Zobacz wątek - <i>[Junak]</i> Junak M16 - wielki powrót?
NAS Analytics TAG

[Junak] Junak M16 - wielki powrót?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 20/3/2011, 00:46

Komentatorzy napisał(a):Nie od razu Rzym zbudowano
Albo macie mało lat i pryszcze, albo ciasne horyzonty myślowe...
Przecież tak buduje się dzisiaj od podstaw markę, zaczyna od licencji, następnie prowadzi swoje badania i nanosi poprawki. Tak powstawała marka KIA, tak powstawała w latach 60tych Toyota. Zaczynali od tanizny, a wypracowali markę aut solidnych.
Będzie sprzedaż, będa wpływy do firmy, będa wpływy, będą pięniądze na dalszy rozwój.
Poza tym już sam fakt, że przy budowie silnika (nie wiem czy częściowo czy w całości) brali udział polscy inżynierowie, napawa swego rodzaju dumą i powoduje że chętnie kupiłbym... a mozę nawet i kupię ten motocykl...
Połowa z Was, gdyby znalazła się w czasach świetności M07 lub M10, też kręciłaby nosem i popiswala się, twierdząc... wolę wydać kasę na MZ lub starego Triumpha. Z takim myśleniem, to nawet nie mielibysmy Junaka 07 i M10<br><hr>Poldekfan<br>
W pełni zgadzam się z przedmócą. Budowanie marki to jest proces na lata, a R&D pochłania ogromne kwoty. Technologię doskonali się latami. Oczywiście można też kupić gotowe rozwiązania oraz patenty (tak np. zrobił koncern BMW z zawieszeniem Duolever, kupując je od angielskiego inżyniera).

Mam nadzieję że ta firma sprzedająca Junaki postara się o jakiś grant unijny z programu innowacyjna gospodarka, rozwinie skrzydła i za jakiś pokaże wszystkim niedowiarkom jak bardzo się pomylili :)<br><hr>hm
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 20/3/2011, 14:42

Komentatorzy napisał(a):a jak on się ma do motocykla Regal Raptor Daytona? Wyczytałem gdzieś, że jest praktycznie identyczny, na zdjęciach również nie widać różnic. Można jakieś uzupełnienie jak to jest z tym podobieństwem?<br><hr>michal<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest to ten sam sprzęt, ale sprzedawany w innych krajach, na innych prawach importera. Konstrukcja to wciąż te same polsko-hiszpańskie korzenie i azjatycka produkcja.<br><hr>PiotrJ<br>
Komentatorzy napisał(a):Łooo matko, czemu tak trudno zrobić motocykl? Solidnie, niezawodnie o prostej i "niezniszczalnej" konstrukcji ...? Jak to jest że w tamtych czasach (i przy tamtej technologii o zgrozo) było to możliwe a teraz nie jest?! Dlaczego produkujemy swoje śmigłowce a nie potrafimy samochodu/motocykla wyprodukować ?<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Gdyby te motorowery i motocykle pod logiem "Romet", "Junak" były by produkowane w Polsce, były by z lepszych materiałów, lepiej wykonane a co za tym idzie o droższe i nie koniecznie konkurencyjne dla produktów marek o ustalonej renomie. Dystrybutorowi (właścicielowi marki) zależy na niskim koszcie wykonania by mógł sprzedać coś ładnie wyglądającego (co do jakości to nikt mnie nie przekona do chińszczyzny) za konkurencyjną cenę. Osobiście za te 12tys. zł kupił bym używaną yamahę xv535 albo suzuki ls650. Ktoś tam próbując być ironicznym pisał, że lepiej kupić używanego co zostawia 2 ślady, ale prawda jest taka: jak się wie jak kupować używany motocykl to w 2-śladowca się nie wpakuję.<br><hr>Marek<br>
Komentatorzy napisał(a):Zapraszam na <a href="http://www.junak.waw.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.junak.waw.pl</a> tam Ludzie opisują swoje wyjazdy junakiem M16 i jakoś nic się nie rozlatuje. Zanim zaczniecie gadać najpierw zobaczcie i zróbcie parę kilometrów. Typowo polskie zrzędzenie nie jechałem nie widziałem ale wiem wszystko.
Pozdrawiam Malkontentów
Olo<br><hr>Olo<br>
Komentatorzy napisał(a):Miło spotkać na drogach, coś Polskiego. Popieram!!!.<br><hr> 60.<br>
Specjalnie dla kupna tego JUNAKA M16 idę na prawko żeby móc nim spokojnie jeździć i cieszyć się frajdą z jazdy.Nigdy mnie nie interesowały jednoślady ale gdy zobaczyłem tego JUNAKA to zapragnąłem go mieć.I będę go miał...<br><hr>paweł78
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 2/4/2011, 10:07

Osobiście wole kupić np.Virago za 8tyś i choćby wlożyć od razu w niego następne 4tyś (co raczej mało p-bne).
Gdy zobaczyłem tego "Junaka" to pomyślałem ze super sprawa i nawet przeszło mi przez myśl żeby go kupić, ale to nie jest Junak. Niech go sprzedają pod inną marką i nikt nie będzie nikogo krytykować.
Żeby go zaprojektowali w Polsce a produkcja podzepoł w chinach - to bym zrozumiał, ale sprzedawać importowany produkt pod marką Junak to zwykłe oszustwo i tyle. Nie lubie oszustów i tego motoru bym nie kupił.<br><hr>Pit
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/4/2011, 13:41

Wtrysk paliwa, chłodzenie cieczą, super wygląd to wyższość nad pojazdami z logiem ZIPP , czy ROMET , .?Ciekawe czy maksi skuter zrobią z logiem "JUNAK" ?<br><hr>xx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2011, 20:17

Taki ten Junak polski jak Harley ruski. To seryjnie produkowany w Chinach Regal Raptor. Produkują tego tam na pęczki i kto chce to se je kupuje i nadaje nazwę jaka mu pasuje. Kupili tego trochę polacy i nazwali Junak, w niemczech też to można kupić i tam nazywa sie Bobtail 350. Nie ma w tym motorku nic polskiego prócz nazwy. I niech autor artykułu nie pisze bzdur że silnik to polska konstrukcja...<br><hr>Marek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/5/2011, 10:48

Kupiłem ten motocykl, jeżdżę na nim mało, więc opinia mało miarodajna, ale co mogę, napiszę.
Jeździ się na nim fajnie, daje radość, wykonanie w porządku, nie ma się do czego przyczepić, generalnie jestem zadowolony.<br><hr>Kyokushin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/5/2011, 21:41

mam 44 lata kupiłem m16 Daytona 350. zrobiłem 1500 km i jestem zadowolony!!! Mogłem kupić używanego Japonca 10-12 letniego, ale za te pieniądze mam dobry motor i 2 lata gwarancji.wtrysk działa zaje.niecałe 4l na 100km.<br><hr>grzegorz z katowic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/5/2011, 17:27

zaczynam oszczedzac by kupic ;JUNAKA M16 to jest dla mnie honor bym mial go w garazu i uzodzal przejazdzki sylwetka mi sie bardzo podoba mialem eschelki emzetki cezetki wsk jawe i panomie <br><hr>bogdan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/5/2011, 14:20

Komentatorzy napisał(a):zaczynam oszczedzac by kupic ;JUNAKA M16 to jest dla mnie honor bym mial go w garazu i uzodzal przejazdzki sylwetka mi sie bardzo podoba mialem eschelki emzetki cezetki wsk jawe i panomie <br><hr>bogdan<br>
Kolego, zacznij oszczędzać na podręcznik do gramatyki.<br><hr>A.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2011, 18:54

Komentatorzy napisał(a):motorek ładny na wtrysku,dobry pomysł szkoda że produkowany w Chinach<br><hr>Piotr <br>
Szkoda , że wszystko jest z chin . <br><hr>alfa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2011, 08:02

Ja uważam , że jakość Junaka jest na dobrym poziomie. Pomijajac , ze silniki chlodzone ciecza i na wtrysku to nowosc w chinskich pojazdach to samo wykonnanie i materiały o klase wyzsza niz w zippie czy romecie .<br><hr>i
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 13:08

Komentatorzy napisał(a):zaczynam oszczedzac by kupic ;JUNAKA M16 to jest dla mnie honor bym mial go w garazu i uzodzal przejazdzki sylwetka mi sie bardzo podoba mialem eschelki emzetki cezetki wsk jawe i panomie <br><hr>bogdan<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolego, zacznij oszczędzać na podręcznik do gramatyki.<br><hr>A.<br>
Durniu TY ,nie kadzy ma polskie litery i znaki na klawiaturze (oczywiscie mozna zmienic w opcjach)<br><hr>jozek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2011, 23:47

Komentatorzy napisał(a):mam 44 lata kupiłem m16 Daytona 350. zrobiłem 1500 km i jestem zadowolony!!! Mogłem kupić używanego Japonca 10-12 letniego, ale za te pieniądze mam dobry motor i 2 lata gwarancji.wtrysk działa zaje.niecałe 4l na 100km.<br><hr>grzegorz z katowic<br>
Mam pytanie. Gdzie nim jeżdzileś? jak daleko można sie nim wypuścić? Tylko Polska czy Europa też?<br><hr>slawek poznań
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/6/2011, 08:40

Komentatorzy napisał(a):zaczynam oszczedzac by kupic ;JUNAKA M16 to jest dla mnie honor bym mial go w garazu i uzodzal przejazdzki sylwetka mi sie bardzo podoba mialem eschelki emzetki cezetki wsk jawe i panomie <br><hr>bogdan<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolego, zacznij oszczędzać na podręcznik do gramatyki.<br><hr>A.<br>
Komentatorzy napisał(a):Durniu TY ,nie kadzy ma polskie litery i znaki na klawiaturze (oczywiscie mozna zmienic w opcjach)<br><hr>jozek<br>
O to żeś mi pojechał. 3 słowa dla Ciebie.
Jak piszesz coś do ludzi to rób jak człowiek, nie pajac.<br><hr>A
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2011, 09:17

Komentatorzy napisał(a):A ja go kupiłem i na razie jeżdżę i jestem z niego bardzo zadowlony Wprawdzie jestem poczatkującym, ale i tak nie mam sie do czego przyczepić. Oczywiści mam go ze wszelkimi bajerami tj. puste wydechy bo bez tego ani rusz, gmole, sakwy, light bary itp. Ia na ludziskach naprawde robi wrażenie. A że w Chinach częściowo robiony - to co z tego. Spójrzcie ile macie w domu rzeczy z chin - łącznie z majtkami i skarpetkami.
<br><hr>Zadowolony<br>
Czy jesteś w stanie coś więcej na jego temat powiedzieć, bo w sumie przymierzam się do niego. Jestem początkującym, w sumie to wpad mi w oko. pozdrawiam<br><hr>maly
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/6/2011, 21:06

Kumpel kupił od faceta po wywrotce za atrakcyjną kwote powiem wam , ze wspanialy motocykl . Jakosc wysoka , a jak ktos nie jeździł to niech nie pisze<br><hr>e-tymon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/6/2011, 18:50

Komentatorzy napisał(a):A ja go kupiłem i na razie jeżdżę i jestem z niego bardzo zadowlony Wprawdzie jestem poczatkującym, ale i tak nie mam sie do czego przyczepić. Oczywiści mam go ze wszelkimi bajerami tj. puste wydechy bo bez tego ani rusz, gmole, sakwy, light bary itp. Ia na ludziskach naprawde robi wrażenie. A że w Chinach częściowo robiony - to co z tego. Spójrzcie ile macie w domu rzeczy z chin - łącznie z majtkami i skarpetkami.
<br><hr>Zadowolony<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy jesteś w stanie coś więcej na jego temat powiedzieć, bo w sumie przymierzam się do niego. Jestem początkującym, w sumie to wpad mi w oko. pozdrawiam<br><hr>maly<br>
Zrobiłem nim ponad 500 km. niestety ma 1 wade z która firma Almot nie może sie uporac - sprzęgło rozrusznika ciągle siada i trzeba odpalać na pycha. Z tego co wiem maja tez z tym problem inni uzytkownicy, a więc Almot powinien coś poważnie zacząć działać jesli chce to sprzedawać.
Poza tym w porządku<br><hr>Zadowolony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/7/2011, 10:54

Komentatorzy napisał(a):Taki ten Junak polski jak Harley ruski. To seryjnie produkowany w Chinach Regal Raptor. Produkują tego tam na pęczki i kto chce to se je kupuje i nadaje nazwę jaka mu pasuje. Kupili tego trochę polacy i nazwali Junak, w niemczech też to można kupić i tam nazywa sie Bobtail 350. Nie ma w tym motorku nic polskiego prócz nazwy. I niech autor artykułu nie pisze bzdur że silnik to polska konstrukcja...<br><hr>Marek<br>
w opiniah nie moge znajsc komeentarza co do jego awaryjnosci ( m 16 }<br><hr>leon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/7/2011, 09:02

Komentatorzy napisał(a):Taki ten Junak polski jak Harley ruski. To seryjnie produkowany w Chinach Regal Raptor. Produkują tego tam na pęczki i kto chce to se je kupuje i nadaje nazwę jaka mu pasuje. Kupili tego trochę polacy i nazwali Junak, w niemczech też to można kupić i tam nazywa sie Bobtail 350. Nie ma w tym motorku nic polskiego prócz nazwy. I niech autor artykułu nie pisze bzdur że silnik to polska konstrukcja...<br><hr>Marek<br>
Wróciłem z Australii. Kupiłem tam i jeździłem do pracy Laro Prostreet. Sprzedawca tej australijskiej maszyny ostrzegał mnie przed długimi trasami gdyż jest to motocykl miejski. Jakież jest moje zdziwienie gdy w Polsce ten sam.. prawie ten sam.. motocykl nazwano Junakiem. Piszę prawie bo to co jest w Polsce z plastiku w Australii było metalowe. Ponadto w wersji Laro podgrzewany fotel, tylne oparcie, obrotomierz,wskaźnik poziomu paliwa, regulacja twardości przedniego i tylnego zawieszenia. Kuzyn do mnie dzwonił, że po moim wyjeździe już dwa razy był w serwisie a więc maszyna awaryjna chociaż ja przez 10 miesięcy po 60 km dziennie bezawaryjnie jeździłem. W Australii można też kupić jeszcze inną markę ale ten sam motocykl nazywa się chyba Pagsta. Słyszalem od pewnego Węgra w Australii, że wersja Laro, którą w Polsce nazwano Junak M 11 ma być dostarczana na Węgry pod nazwą Panomia. Tak więc Almot z Junakiem robi karierę na świecie tylko świat o tym nie wie.<br><hr>KazJerzy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/8/2011, 11:50

uzywam junak m16 od miesiaca, na razie zerow stresow. Moto ma twardy tyl i troche plecy napier... po przejechaniu przez centrum BYTOMIA. Tlumiki puste, sakwy, gmole, szybka - ladnie wyglada, jedzi OK, pali na 300 km ok 10 litrow. Nieprecyzyjny wskaznik paliwa - na 1 serwisie maja mi to usunac. troche raza wystajace kable i rurki spod baku, ale kilak opasek zaciskowych i po problemie. Jest to moje pierwsze moto i kazdemu polecam na poczatek.

<br><hr>Lotharek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na gr