Zobacz wątek - <i>[Junak]</i> Junak M16 - wielki powrót?
NAS Analytics TAG

[Junak] Junak M16 - wielki powrót?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 13/10/2010, 19:21

Komentatorzy napisał(a):Świetna Sprawa możecie się czepiać wszystkiego ale ja uważam że ten motor jest świetny wygląda bardzo dobrze:) będą się czepiać ci co mają Stare Junaki że to nie prawdziwy junak że robiony w chinach itd. Dziś wszystko jest robione w Chinach ja nie wyobrażam sobie robienia Junaka w tym posranym kraju a jak ktoś by go reaktywował to pewnie było by to produkcja małoseryjna i Cenowo nie do przyjęcia na normalną kieszeń może coś się kiedyś w tu zmieni i będziemy mogli zacząć produkować Junaka u nas a teraz się cieszmy że jest coś takiego do kupienia i że jest w tym motocyklu jest duży wkład polaków. Ja osobiście się martwię o materiały z jakich został zrobiony ten motór jeśli nie spartolą sprawy nie będą wsadzać części z gównolitu to ta konstrukcja powinna jeździć kilka lat bezawaryjnie ;)<br><hr>piroo<br>
ależ właśnie o to chodzi, że to absolutnie nie jest żaden junak i nim nigdy nie będzie. Jest to chiński kał do którego została przylepiona nalepka "Junak" tak samo jak to było z Millenium.
Sam zastanawiam się nad zebraniem się z kolegami i otworzeniem normalnej fabryki motocykli tu w Polsce, składać normalne firmowe motocykle, na początku może z importowanymi silnikami (na pewno nie chińskimi) albo jakieś na licencji, potem może swoje wprowadzić?
Oczywiście trzeba najpierw pokonać bariery finansowe przy rozkręcaniu takiego biznesu, ale kto wie... Bardzo byśmy chcieli coś takiego zrobić, coś swojego a nie tam tylko chińszczyzna i importy.<br><hr>CB
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/10/2010, 12:19

NIE TĘDY DROGA!!!! - Firma Almot powinna pójść w stronę triumpha bonnevila czy kawasaki w 800 - klasyk w nowoczesnym wydaniu sam z miłą chęcią bym taki nabył TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻNA ODRODZIĆ LEGENDĘ - zagraniczne firmy dobrze o tym wiedzą i bonnevile sprzedaje się super nawet w USA. Owszem M16 ma zacznie lepszy design od millenium ale czy to Junak?<br><hr>krzych k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 15/10/2010, 12:36

Komentatorzy napisał(a):NIE TĘDY DROGA!!!! - Firma Almot powinna pójść w stronę triumpha bonnevila czy kawasaki w 800 - klasyk w nowoczesnym wydaniu sam z miłą chęcią bym taki nabył TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻNA ODRODZIĆ LEGENDĘ - zagraniczne firmy dobrze o tym wiedzą i bonnevile sprzedaje się super nawet w USA. Owszem M16 ma zacznie lepszy design od millenium ale czy to Junak?<br><hr>krzych k<br>
W Sumie to przypomina chińczyka przebranego za Elvisa Presleya - Tyle ma z legendy!!!<br><hr>kk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/10/2010, 12:47

Komentatorzy napisał(a):NIE TĘDY DROGA!!!! - Firma Almot powinna pójść w stronę triumpha bonnevila czy kawasaki w 800 - klasyk w nowoczesnym wydaniu sam z miłą chęcią bym taki nabył TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻNA ODRODZIĆ LEGENDĘ - zagraniczne firmy dobrze o tym wiedzą i bonnevile sprzedaje się super nawet w USA. Owszem M16 ma zacznie lepszy design od millenium ale czy to Junak?<br><hr>krzych k<br>
Nawet oryginał ulepszony o hamulce tarczowe i silnik z tego chińczyka byłby ciekawszy<br><hr>kk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/10/2010, 13:08

Komentatorzy napisał(a):Świetna Sprawa możecie się czepiać wszystkiego ale ja uważam że ten motor jest świetny wygląda bardzo dobrze:) będą się czepiać ci co mają Stare Junaki że to nie prawdziwy junak że robiony w chinach itd. Dziś wszystko jest robione w Chinach ja nie wyobrażam sobie robienia Junaka w tym posranym kraju a jak ktoś by go reaktywował to pewnie było by to produkcja małoseryjna i Cenowo nie do przyjęcia na normalną kieszeń może coś się kiedyś w tu zmieni i będziemy mogli zacząć produkować Junaka u nas a teraz się cieszmy że jest coś takiego do kupienia i że jest w tym motocyklu jest duży wkład polaków. Ja osobiście się martwię o materiały z jakich został zrobiony ten motór jeśli nie spartolą sprawy nie będą wsadzać części z gównolitu to ta konstrukcja powinna jeździć kilka lat bezawaryjnie ;)<br><hr>piroo<br>
Komentatorzy napisał(a):ależ właśnie o to chodzi, że to absolutnie nie jest żaden junak i nim nigdy nie będzie. Jest to chiński kał do którego została przylepiona nalepka "Junak" tak samo jak to było z Millenium.
Sam zastanawiam się nad zebraniem się z kolegami i otworzeniem normalnej fabryki motocykli tu w Polsce, składać normalne firmowe motocykle, na początku może z importowanymi silnikami (na pewno nie chińskimi) albo jakieś na licencji, potem może swoje wprowadzić?
Oczywiście trzeba najpierw pokonać bariery finansowe przy rozkręcaniu takiego biznesu, ale kto wie... Bardzo byśmy chcieli coś takiego zrobić, coś swojego a nie tam tylko chińszczyzna i importy.<br><hr>CB<br>
Odrestauruj oryginała wstaw do niego silnik z japońca najlepiej jednocylindrowy z enduro typu yamaha xt albo honda xl wstaw zawieszenie USD z tarczowym hamulcem wszystko zarejestruji i kupie go od ciebie z miłą chęcią.. Pozdrawiam <br><hr>krzych k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/10/2010, 13:11

Komentatorzy napisał(a):qrcze wzieli by wreszcie starego junaka, dopracowali/dopieścili do współczesnych wymagań, wstawili nowszy silnik poj. 650 i pierwszy bym stał w kolejce aby go kupić.
triumph wznowił bonneville-a i wyszło mu to na dobre a ja cały czas czekam na junaka :)<br><hr>zzz<br>
ja bym był drugi<br><hr>krzych k
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/10/2010, 11:54

Komentatorzy napisał(a):a jak on się ma do motocykla Regal Raptor Daytona? Wyczytałem gdzieś, że jest praktycznie identyczny, na zdjęciach również nie widać różnic. Można jakieś uzupełnienie jak to jest z tym podobieństwem?<br><hr>michal<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest to ten sam sprzęt, ale sprzedawany w innych krajach, na innych prawach importera. Konstrukcja to wciąż te same polsko-hiszpańskie korzenie i azjatycka produkcja.<br><hr>PiotrJ<br>
Komentatorzy napisał(a):Łooo matko, czemu tak trudno zrobić motocykl? Solidnie, niezawodnie o prostej i "niezniszczalnej" konstrukcji ...? Jak to jest że w tamtych czasach (i przy tamtej technologii o zgrozo) było to możliwe a teraz nie jest?! Dlaczego produkujemy swoje śmigłowce a nie potrafimy samochodu/motocykla wyprodukować ?<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Gdyby te motorowery i motocykle pod logiem "Romet", "Junak" były by produkowane w Polsce, były by z lepszych materiałów, lepiej wykonane a co za tym idzie o droższe i nie koniecznie konkurencyjne dla produktów marek o ustalonej renomie. Dystrybutorowi (właścicielowi marki) zależy na niskim koszcie wykonania by mógł sprzedać coś ładnie wyglądającego (co do jakości to nikt mnie nie przekona do chińszczyzny) za konkurencyjną cenę. Osobiście za te 12tys. zł kupił bym używaną yamahę xv535 albo suzuki ls650. Ktoś tam próbując być ironicznym pisał, że lepiej kupić używanego co zostawia 2 ślady, ale prawda jest taka: jak się wie jak kupować używany motocykl to w 2-śladowca się nie wpakuję.<br><hr>Marek<br>
Komentatorzy napisał(a):Zapraszam na <a href="http://www.junak.waw.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.junak.waw.pl</a> tam Ludzie opisują swoje wyjazdy junakiem M16 i jakoś nic się nie rozlatuje. Zanim zaczniecie gadać najpierw zobaczcie i zróbcie parę kilometrów. Typowo polskie zrzędzenie nie jechałem nie widziałem ale wiem wszystko.
Pozdrawiam Malkontentów
Olo<br><hr>Olo<br>
Miło spotkać na drogach, coś Polskiego. Popieram!!!.<br><hr> 60.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/10/2010, 20:49

Komentatorzy napisał(a):a jak on się ma do motocykla Regal Raptor Daytona? Wyczytałem gdzieś, że jest praktycznie identyczny, na zdjęciach również nie widać różnic. Można jakieś uzupełnienie jak to jest z tym podobieństwem?<br><hr>michal<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest to ten sam sprzęt, ale sprzedawany w innych krajach, na innych prawach importera. Konstrukcja to wciąż te same polsko-hiszpańskie korzenie i azjatycka produkcja.<br><hr>PiotrJ<br>
Komentatorzy napisał(a):Łooo matko, czemu tak trudno zrobić motocykl? Solidnie, niezawodnie o prostej i "niezniszczalnej" konstrukcji ...? Jak to jest że w tamtych czasach (i przy tamtej technologii o zgrozo) było to możliwe a teraz nie jest?! Dlaczego produkujemy swoje śmigłowce a nie potrafimy samochodu/motocykla wyprodukować ?<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Gdyby te motorowery i motocykle pod logiem "Romet", "Junak" były by produkowane w Polsce, były by z lepszych materiałów, lepiej wykonane a co za tym idzie o droższe i nie koniecznie konkurencyjne dla produktów marek o ustalonej renomie. Dystrybutorowi (właścicielowi marki) zależy na niskim koszcie wykonania by mógł sprzedać coś ładnie wyglądającego (co do jakości to nikt mnie nie przekona do chińszczyzny) za konkurencyjną cenę. Osobiście za te 12tys. zł kupił bym używaną yamahę xv535 albo suzuki ls650. Ktoś tam próbując być ironicznym pisał, że lepiej kupić używanego co zostawia 2 ślady, ale prawda jest taka: jak się wie jak kupować używany motocykl to w 2-śladowca się nie wpakuję.<br><hr>Marek<br>
Komentatorzy napisał(a):Zapraszam na <a href="http://www.junak.waw.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.junak.waw.pl</a> tam Ludzie opisują swoje wyjazdy junakiem M16 i jakoś nic się nie rozlatuje. Zanim zaczniecie gadać najpierw zobaczcie i zróbcie parę kilometrów. Typowo polskie zrzędzenie nie jechałem nie widziałem ale wiem wszystko.
Pozdrawiam Malkontentów
Olo<br><hr>Olo<br>
Komentatorzy napisał(a):Miło spotkać na drogach, coś Polskiego. Popieram!!!.<br><hr> 60.<br>
Brawo!<br><hr>Emeryt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/10/2010, 22:09

Szanowni Ojcowie, mam67 lat, calkowity dinozaur, prawojazdy tylko 40 pare lat, jeżdzę normalnie, junaka bardzo pamietam, synowi kiedyś kupiłem MZ- 20 /???/ a terz chcę sobie ja POPYKAĆ. Proszę was o radę ???<br><hr>67 ,ble, ble ,ble
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/10/2010, 22:40

chińszczyzna i chińszczyzna tylko tym nas chcą karmić pazerni handlowcy,kiedy w końcu Europejczycy zrozumieją że dobrobyt w Europie może istnieć tylko dzięki kupowaniu i popieraniu europejskich produktów całkowicie wyprodukowanych i projektowanych tu na miejscu(to działa wtedy jak koło zamachowe,dobrobyt kwitnie),ale wszędzie niestety widać krótkowzroczność, chęć szybkiego zysku.Wolałbym kupić motocykl wyprodukowany całkowicie w Polsce z prawdziwie polskich i europejskich części, stworzony przez Polaków oraz będący Ich własnością(Prawdziwa Polska Marka),nawet jeśli miałbym zapłacić więcej niż za japoński.Historia zobowiązuje. <br><hr>Predator
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2010, 14:10

Tutaj jest lista importerów tej "polskiej konstrukcji":
<a href="http://www.regal-raptor.com/eng/sales.asp" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.regal-raptor.com/eng/sales.asp</a>.
Chińczycy sprzedawali go w tych wszystkich krajach zanim "projekt powstał na polskich deskach", Almot dołączył do listy importerów jako ostatni.
"Wykupienie praw do logo" jest również kłamstwem.
Jak nisko trzeba upaść, żeby angażować się w te ściemy - pytanie retoryczne m.in do panów Czwordona i Ostrowskiego...<br><hr>Tropiciel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/10/2010, 12:26

Komentatorzy napisał(a):a jak on się ma do motocykla Regal Raptor Daytona? Wyczytałem gdzieś, że jest praktycznie identyczny, na zdjęciach również nie widać różnic. Można jakieś uzupełnienie jak to jest z tym podobieństwem?<br><hr>michal<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest to ten sam sprzęt, ale sprzedawany w innych krajach, na innych prawach importera. Konstrukcja to wciąż te same polsko-hiszpańskie korzenie i azjatycka produkcja.<br><hr>PiotrJ<br>
Komentatorzy napisał(a):Łooo matko, czemu tak trudno zrobić motocykl? Solidnie, niezawodnie o prostej i "niezniszczalnej" konstrukcji ...? Jak to jest że w tamtych czasach (i przy tamtej technologii o zgrozo) było to możliwe a teraz nie jest?! Dlaczego produkujemy swoje śmigłowce a nie potrafimy samochodu/motocykla wyprodukować ?<br><hr>Kris<br>
Komentatorzy napisał(a):Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Gdyby te motorowery i motocykle pod logiem "Romet", "Junak" były by produkowane w Polsce, były by z lepszych materiałów, lepiej wykonane a co za tym idzie o droższe i nie koniecznie konkurencyjne dla produktów marek o ustalonej renomie. Dystrybutorowi (właścicielowi marki) zależy na niskim koszcie wykonania by mógł sprzedać coś ładnie wyglądającego (co do jakości to nikt mnie nie przekona do chińszczyzny) za konkurencyjną cenę. Osobiście za te 12tys. zł kupił bym używaną yamahę xv535 albo suzuki ls650. Ktoś tam próbując być ironicznym pisał, że lepiej kupić używanego co zostawia 2 ślady, ale prawda jest taka: jak się wie jak kupować używany motocykl to w 2-śladowca się nie wpakuję.<br><hr>Marek<br>
Komentatorzy napisał(a):Zapraszam na <a href="http://www.junak.waw.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.junak.waw.pl</a> tam Ludzie opisują swoje wyjazdy junakiem M16 i jakoś nic się nie rozlatuje. Zanim zaczniecie gadać najpierw zobaczcie i zróbcie parę kilometrów. Typowo polskie zrzędzenie nie jechałem nie widziałem ale wiem wszystko.
Pozdrawiam Malkontentów
Olo<br><hr>Olo<br>
Komentatorzy napisał(a):Miło spotkać na drogach, coś Polskiego. Popieram!!!.<br><hr> 60.<br>
To nie sa polskie motocykle. Jest to chinski produkt sprzedawany pod polskim logo w celu dotarcia do podswiadomosci rozumowania - ''kupie bo to przeciez polskie''. Przykre jest to, ze te motocykle junak/romet sa sprzedawane w pl z duza marza importera. <br><hr>31
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/10/2010, 14:06

Komentatorzy napisał(a):chińszczyzna i chińszczyzna tylko tym nas chcą karmić pazerni handlowcy,kiedy w końcu Europejczycy zrozumieją że dobrobyt w Europie może istnieć tylko dzięki kupowaniu i popieraniu europejskich produktów całkowicie wyprodukowanych i projektowanych tu na miejscu(to działa wtedy jak koło zamachowe,dobrobyt kwitnie),ale wszędzie niestety widać krótkowzroczność, chęć szybkiego zysku.Wolałbym kupić motocykl wyprodukowany całkowicie w Polsce z prawdziwie polskich i europejskich części, stworzony przez Polaków oraz będący Ich własnością(Prawdziwa Polska Marka),nawet jeśli miałbym zapłacić więcej niż za japoński.Historia zobowiązuje. <br><hr>Predator<br>
Zainwestuj ..tasie w Polsce w maszyny sprzęt,formy odlewnicze,halę produkcyjną.
Zaprojektuj i podaj mi cenę takiego motocykla .Baranie nie masz pojęcia o czym piszesz i myślisz jeżeli masz w ogóle mózg. Z. L.<br><hr>Z.L.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/10/2010, 14:09

Komentatorzy napisał(a):Sprxedali dobro narodowe i pod tą nazwa sprzedają takie badziewo, chinszczyznę czy jak kto woli... nie tędy droga. Jesli to ma się w Polsce sprzedać to powinno nawiązywac do M10. precyzyjne wykonanie, dopracowanie itd...<br><hr>Inżynier<br>
Zainwestuj ..tasie w Polsce w maszyny sprzęt,formy odlewnicze,halę produkcyjną.
Zaprojektuj i podaj mi cenę takiego motocykla .Baranie nie masz pojęcia o czym piszesz i myślisz jeżeli masz w ogóle mózg. Z. L.<br><hr>Z.L.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2010, 17:21

oto strona producenta tego motocykla <a href="http://www.regal-raptor.com/eng/main.asp" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.regal-raptor.com/eng/main.asp</a> Mysle ze jak w Polsce byłby sprzedawany pod nazwą Johny Page jak w wiekszości krajach anglojęzycznych oraz rosji nikt az tak by na nim nie wieszał psów. Tutaj strona do amerykańskiego dystrybutora <a href="http://www.johnnypag.com" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.johnnypag.com</a>/ Wg mnie to dobry wybór, a zawsze można nazwę Junak zamazać i wtedy każdy się będzie pytał, a co to za moto<br><hr>zieba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2010, 12:53

cześć, zgadza się to żaden Junak, robi go ta firma <a href="http://www.regal-raptor.com/eng/main.asp" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.regal-raptor.com/eng/main.asp</a> , i na ich stronie widać że ten motor jest sprzedawany pod różnymi nazwami w różnych krajach. W mediach i folderach reklamowych przewija się informacja że ten motor powstał w Almot przy współpracy z inż Czwordonem.... ciekaw jestem czy to prawda? osobny temat to sam motocykl, wizualnie prezentuje się dobrze, niestety nie ma jeszcze żadnych testów.... więc nie ma ktoś się wypowiedzieć jak z trwałością i wykonaniem<br><hr>kluczyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/11/2010, 18:04

hey ,ja mam Junaka M10 z 1962 r i ile pracy ,czasu i pieniedzy włozyłem w niego to wie kazdy kto jest właścicielem takiej maszyny .Objezdziłem nim wiele tras ,byłem w Bieszczadach ,Tarach ,na Mazurach i nad morzem . W Dołżycy w tym roku byłem na zlocie motocyklowym jako jedyny odważny który przebył ponad 300km ,zeby tam się zjawić .Spore zainteresowanie i duzo nowych znajomych ,którzy ,mają lub mieli orginalnego Junaka .Było miło.:) Był tam tez przedstawiony ten nowy Junak M16 ,ale wszyscy mówili ,ze to nie to ,ze liczy sie tylko orginał ,czyli ten jedyny mój jeden na paręset motocykli ale nikt poza mną nie wsiadł na starego Junaka i nie wyruszył przed siebie mając oprócz dumu ogromna niepewnośc czy aby dojedzie ,co się zepsuje i czy dam radę naprawić go na poboczu .Jadą 80 km/h z przerwami na obiad i tankowanie przejechanie takiej trasy z konfortem z lat sześćdziesiatych zajeło mi to prawie cały dzień .Mimo ,ze mam tego Junaka M10 nie pluje na jego chińską wersję ,a wręcz przeciwnie na wiosne mam zamiar przyjżeć jej sie blizej ,zrobic jazdę testową i byc moze jezeli wszystko będzie ok kupic go jako drugi motocykl ,nie dlatego ,że nazywa sie Junak ale dlatego ,ze ma ładną sylwetkę ,która mi odpowiada i jest na tyle tani ,ze moge go wziąść nawet na raty .Do wiosny jeszcze daleko ,poznamy więcej opinii a takie plucie na to czego moze nikt nie widział na oczy ,nie wypróbował i nie dotknoł jest porównywalne do walki o krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego ..takie piekiełko ,ktore nas Polaków wyróznia spośród innych narodów ,pozdrawiam<br><hr>Willa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/11/2010, 18:53

Komentatorzy napisał(a):hey ,ja mam Junaka M10 z 1962 r i ile pracy ,czasu i pieniedzy włozyłem w niego to wie kazdy kto jest właścicielem takiej maszyny .Objezdziłem nim wiele tras ,byłem w Bieszczadach ,Tarach ,na Mazurach i nad morzem . W Dołżycy w tym roku byłem na zlocie motocyklowym jako jedyny odważny który przebył ponad 300km ,zeby tam się zjawić .Spore zainteresowanie i duzo nowych znajomych ,którzy ,mają lub mieli orginalnego Junaka .Było miło.:) Był tam tez przedstawiony ten nowy Junak M16 ,ale wszyscy mówili ,ze to nie to ,ze liczy sie tylko orginał ,czyli ten jedyny mój jeden na paręset motocykli ale nikt poza mną nie wsiadł na starego Junaka i nie wyruszył przed siebie mając oprócz dumu ogromna niepewnośc czy aby dojedzie ,co się zepsuje i czy dam radę naprawić go na poboczu .Jadą 80 km/h z przerwami na obiad i tankowanie przejechanie takiej trasy z konfortem z lat sześćdziesiatych zajeło mi to prawie cały dzień .Mimo ,ze mam tego Junaka M10 nie pluje na jego chińską wersję ,a wręcz przeciwnie na wiosne mam zamiar przyjżeć jej sie blizej ,zrobic jazdę testową i byc moze jezeli wszystko będzie ok kupic go jako drugi motocykl ,nie dlatego ,że nazywa sie Junak ale dlatego ,ze ma ładną sylwetkę ,która mi odpowiada i jest na tyle tani ,ze moge go wziąść nawet na raty .Do wiosny jeszcze daleko ,poznamy więcej opinii a takie plucie na to czego moze nikt nie widział na oczy ,nie wypróbował i nie dotknoł jest porównywalne do walki o krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego ..takie piekiełko ,ktore nas Polaków wyróznia spośród innych narodów ,pozdrawiam<br><hr>Willa<br>
Witam!
Wow, taka pasja to jest coś pięknego! Proponuję w takim razie opisać swój sprzęt, a my umieścimy go na stronach Ścigacz.pl - jak został kupiony, jak odrestaurowany, ile wymagał pracy, a może kosztów i serca, jakie miał Pan ciekawe przygody na nim i z nim;) Co Pan sądzi o tej propozycji? Proszę o kontakt - p.jedrzejak@scigacz.pl Pozdrawiam, Piotr Jędrzejak<br><hr>Piotr Jędrzejak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/11/2010, 23:31

Komentatorzy napisał(a):hey ,ja mam Junaka M10 z 1962 r i ile pracy ,czasu i pieniedzy włozyłem w niego to wie kazdy kto jest właścicielem takiej maszyny .Objezdziłem nim wiele tras ,byłem w Bieszczadach ,Tarach ,na Mazurach i nad morzem . W Dołżycy w tym roku byłem na zlocie motocyklowym jako jedyny odważny który przebył ponad 300km ,zeby tam się zjawić .Spore zainteresowanie i duzo nowych znajomych ,którzy ,mają lub mieli orginalnego Junaka .Było miło.:) Był tam tez przedstawiony ten nowy Junak M16 ,ale wszyscy mówili ,ze to nie to ,ze liczy sie tylko orginał ,czyli ten jedyny mój jeden na paręset motocykli ale nikt poza mną nie wsiadł na starego Junaka i nie wyruszył przed siebie mając oprócz dumu ogromna niepewnośc czy aby dojedzie ,co się zepsuje i czy dam radę naprawić go na poboczu .Jadą 80 km/h z przerwami na obiad i tankowanie przejechanie takiej trasy z konfortem z lat sześćdziesiatych zajeło mi to prawie cały dzień .Mimo ,ze mam tego Junaka M10 nie pluje na jego chińską wersję ,a wręcz przeciwnie na wiosne mam zamiar przyjżeć jej sie blizej ,zrobic jazdę testową i byc moze jezeli wszystko będzie ok kupic go jako drugi motocykl ,nie dlatego ,że nazywa sie Junak ale dlatego ,ze ma ładną sylwetkę ,która mi odpowiada i jest na tyle tani ,ze moge go wziąść nawet na raty .Do wiosny jeszcze daleko ,poznamy więcej opinii a takie plucie na to czego moze nikt nie widział na oczy ,nie wypróbował i nie dotknoł jest porównywalne do walki o krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego ..takie piekiełko ,ktore nas Polaków wyróznia spośród innych narodów ,pozdrawiam<br><hr>Willa<br>
Czytasz i nie rozumiesz... Nie wszyscy a może i większość "plujących" nie ma nic do motocykla, który może jest dobry może zły, to się okaże.
Chodzi o zakłamanie tej "promocji" i to jest to polskie piekiełko. I też i to, że niektórzy w kłamstwie nie widzą niczego złego ani dziwnego, jak Ty.
To już jest piekło prawdziwe. <br><hr>stroskany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/12/2010, 01:18

Moi drodzy!
Czytam z wielką uwagą wszystkie Wasze komentarze dotyczące tego motocykla. O ile bardzo podoba mi się optymizm jego zwolenników o tyle śmieszą wypowiedzi zagorzałych przeciwników Junaka bo : że chiński, że nie ma niz wspólnego z legendą, że lepiej kupić coś używanego, itd... Ludzie!!! Opanujcie się. Po pierwsze: co dziś nie jest chińskie? Po drugie: jakąż to legendą jest Junak z lat 50-60 tych. Wtedy bywał zapewne tak samo obciachowy jak w późniejszych latach WSK. Przypomnijcie sobie jakiej jakości były wtedy polskie wyroby w porównaniu z tzw. markowymi. Owszem w dzisiejszych czasach pojawienie się M10 lub "wuechą" w dobrym stanie na zlocie to fajna sprawa (i tu chapeau bas dla koneserów, którym się chce). Niemniej kiedyś były to pojazdy jedne z wielu, na dodatek bez przerwy psujące się PRL-owskie wynalazki. Po trzecie: z używanymi bywa różnie - nigdy nie wiadomo co sprzęt był zmuszony przeżyć i co w nim siedzi. Reasumując. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy każdego motocykla. Miejmy odrobinę szacunku do siebie nawzajem. Nie siejmy wrogiej propagandy, poczekajmy na opinie użytkowników i pokażmy, że my MOTOCYKLIŚCI potrafimy być tolerancyjni przede wszystkim w swoim gronie. Naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś jeździ Junakiem, Hondą, Zippem, Keewayem, Yamahą, Suzuki czy czymkolwiek innym. Jesteśmy szczęśliwcami, którzy lubią ten "wiatr we włosach" i tyle. Dzielmy się naszym szczęściem i nie pozwólmy żeby ono dzieliło nas!!! Lewa w górę ;-)<br><hr>Marcin z Wrocławia
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr