Zobacz wÄ…tek - Motorower w UK
NAS Analytics TAG

Motorower w UK

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Motorower w UK

Postprzez Sosiknt » 24/8/2010, 00:48

Siema , mam pytanie .

Mieszkam już miesiąc w UK i mam pójść do szkoły , mam strasznie daleko i rodzice chcą kupić mi skuter 50cc . Posiadam polską kartę motorowerową . Ona mi coś daje w UK, mogę normalnie jeździć skuterem (mam 15 lat) ? jeżeli nie to co muszę zrobić , aby móc ? Proszę pomóżcie .
Sosiknt
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2010, 00:36


Postprzez wrona3m » 26/9/2010, 11:22

wiem że to dość stary temat ale chłopak nie dostał odpowiedzi

więc tak żeby prowadzić 50cc musisz mieć 16 lat

pójść na pocztę .. wypełnić aplikacje wysłać (koszt 50f)

po jakimś czasie przyślą ci provisional licence

z tym musisz pójść do centrum CBT albo CDT (nie pamiętam dokładnie) tam płacisz kolejne 150 f i robisz kurs , która umożliwia ci jazdę na 50 , 125 i chyba jeszcze czymś większym ale nie wiem ..


ogólnie żadnej powitalni ani niczego takiego nie znalazłem więc piszę odrazu tu
wrona3m
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/9/2010, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk / Hull


Postprzez Sosiknt » 26/9/2010, 14:40

Dzięki , to szkoda , bo nie mam 16 .
Sosiknt
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2010, 00:36

Postprzez Beru » 4/10/2010, 19:41

A wiec sprawa wyglada tak ze dzisiaj zkontrolowala mnie policja w angli i pokazalem karte motorowerowa polski dowod rejestracyjny od mojej aprilki i polskie ubezpieczenie pan policjant niemial zadnych zazutow sprawdzil czy imiona sie zgadzaja na karcie i innych dokumentow i oddal mi wszystkie po czym zapytal sie mnie czy mam road tax a ja na to ze niemam bo na poczcie powiedzieli mi ze jako turysta niemusze kupywac roadtaxu za moja polska apke , wtedy spyal o polski road tax na to ja ze w polsce podatek drogowy jest wliczony w cene paliwa po czym pan kazal mi wsiasc na motor i jechac ;)) Wiec jaknajbardziej mozesz jezdzic na karcie motorowerowej niewiem jak by wygladala sprawa jesli masz angielski motor ale jesli mial bys poslki skuter i papiery poslkie to wydaje mi sie ze wszystko powinno byc ok ;) Szerokiej drogi
Beru
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/9/2010, 14:37
Lokalizacja: Żary

Postprzez Sosiknt » 5/10/2010, 19:33

To dobrze , tylko właśnie miał bym mieć Angielski skuter .. Ale Dzięki ;) A Ty tu mieszkasz ?
Sosiknt
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2010, 00:36



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê