Zobacz wÄ…tek - System trakcji i Abs firmy BAZZAZ
NAS Analytics TAG

System trakcji i Abs firmy BAZZAZ

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

System trakcji i Abs firmy BAZZAZ

Postprzez DajmosX » 22/9/2010, 21:41

Witam wszystkich

Zastanawiam sie nad kupieniem systemu trakcji i absu do hondy cbr f4i widzialem systemy bazzaz czytalem w wczesniejszym nr motomani ze system ten to koszt typu 4000 zl i ponoc bardzo dobrze sie sprawdza

I teraz moje pytanie m czy ktos z was instalowal cos takiego w swojej maszynie ?

Jak myslicie czy oplaca sie instalacja takiego uzadzenia na takim motocyklu ? (pytam bo nie mam jakiegos najnowszego sprzeta ale chcial bym przez okres zimowy troche go zmodyfikowac)

Jesli chodzi o system abs to dokladnie wiem jak to dziala ale troche nie czaje jak dziala system trakcj ? co prawda mam taki system w samochodzie i tam wiem za co jest odpowiedzialny ale tu przeciesz mamy 2 kola a nie 4 m byl bym wdzieczny do jakiegos linka z info na ten temat bo nie moge nic sam znalesc oczywiscie chodzi mi o system na moto a nie w samochodach.


Pozdrawiam i dzieki za wszystkie odpowiedz
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm


Postprzez 81 » 5/4/2011, 21:52

Z tego co wiem kontrola trakcji działa na podstawie algorytmu w przypadku BMW sczytywana jest prędość obrotowa kół, natomiast w Bazzaz poszli dalej i sczytują z obrotów silnika. Różnica jest taka że system Bazzaz pozwala na chodzenie slajdami po winklach, ale jak przegniesz to odejmuje moc z tylnego kołą i pozostajesz wśród żywych. Jednym słowem pełna zabawa ale pod okiem doświadczonej elektroniki która nie da ci przegiąć. Sensowna sprawa patrząc na koszt owiewek i innych gratów... Na www.paddock.pl są namiary na dystrybutora
flyforawhile
81
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/1/2011, 22:20


Postprzez Seba_ER5 » 6/4/2011, 08:25

4k w F4i. Bez przesady tak latwo 600 zerwac trakcji nie jest. Lepiej popracuj nad pozycja w winklach to bedzeisz czul kiedy kolo ucieka.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê