Zobacz wÄ…tek - Motor dla wysokiego 30to latka
NAS Analytics TAG

Motor dla wysokiego 30to latka

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez killim » 15/9/2010, 04:48

sebasbox napisał(a):Hornet jest rzeczywiście dość żwawym motocyklem, jednak biorąc pod uwage że wcześniej pisałes o B-kingu to wydaje się naprawdę rozsądniejszym wyborem.

O B-kingu wspominałem jedynie ze względu na rozmiary motocykla. Gdyby był taki sam z mniejszym silnikiem to z chęcią bym się przysiadł. W moim przypadku wystarczyłby silnik o poj. 600cc, ale charakterystyce raczej łagodniejszej - turystycznej, a nie sportowej. Jeszcze sporo poszukiwań przede mną i przeglądania internetu. Pozdrawiam
killim
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/9/2010, 10:43
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez Jacek318 » 15/9/2010, 06:39

a może pomyśl nad banditem 600, ja mam193 wzrostu i się do takiego przymierzam. Bandit w dolnym zakresie obrotów łagodnie oddaje moc, jest wygodny.
Mz Etz 250\Honda Hornet 600
Avatar użytkownika
Jacek318
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 8/10/2008, 19:37


Postprzez sebasbox » 15/9/2010, 07:48

większość motorów spokojnie oddaje moc w dolnym zakresie obrotów...to są silniki wysokoobrotowe (nie piszę tu o choperach i innych tego typu sprzętach), więc tak jak pisałem wcześniej ich robocza prędkość obrotowa zaczyna się od 5-6 tyś, a w niektórych przypadkach nawet wyżej (np. nowy zx6r). Tak naprawdę większość 600 spokojnie da się opanować, nie chodzi tu o to czy kręcisz silnik max do 6 tyś czy wyżej np. do 12 tyś, tylko jak dynamicznie odkręcasz manetkę. Oczywiście reakcja na gaz jest zdecydowanie bardziej dynamiczna przy wyższych prędkościach obrotowych silnika.
Generalnie chodzi o to żeby delikatnie obchodzić się z manetką a nie machać nią na zasadzie 0-1.
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez killim » 16/9/2010, 17:10

Znajomy na pierwszy motor kupił właśnie Bandita, tyle że 1250 nie wiem czy to najlepszy pomysł. W sumie tak mu doradzono, bo ma zamiar jeździć turystycznie razem z plecaczkiem. Kolega już jeżdżący od jakiegoś czasu stwierdził że 600tka będzie za słaba. Moim zdaniem chyba by wystarczyła....
killim
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9/9/2010, 10:43
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê