁy_Bandzior » 11/1/2011, 22:48

Lekki offtop ,ale autor tematu już dowiedział się czego chciał :)

Przemysł tu nie ma nic do rzeczy :P W mieście grunt to zdecydowanie . Co by nie mówić coraz więcej ludzi potrafi poczekać aż będzie miejsce do wyprzedzania. Sam tak robię , tyle że ja często jestem po drugiej stronie ;]
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez bryk77 » 12/1/2011, 04:54

pan_wiewiorka napisał(a):Pytanie tylko jak ja się na tym odnajdę :D


Latałem trochę skuterem 150cc i powiem, że jeśli chodzi o walory użytkowe to wybierałem skuter, a nie cebrę jadąc do sklepu czy na działkę nieopodal. Podejrzewam, że Burgman to już klasa. Za rogiem mam aptekę i albo właściciel albo menadżer lata taką dużą Yamahą. Tylko szybko po zakupie ją przytarł. Aż mi szkoda było tego plastiku.. :D
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 01:34

Na chopperku jeździłeś więc nie powinno Cię przerazić to co Ci zaproponuję: nie rozważałeś Virago 125? Bedę swoją sprzedawał, Robson ją zna, chcesz to go zapytaj, był ze mną ją kupować. Moto zadbane, pali tyle co nic bo pomiędzy 2,5-2,8l max a więc spełnia chyba wymagania. Nowy napęd, wyregulowane zawory i gaźnik, gumy spoko na 2 sezony jeszcze starczą. Demon prędkości to to nie jest ale jak na dojazdy do pracy - idealny.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez motoftw » 15/1/2011, 11:05

Na wakacje byłem we włoszech to widziałem jak śmigają, 12 letnie chłopaczki na tuningowanych apkach (skutery) uczą się gumować, starsi na R6 i R1 bez żadnego stroju, nie dziwie się bo po mieście nie wytrzymali by, ludzie latają hornetami i sv w garniakach nie tylko na skuterkach :D
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości




na gr