Zobacz wątek - Kolizja, brak prawa jazdy kat A, DOSTAŁEM ODSZKODOWANIE
NAS Analytics TAG

Kolizja, brak prawa jazdy kat A, DOSTAŁEM ODSZKODOWANIE

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Raczek_6 » 12/12/2010, 21:32

Czasami zdarza się zapomnieć zrobić B.T. szczególnie jeśli sporadycznie korzystasz z jakiegoś pojazdu, podobnie z OC, ale zasada jest taka że przed wyjazdem zawsze sprawdzamy P.J. , dowód rej. i OC czy jest i termin ważności.

To tak jak by kupić coś do jedzenia w sklepie spożywczym i spożyć to po jakimś czasie bez sprawdzenia terminu przydatności, a później problemy.

A mając kolizję bez prawa jazdy (żadnych uprawnień niestety odszkodowania nie dostaniemy) - sprawa moim zdaniem dotyczy tylko braku kategorii.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez mianps » 12/12/2010, 22:36

Invinciblee napisał(a):Idąc dalej twoim rozumowaniem winą za wypadek powinno się obciążać kolesia który brał udział w wypadku, a nie miał zapiętych pasów, albo miał piracką muzykę w samochodzie :P

Nie to mam na myśli, chodzi mi o dostawanie kasy z ubezpieczalni mimo, że się nie ma OBOWIĄZKOWYCH dokumentów i bierze się udział w wypadku i nie jest się jego sprawcą.
Nie chodzi mi o to kto jest sprawcą, bo jak ktoś mi wjedzie w tyłek jak zatrzymam się na czerwonym to nawet jak będę pijany i nie będę posiadał nawet karty rowerowej a do tego opłaconego OC i bez ważnych B.T to i tak nie będę sprawcą tylko ten co mi wjechał w tył. Tylko co z tego jak złamanego grosza nie dostane z żadnej ubezpieczalni a jeszcze dowalą mi szereg mandatów za brak OBOWIĄZKOWYCH dokumentów.

Raczek_6 fajnie to napisał z tą żywnością i z tym, że przed jazdą sprawdza się czy ma się OBOWIĄZKOWE dokumenty. A czy one są aktualne czy nie to czy w obecnych czasach wszystko-mających tak zwanych telefonów nie można sobie wpisać przypomnień?
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.


Postprzez ASR1927 » 12/12/2010, 22:50

lutecki napisał(a):Invinciblee: Dziwne jest to, że wypłacili. Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z 24 marca 2000 r. w sprawie ogólnych warunków obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, a dokładniej rozdziałem 8, paragrafem 33, punktem 3:

Rozdział 8 
Roszczenia o zwrot wypłaconego przez zakład ubezpieczeń odszkodowania
§ 33. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje uprawnienie dochodzenia od kierującego pojazdem zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC odszkodowania, jeżeli kierujący:

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa,


... wypłata odszkodowania się nie należy.


Hm, ja to widzę inaczej. Ubezpieczyciel może ale nie musi żądać od Ciebie uprawnień do kierowania pojazdem. Jego wola, mamy przecież wolny kraj i jak będę chciał to wylegitymuję gościa który gra na harmoszce zarobkowo czy jest członkiem filharmonii...
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez madcap » 13/12/2010, 08:09

mianps napisał(a):(...)jak ktoś mi wjedzie w tyłek jak zatrzymam się na czerwonym to nawet jak będę pijany(...) to i tak nie będę sprawcą tylko ten co mi wjechał w tył.


jeśli będziesz na podwójnym gazie to choćbyś nie wiem jak kombinował to i tak zostaniesz uznany za sprawcę
ponadto w łaśnie w takiej sytuacji TU zedrze z Ciebie skórę o zwrot kasy za pokrycie kosztów wypadku z twojego OC
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez mianps » 13/12/2010, 17:37

oj madcap, przecież to samo napisałem po tym zdaniu ale tego już nie zacytowałeś :>
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez madcap » 13/12/2010, 17:47

nie pisałem o dokumentach, tylko o kolizji podczas której jeden z jej uczestników jest sprocentowany
i tylko do tego się odniosłem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr