Zobacz wÄ…tek - Chcial bym zaczac przygode z torem, need help
NAS Analytics TAG

Chcial bym zaczac przygode z torem, need help

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Woda765 » 16/12/2010, 18:23

1. Kryteria:
- jeżeli chodzi o motopopołudnia to zdany egzamin na motokarte (podstawy potrzebne do poruszania się po torze tzn. flagi, rozmieszczenie obiektów na torze itp.) - można go zdać przed każdym motopopołudniem
- strój: kombinezon (skóra lub tekstylny), buty, kask, rękawiczki
- motocykl który nie przekracza 98dB przy 5 tyś obrotów (na motopopołudnia nie musi być zarejestrowany ani ubezpieczony - nikt tego nie sprawdza).

2. Jeżeli chodzi o motopopołudnia to można kupić karnet, ale nie pamiętam jak to wygłąda. Jak już kolega pisał wyżej godzina jazdy (tzn. 3x20 minut) kosztuje 100zł. Jeżeli jesteś członkiem automobil klubu 50zł. Organizowane są także: dzień motocyklisty i speed day (jeden dzień coś koło 400 - 500zł, 6-8x20 minut). W przyszłym roku 2,3 maja grandys organizuje wyjazd na Węgry

http://www.grandysduo.com.pl/treningi2.html

3. Na dniu motocyklisty jeździ się z trenerem (jeden trener zajmuję się kilku lub kilkunastoosobową grupą). U grandysa prawdopodobnie będzie tak samo - przynajmniej tak było 2 lata temu. Ile kosztuje prywatny trener nie mam zielonego pojęcia - pisz na priv, jakoś się dogadamy :P

4. Zawsze jest podział na 3 grupy:
- poczÄ…tkujÄ…cy
- średnio zaawansowani
- zawodnicy i amatorzy robiący poniżej 1:49

5. Do treningów motocykl nie musi być w żaden sposób przygotowany (poza wydechami o czym pisałem wyżej). Jednak dobrze by było zaopatrzyć się w torowe owiewki bo trochę szkoda oryginalnych gratów w razie upadku, ewentualnie dobrze zdjąć lusterka (rozpraszają tylko) i lampy (lub je zakleić). Z czasem będziesz potrzebował torowych opon i to najbardziej boli jeśli chodzi o kwestie finansowe.

6. Na torze nie można wykupić dodatkowego ubezpieczenia ale w towarzystwach ubezpieczeniowych jak najbardziej (jak usłyszysz stawki to odejdzie Ci ochota na wykupienie ich)

Dla mnie jedno motopopołudnie to około 200zł nie licząc opon.
- dojazd 50zł
- paliwo do moto 70zł
- wjazd 50 - 100zł
- obiad po wszystkim 30zł

Ps. Hondy Gold Wing nigdy nie spotkałem ale Burgmana niestety tak...
Honda Hornet-->Aprilia RSV 1000-->GSXR 1000 K3
Woda765
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25/5/2007, 21:42


Postprzez zzzubek » 17/12/2010, 22:32

obilo mi sie o uszy ze podobno kombinezon tylko z garbem? czy to prawda? jak dla mnie lipa bo ja nie mam za to mam zolwia
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk


Postprzez Woda765 » 18/12/2010, 00:13

Jeszcze nie widziałem kombinezonów tekstylnych z garbem. Chyba, że właściciel był garbaty :P

Żółw jest potrzebny gdy chcesz brać udział w zawodach. Na treningach nie jest obowiązkowy.
Honda Hornet-->Aprilia RSV 1000-->GSXR 1000 K3
Woda765
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25/5/2007, 21:42

Postprzez zzzubek » 18/12/2010, 14:13

a w ogole wpuszczaja w tekstylnych? ja slysalem ale tylko slyszalem ze skora i to jednoczesciowa to tez jakis mit ?
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez DajmosX » 18/12/2010, 15:48

Woda765 napisał(a):1. Kryteria:
- jeżeli chodzi o motopopołudnia to zdany egzamin na motokarte (podstawy potrzebne do poruszania się po torze tzn. flagi, rozmieszczenie obiektów na torze itp.) - można go zdać przed każdym motopopołudniem
- strój: kombinezon (skóra lub tekstylny), buty, kask, rękawiczki
- motocykl który nie przekracza 98dB przy 5 tyś obrotów (na motopopołudnia nie musi być zarejestrowany ani ubezpieczony - nikt tego nie sprawdza).

2. Jeżeli chodzi o motopopołudnia to można kupić karnet, ale nie pamiętam jak to wygłąda. Jak już kolega pisał wyżej godzina jazdy (tzn. 3x20 minut) kosztuje 100zł. Jeżeli jesteś członkiem automobil klubu 50zł. Organizowane są także: dzień motocyklisty i speed day (jeden dzień coś koło 400 - 500zł, 6-8x20 minut). W przyszłym roku 2,3 maja grandys organizuje wyjazd na Węgry

http://www.grandysduo.com.pl/treningi2.html

3. Na dniu motocyklisty jeździ się z trenerem (jeden trener zajmuję się kilku lub kilkunastoosobową grupą). U grandysa prawdopodobnie będzie tak samo - przynajmniej tak było 2 lata temu. Ile kosztuje prywatny trener nie mam zielonego pojęcia - pisz na priv, jakoś się dogadamy :P

4. Zawsze jest podział na 3 grupy:
- poczÄ…tkujÄ…cy
- średnio zaawansowani
- zawodnicy i amatorzy robiący poniżej 1:49

5. Do treningów motocykl nie musi być w żaden sposób przygotowany (poza wydechami o czym pisałem wyżej). Jednak dobrze by było zaopatrzyć się w torowe owiewki bo trochę szkoda oryginalnych gratów w razie upadku, ewentualnie dobrze zdjąć lusterka (rozpraszają tylko) i lampy (lub je zakleić). Z czasem będziesz potrzebował torowych opon i to najbardziej boli jeśli chodzi o kwestie finansowe.

6. Na torze nie można wykupić dodatkowego ubezpieczenia ale w towarzystwach ubezpieczeniowych jak najbardziej (jak usłyszysz stawki to odejdzie Ci ochota na wykupienie ich)

Dla mnie jedno motopopołudnie to około 200zł nie licząc opon.
- dojazd 50zł
- paliwo do moto 70zł
- wjazd 50 - 100zł
- obiad po wszystkim 30zł

Ps. Hondy Gold Wing nigdy nie spotkałem ale Burgmana niestety tak...




dzieki za konkretny i rzeczowy opis :) bardzo fajnie
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Woda765 » 19/12/2010, 16:10

zzzubek napisał(a):a w ogole wpuszczaja w tekstylnych? ja slysalem ale tylko slyszalem ze skora i to jednoczesciowa to tez jakis mit ?



Bzdura. WpuszczajÄ… w tekstylnych.
Jednoczęściowy ze skóry tak jak żółw jest wymagany podczas startów w zawodach.
Honda Hornet-->Aprilia RSV 1000-->GSXR 1000 K3
Woda765
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25/5/2007, 21:42

Postprzez zzzubek » 19/12/2010, 20:37

nie rozumiem tego czemu musi byc jednoczesciowy.. no nic dzieki za info
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez marek760i » 19/12/2010, 21:42

zebys był w jednym kawałku, a nie porozrzucany, to tu, to tam, dlatego 1 czesciowy
byłem na paru torach nie w polsce maie rozumiec, ale nie widziałem nikogo w textylu, nawet sobie tego za bardzo nie wyobrazam,textyl jest gruby i na sporta nie poreczny
s1000rr
Avatar użytkownika
marek760i
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 26/4/2009, 21:47
Lokalizacja: OGL

Postprzez Woda765 » 23/12/2010, 11:45

zzzubek napisał(a):nie rozumiem tego czemu musi byc jednoczesciowy.. no nic dzieki za info


Zamek łączący kurtkę ze spodniami może puścić więc jednoczęściowy jest dla bezpieczeństwa.
Honda Hornet-->Aprilia RSV 1000-->GSXR 1000 K3
Woda765
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25/5/2007, 21:42

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości




na górê